Африканський інтер'єр  Дизайн кімнат у стилі сафарі на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Африканський інтер’єр Дизайн кімнат у стилі сафарі на фото


Екзотичні етноінтер’єри завжди оригінальні, самобутні, т.к. знаходяться поза часом. Однак тут також необхідно зберігати почуття міри. Тому якщо ви не зовсім готові до створення незвичайного африканського інтер’єру, що відрізняється незвичайною яскравістю, то, як варіант, можна використовувати в інтер’єрі лише окремі елементи, які, наприклад, присутні в таких стилях, як колоніальний і арт деко. Ну а якщо до непростого експерименту все ж таки готові, в такому разі, ласкаво просимо до спекотної Африки!

Гарний африканський інтер'єрЕфектний африканський інтер'єр у теплих тонах

Особливості дизайну африканського стилю

При оформленні інтер’єру свого житла в африканському стилі за основу слід брати загальні риси, які обумовлюються кліматичними особливостями, природними, а також матеріалами, що використовуються. Зазвичай дизайнери беруть за основу суміш інтер’єрних складових жител народів Африки у різних населених пунктах. Таким чином, зазвичай виділяються два етнічні стилі із загальноафриканських: єгипетський і марроканський.

Перш ніж приступити до створення африканського стилю в інтер’єрі, необхідно визначитися з тим, яка мета: або завдання полягає в привнесенні лише декількох африканських колоритних відтінків в інтер’єр або це буде максимально повне повторення основних характерних рис африканського житла. Коли курс буде обрано, можна розпочинати втілення своєї ідеї.

Основні особливості африканського стилю

Якщо двома словами, то такими рисами є самобутність, колоритність, динамічність, енергійність, експресія і контраст. З одного боку тут є мінімалізм і простота форм, з іншого боку, примітив в декорі і грубість у фактурі, при цьому, спостерігається контрастність і яскравість кольорів в аксесуарах і текстилі. Зазвичай інтер’єр відбиває картину світу, тому у ньому використовуються натуральні матеріали та природні відтінки. Вітається велика кількість предметів декоративно-ужиткового африканського мистецтва, які дуже примітивні.

Т.к. в інтер’єрі даного стилю простежується нагадування про пекуче сонце, про піски в пустелі і непрохідні джунглі, то і кольорова гамма відповідно визначається такими відтінками, як пісочний, коричневий, теракотовий, помаранчевий, жовтий, цегляний і навіть болотно-зелений. Слід зазначити, що превалюючі кольори – це жовтий і коричневий (деревна кора, обвуглене дерево, шафран, мед, топлене молоко, кориця, бурштин тощо). Взагалі кольори в інтер’єрі мають бути не просто теплими, а гарячими, як повітря самої Африки. Також можна зустріти і поєднання чорного відтінку з вогненним, як нагадування про багаття, як і кольори шкур тварин, що мешкають в Африці. Допускається обережне використання синіх відтінків, але тільки в невеликих кількостях і як акцент. Іншими словами, необхідно пам’ятати про те, щоб всі тони були природними.

Афро-інтер'єр з теплими відтінкамиІнтер'єр в африканському стилі з безліччю аксесуарівДуже теплий та барвистий афро-інтер'єр

Декоративне оздоблення стін

Варіантів є досить багато. Наприклад, можна використовувати шпалери з малюнком, що імітує шкіру рептилій або забарвлення диких тварин. Можна скомбінувати шпалери, використовуючи однотонні, що мають фактуру. штукатурки з кольоровими, наприклад, з імітацією екзотичної шкіри. А можна просто пофарбувати стіни у теплий чи навіть білий відтінок. Для надання яскравості, можна виконати бордюр, що має африканський орнамент або він може бути просто паперовим або розписаним фарбами. До речі, стіни можна прикрасити розписом силуетів тварин. Також, як варіант, можна надати стін благородства за допомогою мережі тонких тріщин, що імітують африканську землю, що тріснула від посухи. Зробити це можна, якщо використовувати фарбу двох відтінків, один із яких акцентний, а інший домінуючий. Також знадобиться спеціальний кракелюрний лак та навички техніки кракле, яка виконується і на штукатурці, і на фарбі. Крім цього, Використання декоративної штукатурки є ще одним варіантом обробки стін. Ще краще, якщо штукатурку штучно зістарити. Іноді частина стін обробляється з африканським орнаментом тканиною, а якщо це ванна кімната або кухня, то чудово підійде мозаїка для облицювання стін або плитка з імітацією фактури шкіри рептилій.

Білі стпени в африканському інтер'єріСтіни натурального кольору в інтер'єрі африканського стилюТеплі стіни в теплому африканському інтер'єрі

Декоративне оздоблення підлоги

Зробити підлогу кам’яними буде найоптимальнішим рішенням. Керамогранітна великогабаритна плитка стане ідеальним для цього матеріалом. Тим більше, що для Африки таке холодне покриття тільки підвищує рівень комфорту. Однак, ми не в Африці і для нас доведеться монтувати систему.тепла підлога».

Як альтернатива послужить матова паркетна дошка, особливо з палубним укладанням. Дуже доречним буде ковролін-циновка, який нагадуватиме про африканські хатини, в яких завжди були циновки для ночівлі біднякам. Крім усього іншого, існують бамбукові покриття для підлоги, зазвичай у вигляді крупноформатних плит або ламінату, Що також представляє цікаве рішення для оздоблення підлоги. На підлогу слід постелити килим ручної роботи, виготовлений з яскравих ниток.

Оформлення підлоги в африканському інтер'єріДерев'яне покриття для підлоги в афро-інтер'єріКерамогранітна плита на підлозі в афро-інтер'єрі

Декоративне оздоблення стелі

Щодо стелі можна порекомендувати пофарбувати його в теплий або білий колір. До речі, чудово підійдуть тканинні драпірування прямо під стелею. А якщо хочете зробити щось пооригінальне, тоді закріпіть балки з темного дерева під стелею і покладіть на них очерет або бамбукові стебла. До речі, бамбукові плити існують не лише для підлоги, та й для стелі. Кріпляться вони безпосередньо на базову стелю або ж на решетування підвісного, і все це сприяє створенню незвичайного відчуття присутності в справжній африканській хатині.

Оформлення стелі для африканського інтер'єруСвітла стеля в інтер'єрі в африканському стилі

Меблі африканського інтер’єру

Що стосується меблів, тут також необхідно пам’ятати, що головним критерієм є натуральні матеріали або в іншому випадку дуже якісні їх імітації. Якщо ж говорити про Африку, то основними матеріалами є такі, як очерет, палісандр, бамбук, сандал, ротанг, глина, а також натуральна шкіра, шкіра рептилій, шкіри тварин савани, пальмова кора. Сама меблі виконані з дерева, відрізняється простотою, грубуватістю і великоваговістю, мають геометричні форми. Меблі можуть бути доповнені розписом або різьбленням. Доречні в такому інтер’єрі і ковані меблі, і плетена з м’якими матрацами та подушками та недбало звисаючими пледами. Відмінно виглядають м’які меблі з темно-коричневої шкіри, як і меблі з бамбука.

Меблі африканського стилюМеблі для ванної кімнати в африканському стилі/фксклюзивні меблі для африканського інтер'єру

Як декор інтер’єру широко використовуються дерев’яні масивні скрині, а також підвісні стелажі з грубуватими полицями, підвішеними на простому канаті прямо під стелею.

Текстиль та аксесуари африканського стилю

Текстиль має бути насичених тонів і кидатися в очі своєю яскравістю та строкатістю орнаментальних зигзагоподібних та ромбоподібних малюнків на таких предметах, як оббивка стільців та табуреток, штори, покривала та подушки. Можна навіть зробити панно із строкатого текстилю. Подібний орнамент є і на посуді, килимах та підлогових світильниках. Допускається замість килима використання шкіри.

Як аксесуари можна застосувати багато речей, наприклад, бамбукові фіранки, глиняні статуетки, фігурки зі слонової кістки, амулети, плетені абажури, дерев’яні жалюзі, мисливські трофеї, африканські маски, а також живі рослини, наприклад, лавр пальма або папори.

Таємничі африканські маски в інтер'єріАксесуари в африканському стиліДзеркало в дерев'яній рамі в інтер'єрі афро

Відмінно виглядають в афро-інтер’єрі дзеркала і фото в рамках бамбука або пробкового дерева.

Однак, етнічний музей не варто створювати в інтер’єрі і почуття міри все ж таки необхідно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *