Арабський стиль в інтер'єрі або як оформити кімнату у східних мотивах
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Арабський стиль в інтер’єрі або як оформити кімнату у східних мотивах


Арабський стиль є одним із напрямків Східного оформлення інтер’єру, а значить розкіш, вишуканість, казка. Як і всі східне мистецтво, він має три основи. Це чітке дотримання правил, запропонованих ісламом, дотримання вікових традицій і рукотворні предмети інтер’єру та декору. Арабський дизайн інтер’єру, це вираз способу життя.

Розкішна вітальня багато прикрашена візерунками, килимами, подушками.

Основне у східному інтер’єрі не сама розкіш, а вміння художників створювати її видимість. За допомогою свого таланту вони оформляли кімнати так, що враження про багатство її господаря перевищувало реальні розміри.

Традиції Ісламу

Головна книга арабів, Коран, забороняє зображати все живе, точніше, що створив творець. Тому в арабському інтер’єрі немає живопису та скульптури. Художники виражають себе у створенні різноманітних та складних візерунків. Здебільшого це геометричний малюнок, обвитий нереальною рослинністю. Для таких розписів характерна наявність великої кількості дрібних елементів та їх чітке промальовування.

Панелі прикрашені арабесками з текстів

Створюють арабески і з текстів Корану, створивши зі слів та букв оригінальний малюнок. Тексти можуть переплітатися з орнаментом, що потребує ще більшої майстерності. Тло для розпису насиченого тону. Найчастіше це червоний, малиновий, смарагдовий, бірюза, зелений і синій колір.

Підлога викладена мозаїкою з каменю, килим, отоманка навіть у ванній.

Візерунками покривається по можливості вся поверхня стін та стелі. А також колони, меблі, килими, подушки. В інтер’єрі в арабському стилі практично не залишається порожніх однотонних місць.

Традиції предків

Арабські племена вели кочовий спосіб життя. В інтер’єрі це можна відобразити імпровізованим наметом, килимами, підлогами, що встилають, і численними подушками різних видів, розмірів і кольорів.

Арабський стиль, це намет, килими, подушки

Штори на вікні мають бути зі східним малюнком, яскраві. Тканини багато і вона збирається складками та зав’язується внизу шнуром, утворюючи стрілчасту арку. Верхню частину широкого віконного отвору можна оздобити ламбрикенами.

Стеля з балок та світильники у поєднанні з вузькими вікнами створюють атмосферу Сходу.

У спальні над ліжком можна зробити балдахін у вигляді намету з шовкової або важкої щільної тканини зеленого, бірюзового або бордового кольорів з обробкою по краях у вигляді візерунка з позолоти. У вітальні його можна спорудити над диваном чи отоманкою.

Рукотворні вироби

Інтер’єр арабського стилю заповнений виробами ручної роботи. Це насамперед килими. Вартість деяких, особливо шовкових, оцінюється у десятки тисяч доларів. Майстрині вузликів за вузликом повторювали малюнок художника, змінюючи нитки та створюючи шедеври. У приміщенні килимами намагалися застелити всю підлогу та завісити стіни, накрити дивани та отоманки.

Килими та фактура поверхонь відіграють важливу роль в інтер'єрі

У всьому світі відома й арабська мозаїка із дерева. Дуже точно вирізалися шматочки дерева, правильної геометричної форми, і з них збирався візерунок, що покриває ділянки стіни. колони або прикрашають меблі. Основа найчастіше була темного синього кольору, або інші традиційні кольори. Сам орнамент покривався перламутром.

Стрільчаста арка та темна бірюза створюють настрій

Інкрустація зустрічається всюди. Для неї використовували золото, бронзу, слонову кістку, перламутр. Поглиблення переважно заповнювалися синьою фарбою.

Створення арабського стилю у сучасній квартирі

Для створення настрою Сходу необов’язково переробляти весь інтер’єр. Можна виділити кілька основних елементів, властивих арабським будинкам. Це стрілчасті арки, килими, подушки, освітлення. Але ми докладно розглянемо всі властиві цьому стилю елементи.

Для Арабського стилю характерні гострі арки та отвори

У квартирі в арабському стилі краще оформити лише одну кімнату. Почати слід із підлоги. На сході кам’яні підлоги рятували від спеки. У нас доводиться під плити укладати систему теплої підлоги для того, щоб у холодну пору року низ приміщення не продувався. Тому можна просто застелити всю поверхню дерев’яного покриття одним великим килимом або кількома різними розмірами. Все залежить від площі кімнати.

Килими, дивани, подушки та стеля у вигляді синіх зірок

Стіни покрити тканинами із східними візерунками. Перевагу треба віддавати темним кольорам червоного, синього та зеленого відтінків. Найкращий малюнок золотистого або жовтого кольору. Як варіант можна використати розпис. На темному тлі світлішими фарбами нанести арабський візерунок. Вибір шпалер у магазинах дозволяє підібрати відповідний малюнок та просто поклеїти. Тільки пам’ятайте, що шпалери повинні клеїтися встик.

Арабський стиль в інтер'єрі підкреслено основними характерними елементами: скульптурний килим, арочні отвори та світильник

Килими на стіні також будуть доречними. Перевагу при виборі віддавайте вовняним та напіввовняним виробам із відповідним стилем малюнком та фоном із темних відтінків червоного. Такі килими мають розумну вартість та допоможуть створити атмосферу Сходу.

Для арабського стилю характерні стрілчасті арки та колони. Це допоможе вам і у зонуванні великої кімнати. Якщо приміщення невелике, можна зробити просто напівколони або фігурні ніші біля вікон або торцевих стін.

Архітектурне рішення ніш та вікон у східному інтер'єрі

Висока стеля прикрасять балки та розпис. Нижчий – шпалери з дрібним світлим геометричним малюнком або просто оштукатурений без застосування фінішної шпаклівки, що надає гладкості. В арабському інтер’єрі фактура має велике значення.

Якщо ви оформляєте свою кімнату в арабському стилі, приберіть з неї всі стільці та крісла, а також громіздкі шафи та обідні столи стандартної висоти. Ці предмети чужі східним народам.

Меблів у кімнаті мало, шафи невисокі, ажурні, прикрашені інкрустацією

У східному інтер’єрі меблів небагато. Це насамперед великі дивани та отоманки з безліччю різноманітних подушок. Столи низькі, нестандартних форм зроблені з дерева та прикрашені інкрустацією. Вони часто нагадують великі розноси. За такими столами прийнято сидіти на подушках.

За таким столом зручно сидіти на килимі, підклавши подушки

Якщо є шафи, то вони легкі, ажурні. Найчастіше для зберігання речей використовуються ніші в стіні, що закриваються дерев’яними дверцятами з різьбленими візерунками.

Шафи мають ажурні дверцята, карбовані світильники килим та подушки перетворюють звичайний інтер'єр на казковий

Світильників в арабському інтер’єрі багато різних форм. Головна умова – освітлення м’яке, жовте, неяскраве, скоріше навіть приглушене. У вітальні з високими стелями повинна панувати кована люстра. Або можна розмістити грон ламп з ажурними карбованими з бронзи плафонами. Ряд невеликих бра знайдуть собі місце на стінах.

Гроно світильників замість великої люстри

В арабських палацах вузькі стрілчасті вікна. У вже готовому сучасному будинку можна просто зробити фігурну нішу перед великим вікном або завісити все шторами, оформивши вікно як вхід у намет.

Склепінчаста стеля, стрілчасті вікна і килим відносяться до елементів арабського стилю.

Двері найчастіше відсутні. Прорізи завішують килимами або важкими шторами з гарними візерунками. Можна зробити різьблені дерев’яні двері.

Дерев'яний балдахін, килим на підлозі та насичений блакитний колір – це Схід.

Їхній перелік дуже великий. Це практично всі предмети, які прийшли до нас зі Сходу. До них входить кальян, ковані пташині клітини, шахи, глеки з високим горлом, карбовані з бронзи. Вази та глеки різних розмірів, розписані візерунками. Великі карбовані та різьблені страви, чани.

Декор складається з гарного посуду, глечиків, ваз та кальяну.

Для тих, хто любить творити

Якщо ви хочете створити щось своїми руками, то в інтер’єрі в арабському стилі у вас буде де проявити себе. Найпростіше, це створення великої кількості подушок, підібравши тканини за кольором, малюнком, фактурою. Їх можна по краях обробити тасьмою.

Мозаока з керамічної плитки, масивні рами дзеркал, глиняні раковини в арабській ванній інтер'єрі.

Перетворіть вікно на зразок намету. Створіть ламбрекени або обробку, зберіть гарно штори, підібравши дві тканини, що поєднуються, не забудьте про шнури. Верх балдахіна над ліжком або диваном можна прикріпити до стелі.

М'який та теплий затишок арабського інтер'єру

Можна створити стрілчасту арку, вирізавши основу з гіпсокартону, покрити тонким шаром шпаклівки та пофарбувати. З фанери за допомогою лобзика створити ажурні дверцята для шафи або ширму.

Що стосується розпису візерунками, то тут фантазії немає меж. Тільки виконуйте низку правил. Спочатку намалюйте геометричний візерунок, потім прикрашайте його орнаментом, чітко промальовуючи всі деталі. Не копіюйте живі рослини, а вигадуйте свої.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *