Арки з гіпсокартону в інтер'єрі (75 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Арки з гіпсокартону в інтер’єрі (75 фото)

Арки з гіпсокартону (75+ фото)

Облаштування арочних отворів – популярний прийом, який дозволяє скоригувати простір житлового приміщення, надати йому особливої ​​сучасної атмосфери, іноді і з нотками розкоші минулих століть. Існує чимало матеріалів, з яких можна створювати арочні склепіння, проте в інтер’єрах найчастіше використовуються легкі конструкції з гіпсокартону, які мають безліч переваг та витісняють громіздкі конструкції. У нашій статті ми розглянемо різні ідеї оформлення арок в інтер’єрі, способи їх облаштування та декорування.

Переваги гіпсокартону

Гіпсокартон — популярний на сьогоднішній день матеріал, що дозволяє створювати конструкції в інтер’єрі будь-якої конфігурації. Це обумовлено податливістю матеріалу обробці, його легкістю та швидкістю виконання монтажних робіт. Щоб спорудити найпростіше арочне склепіння, не потрібно особливих навичок, достатньо сконструювати невелику профільну основу і обшити її листами. Іноді в спорудженні складніших форм використовується арочний гіпсокартон, який набагато тонший за звичайний.

В асортименті матеріалу є так званий вологостійкий гіпсокартон. З його допомогою можна сміливо споруджувати будь-які конструкції, включаючи арочні склепіння, у таких приміщеннях, як ванна або кухня. Він не боїться умов підвищеної вологості та перепадів температур.

Безперечною перевагою матеріалу, що пояснює його популярність, виступає невисока вартість, що поєднується з високими характеристиками міцності.

Арки з гіпсокартону - Переваги гіпсокартону
Арки з гіпсокартону - Переваги гіпсокартону

Ідеї ​​оформлення арок в інтер’єрі

Існує досить багато способів застосування арочних склепінь. Умовно можна розділити функціональне призначення арок кілька основних груп.

Арки, що коригують житлову площу

Найчастіше ними замінюють міжкімнатні отвори, що дозволяє позбавитися від дверних полотен, що захаращують простір. Таким чином житло наповнюється великою кількістю повітря та світла. Також важливою функцією арки є участь у зонуванні житлової площі. Наприклад, з їх допомогою можна виділити дитячий куточок у кімнаті, кабінет або спальне ложе. Нерідко арки облаштовують у квартирах-студіях, відокремлюючи робочу зону кухні. Приєднуючи до житлової площі територію балкона, отвір можна легко обіграти арочним склепінням, а нижню частину стіни, яку заборонено зносити, використовувати під обладнання барної стійки або письмового столу.

Ідеї ​​оформлення арок з гіпсокартону в інтер'єрі - Арки, що коригують житлову площу.
Ідеї ​​оформлення арок з гіпсокартону в інтер'єрі - Арки, що коригують житлову площу.
Ідеї ​​оформлення арок з гіпсокартону в інтер'єрі - Арки, що коригують житлову площу.

Декоративні арки з гіпсокартону

Крім того, що арочні склепіння можуть грати роль активного елемента інтер’єру, вони здатні виконувати суто декоративну роль, підкреслюючи своїм оформленням той чи інший стиль інтер’єру. Так облаштують фальш-арки у вигляді настінних ніш, за допомогою яких можна виділити акцентну зону, облаштувати у внутрішньому просторі дзеркало, картину, встановити телевізор чи невеликі стелажі. Подібними конструкціями часто вінчають узголів’я ліжка, а для довгого коридору вони можуть стати чудовою декорацією, доповнюючи основний міжкімнатний портал.

Ідеї ​​оформлення арок із гіпсокартону в інтер'єрі - Декоративні арки із гіпсокартону
Ідеї ​​оформлення арок із гіпсокартону в інтер'єрі - Декоративні арки із гіпсокартону

Багатофункціональні арки

Також арки можна облаштувати для зберігання різного домашнього начиння, декоративних елементів. Наприклад, як показано на фото, на всій тривалості конструкції облаштувати полички, що повторюють форму склепіння. Конструкція виходить досить місткою – тут можна багато чого зберігати, не займаючи додаткової площі кімнат.

У довгому коридорі арки-ніші цілком можуть замінити шафу, якщо забезпечити їх різними поличками. Відсутність дверцят зробить обстановку максимально просторою, а купольні склепіння створять особливу стильну атмосферу, перетворюючись на прикрасу інтер’єру.

Ідеї ​​оформлення арок із гіпсокартону в інтер'єрі - Багатофункціональні арки
Ідеї ​​оформлення арок із гіпсокартону в інтер'єрі - Багатофункціональні арки

Види арок із гіпсокартону

Створення арки – творчий процес, який дозволить експериментувати з будь-якими формами. Іноді подібні конструкції мають приголомшливий вигляд, маючи безліч вигинів і декоративних вставок. Все ж таки існують основні види арочних склепінь, які є основою для створення різних варіацій, а саме:

1. Римська — арка, що представляє собою склепіння з напівкруглою формою. Це найпоширеніший вид арочних перекриттів, який називають ще класичним. Така конструкція чудово виглядає у приміщеннях з високими стелями. У невисоких кімнатах можна надати нижчу, але широку форму.

2. Британська — ідеальний варіант для приміщень з низькими стелями, так як арочний виступ має усічений радіус і закруглені кути, а плавні форми візуально піднімають висоту стін.

3. Еліпсоподібна — варіант, схожий з попереднім, проте кути тут не мають заокруглень. Суворість форм дозволяє використовувати такі конструкції у поєднанні з арками іншої модифікації.

4. Трапецієподібна – конструкція складається з ламаних ліній. За рахунок відсутності закруглених форм виглядає досить лаконічно. Таке нестандартне оформлення найчастіше зустрічається у сучасних стилях.

5. Квадратна – найпростіша, здавалося б, форма, іменована ще порталом. По суті — це звичайний дверний отвір, але особливу естетику надають оздоблювальні матеріали. Найчастіше дверний проріз розширюють, оформляють дерев’яними різьбленими елементами, бічними колонами. У такому вигляді арка чудово виглядає у класичному стилі інтер’єру. Якщо ви хочете розмістити конструкцію в сучасному інтер’єрі, можна розташувати з обох боків від неї додаткові невеликі портали, а отвори залишити без зайвих декорацій.

6. Тайська — один з нестандартних асиметричних видів, в якому арочний вигин торкається лише однієї сторони, а друга залишається прямою. Таке оформлення чудово підійде сучасним стилям модерн, хай-тек, а також східним напрямкам.

7. У східному стилі – арки мають куполоподібну форму, найбільш красиво виглядають у високих приміщеннях. Нерідко східні інтер’єри наповнюють не лише міжкімнатними арками – такі форми використовуються для організації ніш, віконних отворів.

Арки з гіпсокартону.
Арки з гіпсокартону.
Арки з гіпсокартону.
Арки з гіпсокартону.

Декорування арок із гіпсокартону

Декорувати арку з гіпсокартону можна різними матеріалами. Як фінішне оздоблення чудово підійде поліуретан, з якого створюються всілякі декоративні елементи. Використовуючи поліуретанові накладки, можна оформити складні орнаменти, балясини, молдинги та колони, перетворивши отвір на витвір мистецтва.

Ще один чудовий матеріал – штучний камінь. Сучасний матеріал імітує натуральний камінь із неповторною текстурою та формою, що дозволяє створювати унікальні респектабельні інтер’єри. Матеріал досить легкий, але має високу міцність і стійкість до будь-яких впливів, тому допустимий до використання в будь-яких приміщеннях. Штучний камінь має велику різноманітність видів, кольорів та текстур, тому можна без проблем підібрати найбільш доречний варіант для стильного оформлення.

Шпалери – найбільш доступний матеріал, який здатний не гірше за інші дорогі матеріали прикрасити арочний отвір. Наявність великої різноманітності принтів, текстур та малюнків може сприяти створенню найкреативнішої варіації обробки. Шпалери підбирають у тон стін або, навпаки, контрастно виділяють арочне склепіння. Оригінально виглядають арки, оформлені пробковими шпалерами. Для цього нерідко використовують полотна на самоклеючій основі, що мають велику палітру відтінків.

Фарбування — ще один з дешевих варіантів обробки. Його перевага в тому, що декор наноситься найпростішим і найшвидшим способом, а колір завжди можна змінити при необхідності, озброївшись новим кольором і пензликом. Особливу оригінальність арочному склепіння додадуть малюнки – головне, щоб вони відповідали стилю приміщення. Можна намалювати від руки різні композиції або скористатися трафаретами, якщо сумніваєтеся у своїх здібностях.

Мозаїка – матеріал, що має водо-, світлостійкість, ударну міцність, зносостійкість і, зрештою, естетичну чарівність. Виготовляється мозаїка з кераміки, скла, натурального каменю, а окремі її елементи можуть мати різноманітні форми у вигляді квадрата, овалу, прямокутника та ін. спокійних пастельних тонах, а для деяких сучасних оформлень можна вибрати дзеркальну або скляну.

Декоративна штукатурка дозволяє створювати на власний розсуд згладжені та виразні рельєфи, багаторазово забарвлювати. Вона досить просто наноситься на поверхню та не вимагає попереднього ідеального вирівнювання. Використовуючи цей матеріал, можна створювати різні малюнки та барельєфи, які стануть унікальною прикрасою інтер’єру.

Дерев’яні та пластикові панелі використовуються для обробки арочних отворів нечасто. Це пов’язано, перш за все, зі складністю монтажу, який вимагає ідеального вирівнювання основи або облаштування додаткової решетування. В основному панелями оформляють квадратні арки або наближені до них формою, що не мають суттєвих закруглень.

Арки з гіпсокартону.
Арки з гіпсокартону.
Арки з гіпсокартону.

Арки з гіпсокартону – фото та ідеї дизайну

Насамкінець пропонуємо вам подивитися нашу галерею, де ми постаралися зібрати безліч фото красивого оформлення арок з гіпсокартону в інтер’єрі. Сподіваємось, ці приклади надихнуть Вас на створення власного архітектурного шедевра. Приємного перегляду!

Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну
Арки з гіпсокартону - фото та ідеї дизайну

Відео: Арка з гіпсокартону своїми руками

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *