95 фото, красиві інтер’єри, зонування
На сьогоднішній день у величезних заміських будинках та невеликих затишних квартирах все частіше можна зустріти відкрите планування дизайну кухні-їдальні. Такий сучасний варіант – чудове рішення не лише з естетичної, але й з функціональної точки зору. Поєднання їдальні та кухні однозначно стане правильним вибором в організації спільного простору.
Особливості кухні-їдальні
Оригінальний підхід до відкритого планування завжди включає деякі особливості. Відсутність розділяючої стіни між кухнею та їдальнею робить простір більш відкритим, що може сподобатися товариським екстравертам. Основними перевагами такої кухні-їдальні є:
1. Візуальна відкритість простору, яка робить його ще більш масштабним та вільним.
2. Додаткова комунікація з сім’єю та друзями під час готування.
3. Стильний та оригінальний вид зонування приміщення.
4. Економія на купівлі додаткового обіднього столу, телевізора та кухонних шаф.
5. Можливість використання функціональних елементів як додаткового декору. Наприклад, барна стійка, книжкова стінка чи акваріум.
6. Простота та економія часу в організації свят та інших заходів.
До своєрідних недоліків кухні-їдальні можна віднести випари та запахи, які здатні впливати на оббивку меблів та стан текстилю, звуки техніки та неможливість усамітнитися, що не дуже підійде інтровертам. Але навіть ці мінуси за великого бажання можна виправити якісною витяжкою, сучасними безшумними технологіями та добре продуманим зонуванням зони відпочинку.
Варіанти візуального зонування
Кухня-їдальня – це не тільки практичне місце для приготування делікатесів, але й приміщення, де можна традиційно і з блиском подати їх. Хороше зонування здатне візуально поділити робочу кухонну зону від їдальні.
Зонування за допомогою яскравої стіни
Це чудова ідея для творчих людей, які хочуть виділити їдальню та зробити її більш святковою. Потрібний образ можна легко створити за допомогою контрастних шпалер із геометричними візерунками або імітацією природних матеріалів (камінь, дерево, скло). Решта стін може бути оформлена в нейтральних відтінках, що ще більше підкреслить яскраві акценти їдальні. Не варто забувати, що настінні покриття обов’язково мають бути вологостійкими.
Зонування за допомогою декору
Простий та стильний варіант оформлення кухні-їдальні, який завжди підлягає додатковим змінам. Дизайн обідньої зони повинен включати додаткові джерела світла (вбудовані лампи, світлодіодні стрічки), а також декоруватися за допомогою помітних картин, незвичайних рослин, декоративних кашпо, сувенірів hand-made, яскравого текстилю, який зможе розставити потрібні акценти між кухнею і їдальнею.
Зонування ширмами та додатковими перегородками
Це один із найпопулярніших видів візуального поділу двох зон однієї кімнати. Він вирішує проблему ізоляції, а також ідеально вписується у будь-який стиль інтер’єру. Як певний бар’єр можуть виступати перегородки з металу, дерева, гіпсокартону або скла. Ширми можуть бути складними та розсувними, тканинними чи панельними, яскравими чи нейтральними. Все залежить від індивідуальних переваг господарів та загального дизайну приміщення.
Зонування за допомогою подіуму
Відмінна можливість трохи видозмінити геометрію простору, візуально зробити стелі вище і «підняти» обідню або робочу зону, тим самим відокремивши її розташування та дизайн. Це оптимальне рішення для невеликої кухні.
Зонування освітленням
Нестандартне рішення, яке допоможе створити затишний та плавний перехід від обідньої зони до кухонної. Розставити світлові точки можна по-різному. Зону кухні можна облаштувати за допомогою точкових світильників або світлодіодних ламп, а зону відпочинку (обідню) – за допомогою люстри чи настільних світильників. Тоді освітлення вийде м’яким, рівномірним та естетично приємним.
Зонування меблями
Правильна комбінація розміщення меблів може повністю замінити додаткову перегородку. Такий вид візуального поділу кухні та їдальні називають «острів», де основою стають широкі книжкові стіни, тумби, двосторонні стелажі для телевізора, які одночасно виконують свою функцію та органічно відокремлюють дві різні зони.
Колірна гама для кухні-їдальні
Оптимально підібрана гама відтінків відіграє значну роль у красивому оформленні кухні-їдальні, адже таким чином можна підкреслити загальний дизайн, виділити стильні елементи, створити відчуття комфорту та затишку.
Біла кухня-їдальня
Вершковий колір здатний зробити простір ще відкритим і світлішим, що може стати гарним рішенням для невеликого приміщення. Такий благородний відтінок чудово вписується в стиль мінімалізм, модерн, кантрі та прованс. Він універсально поєднується зі своїми побратимами і робить строкаті акценти ще більш гармонійно. Ідеальні поєднання для ефектного поділу кухні та їдальні – кавово-вершковий, біло-лимонний, синьо-білий та зелено-білий. Ці варіації послужать чудовим тлом для відкритого планування.
Лимонна кухня-їдальня
Жовті акценти можуть не тільки зробити кухню свіжішою та насиченою, але й візуально надати громіздким меблям потрібну легкість. Лимонний м’який куточок, світло-жовті штори або меблі такого соковитого кольору завжди розбавлять загальне оздоблення та зможуть гармонійно розділити між собою кухню та їдальню.
Зелена кухня-їдальня
Оливкові нотки у дизайні інтер’єру кухні виглядають умиротворено та стильно. Зелений колір чудово поєднується з білим, жовтим, персиковим, сірим, блакитним. Стіна кухні може бути зеленою, прикрашеною плетеними виробами чи стелажами з глиняним посудом, а стіна обідньої зони – нейтральних бежевих відтінків. Чи навпаки.
Сіра кухня-їдальня
Це практичніший і консервативніший варіант, але не менш популярний у випадку з кухнею з відкритим плануванням. Колористи люблять поєднувати сірий відтінок з білим та жовтим – він служить чудовим фоном обробки, текстилю та меблів. Також гармонійно він виглядає і основою класичного та сучасного дизайну інтер’єру, особливо якщо розбавити його теплими пісочними квітами.
Червона кухня-їдальня
Соковитий полуничний мотив у дизайні кухні підійде екстравагантним людям, які не бояться яскравих акцентів. Вишневий та світло-малиновий колір підкреслять загальні тони оздоблення, а насичений гранатовий стане гарним тлом для білої стіни. Білий і червоний – це один із найвдаліших та перевірених часом поєднань.
Стилі інтер’єрів
Дизайн може бути оформлений строго в одному напрямку, а може поєднувати кілька різноманітних варіантів. Таке рішення цілком можливе для кухні з відкритим плануванням, яке стане ідеальним втіленням практичності та творчості.
Кухня-їдальня в сучасному стилі
Вибір ділових людей, які знають ціну кожній хвилині свого часу. До особливих рис такого дизайну відносять лаконічність, оригінальність матеріалу та розміщення меблів, гармонійне поєднання інноваційних технологій та давніх традицій. Наприклад, поділом обідньої та кухонної зони можуть стати стелажі зі старовинними сувенірами, картини доби бароко чи дизайнерський м’який куточок.
Кухня-їдальня в класичному стилі
Хороший варіант для поціновувачів вишуканого лиску та дорогої елегантності. Головними відмітними елементами є точна симетрія розташування декору, техніки та меблів, натуральні матеріали обробки (хоча одна стіна може бути оформлена за допомогою металу або дерева), керамічні фігурки та громіздке освітлення зі вставками з дорогоцінних металів.
Кухня-їдальня в стилі прованс
Нейтральні бежеві тони меблів, орнаменти з тваринами на текстильних виробах, порцеляновий посуд, стелажі з живими оригінальними квітами, невагомі фіранки та натуральний декор. Саме так можна уявити ідеальну кухню-їдальню в ніжному стилі прованс.
Кухня-їдальня в стилі кантрі
Чудовий вибір для людей, які цінують простоту та затишок. Старі дизайнерські меблі, дерев’яне оздоблення, натуральний текстиль та глиняний посуд – це те, що зможе надати кухні-їдальні сільський шик та сімейний затишок, який так хочеться відчути після важкого робочого дня.
Кухня-їдальня в стилі еклектика
Ідеально підійде для приміщення з відкритим плануванням, де є можливість оформити окремі зони кімнати в несхожих, але оригінальних стилях, відтінках та архітектурних рішеннях. Велика кількість неординарного декору, поєднання різних кольорів, текстилю та меблів відмінно впишуться в загальну атмосферу кухні-їдальні.
Дизайн кухні-їдальні.
Ми підібрали для вас колекцію фотографій, які доведуть, що кухня з відкритим плануванням виглядає не лише оригінально та стильно, але також дуже затишно та комфортно для власників та їхніх гостей!