
Англійський стиль в інтер’єрі
Основу англійського дизайну інтер’єру становить не лише стриманість та впорядкованість, а й надійність, наступність. Багато будинків із їхнім вмістом переходять із покоління до покоління. Старовинні речі особливо високо цінуються. Щоб вони тривалий час зберігали первозданний вигляд, люди вибирають вироби з якісних і довговічних матеріалів. Якщо якісь меблі ламаються, то її господар з великою ймовірністю стане її ремонтувати та реставрувати, але не викине.
У британському дизайні гармонійно поєднується суворість та дорожнеча. У ньому немає пихатості і золотого блиску бароко, але є чимало рис, які свідчать про добробут господарів.
Зміст:
Історія виникнення
Формуватися англійський стиль в інтер’єрах почав у 18-19 столітті. Стримані англійці не особливо захопилися бароко та рококо, віддавши перевагу стриманості та класиці.
Розвитку жанру активно сприяв романський та готичний стиль. Вони і сьогодні зустрічаються в замках Середньовіччя. Також сприяли розвитку напряму римський та грецький стилі.
Ранню історію формування англійського інтер’єру можна розділити на два основні етапи – георгіанський стиль у період правління короля Георга (1714 – 1830) та вікторіанський (1838 – 1901).
Другий період пов’язані з правлінням королеви Вікторії. Він об’єднав у собі класику, колоніальний стиль та незначні елементи бароко. Через деякий час колоніальний стиль сформувався як окрема течія на тлі важливих для країни географічних відкриттів.
Усі напрями формувалися під час стрімкого розвитку держави. Розвивалася промисловість, люди тяжіли до престижу та дорогої обстановки. Популярністю користувалися заморські предмети інтер’єру, особливо рідкісних і дорогих матеріалів.
Минали роки та століття, змінювалася мода, а інтер’єр англійського будинку не зазнавав кардинальних змін. Така тенденція обумовлена вірністю англійців традиціям. Тому на сьогоднішній день можна побачити такі житла у малозміненому вигляді.
Характеристика стилю
Основні риси англійського дизайну в інтер’єрі:
- Зонування приміщень. Помешкання поділяється не просто на різні приміщення. Більшість кімнат також зонується.
- Кімнати можуть бути невеликими, і водночас будівля може мати кілька поверхів.
- Дотримується симетрія. Двері, вікна, кімнати симетричні.
- Вікна великі з дерев’яними рамами, найчастіше світлого кольору. Англійці навмисно не змінюють старі дерев’яні вікна на нові пластикові, щоб зберегти вірність традиціям та не псувати зовнішній вигляд архітектури будівлі. І це незважаючи на те, що багато вікон старого зразка пропускають холодне повітря.
- Основні оздоблювальні матеріали англійської класики в інтер’єрі – натуральне дерево, камінь, шкіра, штукатурка, шпалери зі смугами або рослинним принтом.
- Спокійна кольорова гама без різких контрастів – пастельні тони, коричневий та його відтінки, білий, зелений, блакитний, світло-червоний, фіолетовий, теракотовий. Застосовується і золотистий колір, але найчастіше він переважає.
- Обов’язковий атрибут вітальні – камін. Зверху його розташовують полицю з декором та фотографіями в рамках (сімейні цінності є важливими).
- Освітлення і центральне, і додаткове (торшери, канделябри, світильники). Світло поступово розсіяне.
- Меблі переважають класичні. Також вона може включати елементи інших європейських стилів — різьблений декор, готичні мотиви, кручені ніжки, бронзові або латунні вставки. Оббивка з тканини, найчастіше з дрібним малюнком, або зі шкіри.
- Здебільшого натуральний текстиль. Використовуються однотонні тканини і в смужку, клітину, з рослинним візерунком, найчастіше дрібним.
- Використовується декор – картини, фото в рамках, вази, дзеркала у старовинних рамах, статуетки.
- В обстановці немає недбалості та хаотичності. Розстановка меблів та декору ретельно продумана.
Чи популярний стиль зараз, і кому він підійде?
Англійський інтер’єр у квартирі не втрачає своєї популярності тривалий час. Справа не тільки в тому, що багато його прихильників люблять дотримуватися традиції. Він сам по собі вже з перших хвилин приваблює затишком, бездоганним смаком та комфортом. У такій ситуації хочеться організовувати чаювання, проводити час біля каміна в колі близьких людей, читати захоплюючий англійський детектив, спостерігати, як за великим вікном міняється погода.
Англійський стиль в інтер’єрі квартири відверне від суєти та квапливості, яка невластива англійцям.
Усе це разом робить напрямок актуальним, оскільки обстановка викликає емоції, яких часом не вистачає в сучасному життєвому ритмі.
Жанр підійде тим, кому до душі класична обстановка, симетрія та впорядкованість предметів. Сподобається він і поціновувачам якісних, зручних і дорогих меблів, які не рясніють химерністю.
Колекціонерам напрямок підійде, оскільки обстановка може передбачати розміщення колекцій антикваріату та інших предметів.
Доцільно облаштувати його власникам невеликих квартир з невеликими кімнатами. Площа приміщень в англійців найчастіше невелика. Це пов’язано з бажанням швидше та краще обігрівати житла у холодний період.
Варіанти облаштування кімнат у англійському стилі
Розглянемо варіанти облаштування класичного англійського інтер’єру.
Вітальня
- Обробіть стіни шпалерами пастельного кольору (тон ближче до пісочного), можна з невиразним візерунком.
- Стеля оштукатурьте білою штукатуркою.
- На підлогу постеліте паркет кольору натурального дерева.
Доповніть підлогу натуральним килимом бежевого кольору із дрібним рослинним візерунком. - Зробіть камін, обклавши його натуральним каменем, близьким за кольором до шпалер.
Біля каміна облаштуйте диванну зону. - М’які меблі можна вибрати кремового кольору з рослинним візерунком пісочного тону.
- Поставте журнальний дерев’яний столик, можна зі скляним верхом.
- Радом поставте торшер.
Якщо дозволяє площа, доповніть інтер’єр вітальні в англійському стилі зоною бібліотеки – високі книжкові полиці з дерева, затишний та м’який диван та журнальний столик.
Спальня
- Шпалери в англійському інтер’єрі спальні можуть нагадувати прованс – на світло-бежевому фоні орнамент у вигляді квітів із зеленими стеблами та світло-червоними бутонами.
- На підлозі – світлий паркет чи ламінат, покладений поздовжніми фрагментами прямокутної форми;
на ньому кремовий килим аналогічного забарвлення та дизайну, як шпалери. - Двоспальне ліжко з дерев’яною, різьбленою основою.
- Постеліть на неї біле покривало та доповніть однотонними декоративними подушками фіолетового кольору.
- На вікна повісьте оливкові штори.
- З боків ліжка поставте дерев’яні тумби, найкраще в ретро-стилі, а на них – невисокі світильники з абажурами бежевого кольору.
В результаті ви отримаєте не тільки інтер’єр спальні в англійському стилі, але й приємну для очей гармонію кольорів, що сприяє відпочинку та сну.
Кухня
Якщо дозволяє площа кухні, її можна поділити на частини – зона для приготування їжі та швидкого обіду та окремо їдальня.
У першій зоні розмістіть:
- Кухонний гарнітур із дерева, пофарбованого в білий колір.
- Сучасні предмети побуту сховайте у шафках.
- На увазі залиште колекції порцеляни.
- Недалеко від гарнітура поставте невеликий обідній столик, можна на зразок барної стійки, і дерев’яні табуретки білого кольору.
Друга зона кухні в англійському стилі інтер’єру включає:
- довгий прямокутний обідній стіл з дерева,
- стільці з дерев’яною основою та м’якою оббивкою,
- а також кухонні дерев’яні шафи, в яких зазвичай зберігається гарний посуд для гуляння та колекції чаю.
Висновок
Облаштування інтер’єру будинку в англійському стилі вимагає не тільки професіоналізму, а й фінансових вкладень на недешеві меблі та матеріали. Однак підсумковий результат цього коштуватиме.
Щоб стиль не став звичайною класикою, а набув саме англійської подоби, скористайтеся послугами досвідченого дизайнера, який знає всі тонкощі облаштування.
У нашому портфоліо більше 4 000 фото інтер’єрів, у тому числі й у британському стилі. І якщо ви вибрали саме цей стиль, не сумнівайтеся – результат виправдає очікування і бездоганна англійська обстановка буде радувати Вас і надихати щодня.

