Американський стиль у дизайні інтер’єрів: 100+ фото [Идеи 2019]
Американський стиль – якийсь різновид колоніального, що згодом став самостійним. Основу цього напряму сформувала витончена англійська класика, але творчо переосмисливши цю концепцію дизайну, американський стиль еволюціонував у бік універсальності. Це насамперед стримане, затишне і цілком нейтральне обрамлення житлового інтер’єру. Давайте детальніше розглянемо основні компоненти дизайну.
Американська класика в інтер’єрі: традиційна кольорова гама
За традицією для американської класики характерні теплі, природні тони: бежевий, теракотовий, ніжно-блакитний, різні відтінки зеленого, коричневого. Але не виключені і сміливіші кольори, наприклад, бордовий або білий. Для спалень у такому стилі часто вибирають відтінки блакитного чи рожевого.
Орнаменти для декору квартири найчастіше рослинні, і застосовуються вони локально. Приміром, це може бути текстиль чи шпалери з фактурним малюнком.
Типові метали для декоративних складових американського дизайну – золото, срібло, бронза, ковані деталі.
Інтер’єр американського будинку: особливості планування
Відмінна риса американських будинків — прагнення розсунути межі простору, відмовившись від зайвих перегородок. Зазвичай зонування простору є тематичним. Як правило, найчастіше поєднується вітальня з кухнею та їдальнею або вітальня з холом. Популярні прийоми – зміна текстури підлоги (наприклад, плитки на дерево) або зниження її рівня.
Кухню від вітальні чи їдальні відгороджують барною стійкою. Ще один варіант планування кухні — острівна, коли обробний стіл і все потрібне для приготування їжі розташовані по центру.
Меблі в американських інтер’єрах
Стиль американська класика передбачає функціональні, масивні та стійкі меблі. У такому інтер’єрі вітаються штучно зістарені акценти чи антикварні предмети.
Американці цінують вироби із натурального дерева. У домашніх умовах часто використовують накладний декор. Їм оформлюють карнизи, арки, віконні лиштви, ніші, стелі. Часто зустрічається яскравий накладний камінний портал.
Для покриттів для підлоги, як правило, вибирають паркетну дошку світлої деревини або в темних відтінках коричневого з яскраво вираженою текстурою дерева. На підлогах переважно однотонні широкі килими, хоча трапляються й контрастні варіанти – килими з етнічним орнаментом.
Американський стиль в інтер’єрі спальні
Типова обстановка американської спальні стримана, не багата на декор, але при цьому затишна. Меблі масивні, стійкі, її небагато: комфортне широке ліжко, комод, тумбочки, шафа і туалетний столик. Якщо місця достатньо, можна обладнати і вбиральню.
Колірна палітра спальні спокійна і ґрунтується на контрасті темного або червоного дерева та світлого оздоблення. Кожен предмет декору має бути у своєму куточку та органічно доповнювати, але не перевантажувати простір.
Американська кухня: характерні риси облаштування
- централізоване відкрите планування;
- великий острів;
- розміщення раковини біля вікна;
- дерев’яні меблі та оздоблення;
- добротні масивні стільниці;
- фасади з фільонками;
- велика кількість місць зберігання;
- функціональне зонування;
- містка обідня зона;
- нейтральна гама кольорів та відтінків;
- дрібна мозаїка або плитка «кабанчик» у фартуху;
- багато текстилю;
- нова побутова техніка;
- функціональне висвітлення зон, класичні світильники, бра;
- стіл для сніданку;
- кам’яні чи керамічні мийки.
Сучасні американські інтер’єри: декор та аксесуари
Американська класика неможлива без фотографій у рамках різної патріотичної символіки, сімейних реліквій, кубків, дипломів та інших нагород. Вони групками розставлені у вітальні на етажерках, роялі, камінній або книжковій полиці, а в спальні — лаконічно розвішані навколо узголів’я ліжка або дзеркала, стоять на тумбочках і полицях.
Американський дизайн інтер’єру: найстильніші лайфхаки, які легко реалізувати у нашому середовищі
Команда remontbp.com зібрала найкращі ідеї американських проектів для органічного вирішення російських завдань дизайну.
Оригінальна альтернатива телевізору – проектор. У цьому американському інтер’єрі замість ТБ над каміном повісили мобільний проектор. Декораторський тонкий гумор витає у просторі та піднімає настрій оточуючим.
Мікс технологій та природи. З одного боку, технологічність інтер’єрів не перестає дивувати, з іншого – еко-дизайн не здає позиції у списку трендів. Але зовсім не обов’язково їм сперечатися один з одним: для зонування в цьому американському будинку поставили полімерні перегородки з вкрапленнями справжніх гілок, таким чином подруживши технології з природою.
Індивідуальні мушлі. В американському дизайні на чолі не лише естетична, а й практична індивідуальність. Яскравий приклад — установка двох раковин у ванній, оснащені підвісними дзеркалами. Таким чином дві людини без проблем одночасно можуть впорядковуватися.
Меблі-трансформери в традиційному інтер’єрі. Сьогодні навряд чи когось здивуєш мобільним муром або підйомним ліжком у сучасному інтер’єрі, але технології можуть непогано вписатися і в історичну концепцію дизайну. У цій компактній кімнаті-студії з багатим минулим частково відновили атмосферу, а відкидне ліжко гармонійно вписали в єдиний простір і спальні, і вітальні, сховавши її за благородним дерев’яним фасадом.
Оригінальні рішення у кольоровому оформленні. Розбавити нейтральну обстановку кольоровими контрастами — досить популярний хід, але яскраві акценти можуть бути і в непередбачуваних місцях. Так, в інтер’єрі цієї спальні висувні ящики спального ложа забарвлені у різні контрастні кольори.
Системи зберігання біля радіатора. Система опалення під підвіконням може бути не тільки ідеально прихована, а й доповнена. Полиці по обидва боки маскуючого фартуха господарі використовували як книжкові полиці і для зберігання декоративних предметів.
Душ із відкидною лавою. Сьогодні багато мешканців квартир із практичного погляду замість ванни встановлюють душові кабіни. Для більшого комфорту в цьому санвузлі передбачена ще й відкидна лава, яка буде доречна навіть у найменшій душовій кабіні.
Універсальність американського стилю полягає не тільки в особливостях планування, оздоблення та вибору меблів, але ще й у тому, що він досить популярний у багатьох країнах. По суті, американський напрямок дизайну – це певний стиль життя: практичний, стабільний, респектабельний.