75 ідей для інтер'єрів (фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

75 ідей для інтер’єрів (фото)

З якими кольорами поєднується фіолетовий: 75 ідей

Розкішний, величний, благородний, що надихає творчі експерименти – саме таким виглядає фіолетовий колір в інтер’єрі. Він надзвичайно різноманітний, має багату палітру тонів і відтінків, за допомогою яких впроваджуються надзвичайні дизайнерські рішення. У сучасних інтер’єрах цей колір став зустрічатися дедалі частіше – нинішнє покоління схильне до сміливих експериментів, що дають свої чудові результати. З тим, як ефектно може виглядати дизайн інтер’єру в баклажанових тонах і які існують методи його комбінації, ми ознайомимося в цій статті.

Особливості фіолетового кольору

Фіолетова палітра дозволяє створювати найефектніші інтер’єри. Здавна вважалося, що спектр цих насичених тонів несе в собі частку містики, тому знахарі нерідко вдягалися в такий одяг. У сучасній психології існує теорія, що відтінки баклажанної палітри здатні надавати заспокійливий вплив, дарувати безтурботний сон і виліковувати від депресії.

Фіолетовий колір, хоч і визнаний одним із складних, виступає улюбленцем дизайнерів, які за його допомогою облаштують ефектні обстановки. Серед стилів, де він найчастіше зустрічається, можна відзначити хай-тек, мінімалізм, поп-арт, модерн та східні напрямки. При оформленні варто звернути увагу на деякі правила, а саме:

— Необхідно розбавляти фіолетову палітру одним або двома тонами;
— Теплі відтінки візуально зменшать кімнату, тому експерименти доречні у приміщеннях з високими стелями, великими вікнами та гарним освітленням;
— Не можна комбінувати баклажанну підлогу та стелю.

Слід врахувати також, що в невеликих кімнатках не можна захоплюватися присутністю темно-бузкових тонів в обробці — необхідно віддати перевагу невеликим акцентним елементам. Що ж до габаритних квартир – тут фантазія може обмежуватися лише правильним підбором сусідньої палітри.

З якими кольорами поєднується фіолетовий - Особливості
З якими кольорами поєднується фіолетовий - Особливості

Поєднання кольорів

Важко уявити кімнату, де оздоблення, меблі та текстиль будуть виконані в одному тоні, тому присутність фіолетового в інтер’єрі варто розглядати в комбінаціях як з його «рідними» відтінками, так і з контрастними кольорами. Баклажанна палітра народжується завдяки змішуванню синіх і червоних тонів, тому фіолетовий гармоніюватиме як у дуеті з будь-яким з них, так і в тріо. Нові відтінки виходять внаслідок переважання червоного або синього тону. Наприклад, пурпуровий відтінок утворюється, коли більше червоної фарби, а баклажанний – із більшою дозою синього. На фото, представлених нижче, можна ознайомитись із різноманітністю фіолетової палітри.

Фіолетовий з білим кольором

Універсальна біла палітра стане ідеальним партнером будь-якої комбінації. Не виняток і фіолет у його різноманітних варіаціях. Білий чудово підкреслить і доповнить багатство навіть найніжніших фарб, не кажучи вже про насичені тони. Чудово буде виглядати сніжно-білі меблі на тлі лілової обробки вітальні або розкішний баклажанний гарнітур, що контрастно виділяється на полотні білої стіни. У тому чи іншому випадку має місце ідеальна чіткість ліній, що підтверджує стильність обстановки.

Фіолетовий з білим - З якими квітами поєднується фіолетовий
Фіолетовий з білим - З якими квітами поєднується фіолетовий

Фіолетовий з чорним кольором

Найбільш пафосна суміш сміливих насичених спектрів, що має досить потужний енергетичний вплив. Комбінація властива скоріше готичним інтер’єрам, ніж сучасному просторому мінімалізму. Однак, застосувавши декоративні прийоми, можна зробити обстановку легшою та невимушеною. Таке поєднання не бажано застосовувати в невеликих приміщеннях або розбавляти затемненість світлими тонами.

Фіолетовий з чорним - З якими квітами поєднується фіолетовий
Фіолетовий з чорним - З якими квітами поєднується фіолетовий

Фіолетовий з жовтим кольором

Яскрава сонячність жовтої палітри у поєднанні з фіолетовими елементами створить неперевершену суміш, що інтригує. Для дизайну краще підібрати насичені лимонно-жовті або золотисті тони, які створять бездоганний тандем із глибоким темно-ліловим забарвленням.

Фіолетовий з жовтим - З якими квітами поєднується фіолетовий
Фіолетовий з жовтим - З якими квітами поєднується фіолетовий

Фіолетовий із зеленим кольором

Найбільш барвистий, радісний та приємний оку інтер’єр вийде, якщо фіолетовий спектр поєднається з трав’янистим. Особливо свіжо виглядають у комбінації бузкові тони, а фісташковий колір стін чудово заграє з темно-фіолетовими м’якими меблями без втручання інших відтінків.

Фіолетовий із зеленим - З якими квітами поєднується фіолетовий
Фіолетовий із зеленим - З якими квітами поєднується фіолетовий

Фіолетовий з помаранчевим кольором

Приємне поєднання м’яких фіалкових тонів з зухвалими помаранчевими фарбами створять чудовий ансамбль, особливо якщо йдеться про дитячу кімнату. Для неординарних сміливих особистостей стане вдалим поєднання тріо, де основне тло візьме на себе фіолетовий тон середньої інтенсивності в якості обробки, а доповнять його помаранчеві та червоні меблеві елементи.

Фіолетовий з помаранчевим - З якими кольорами поєднується фіолетовий

Фіолетовий колір в інтер’єрі

Власникам квартир, що зважилися на облаштування свого житла вименно у цих тонах, варто почати з епізодичного його присутності в інтер’єрі, наприклад, як яскраві акценти. У вітальні можна оформити його відтінками одну зі стін, розмістити м’які пуфи або крісла в непомітному бузковому кольорі, додати такі ж предмети декору, декоративні подушечки. У спальній кімнаті нотки баклажанної палітри вдало заграють у текстилі. Правильним рішенням стане розміщення насичених акцентних предметів у всьому просторі, щоб вони не виявилися зосередженими в одній зоні.

Вітальня

У просторій вітальні колір чудово виглядатиме в тандемі з білою палітрою — основним кольором обробки. Підкреслити ж барвистість сливової, темно-лілової або фіалкової палітри можна за допомогою м’яких меблів, портьєр на вікнах, ворсистого підлогового килима, що відображає багатство інтер’єру. Особливу витонченість та розкіш відобразить золота люстра.

Одним із цікавих сучасних варіантів виступає фарбування однієї зі стін фіолетовими фарбами. До того ж такий прийом сприяє зоровому збільшенню простору, величі обстановки. Стельова поверхня може бути оформлена в баклажанному спектрі, якщо використовувати глянцеву натяжну плівку. При включених світильниках вона заграє чудовими відблисками.

З якими квітами поєднується фіолетовий - Дизайн вітальні
З якими квітами поєднується фіолетовий - Дизайн вітальні

Спальня

У приміщенні, де найбільше хочеться відпочити та розслабитися після важкого дня, дуже важливо правильно підібрати колірний супровід. В даному випадку варто зупинити свій вибір на ніжних бузкових або лавандових відтінках, що поєднуються з кремовими, світло-сірими або білими елементами.

Можливі й інші варіанти для молодих та сміливих осіб, схильних до неординарних рішень. Можна зупинитись на темно-баклажанній палітрі. Головне – «не переборщити» із заливкою, краще, щоб цей колор брав участь у дизайні епізодично (легкі штори, покривало, килимок). Його чудово доповнять у стіни та тумбочки кольору слонової кістки.

З якими квітами поєднується фіолетовий - Дизайн спальні
З якими квітами поєднується фіолетовий - Дизайн спальні

Кухня

Інтер’єр кухонного приміщення ефектно виглядає із застосуванням темно-лілових, лавандових тонів. Найчастіше їх комбінують зі світлою палітрою – білою, кремовою, але не виключені варіанти і яскравіших дуетів, наприклад, з червоним, як ми бачимо на прикладі сміливої ​​лофтової кухні.

Як правило, використовується один із двох способів оформлення – світле оздоблення з ліловим гарнітуром, що має глянцеві фасади або, навпаки, колір бузку переважає у забарвленні коробки приміщення. Особлива увага приділяється декоруванню фартуха над робочою зоною. Ефектно виглядають нанесення на плитку малюнків, близьких за кольором до загальної палітри, наприклад, біло-бузкових орхідей.

З якими квітами поєднується фіолетовий - Дизайн кухні
З якими квітами поєднується фіолетовий - Дизайн кухні
З якими квітами поєднується фіолетовий - Дизайн кухні

Дитяча кімната

Колір ідеально підійде як для дитячої кімнати хлопчика, так і для юної леді. Дітей молодшого віку порадує поєднання відтінків фіолету з яскраво жовтими елементами – у дуеті вийде приємна погляду, весела і водночас тепла, заспокійлива комбінація. Це стосується і тандемів бузкового з помаранчевим, рожевим та блакитним. Оформляючи кімнату підлітку, краще розбавити лавандові спектри сірої, білої або бежевої палітри — так дизайн набуде більш дорослих рис.

З якими квітами поєднується фіолетовий - Дизайн дитячої кімнати
З якими квітами поєднується фіолетовий - Дизайн дитячої кімнати

Передпокій

У приміщенні передпокої не варто використовувати темні тони. Якщо хол досить просторий, можна оформити світло-фіолетові або бузкові стіни і стелю, але обов’язково розбавити однотонність світлими елементами (світильниками з білими плафонами, меблями кольору слонової кістки та інше).

Невеликі передпокої та коридори, на сьогоднішній день, найчастіше оформляються в мінімалістичному напрямку з переважанням білого кольору. Все ж таки, щоб підтримати гармонію з сусідніми приміщеннями, оформленими у фіолетовій гамі, можна одну зі стін одягнути у відповідний відтінок, встановити м’який пуф або лавку, вибрати світильники з аналогічними за кольором абажурами.

З якими квітами поєднується фіолетовий.
З якими квітами поєднується фіолетовий.

Ванна кімната

Тут не доведеться нічого вигадувати — адже колір чудово буде поєднуватися з білою сантехнікою. Залишається тільки вирішити, якою насиченістю і скільки потрібно баклажанної палітри в невеликому приміщенні. Якщо Ви вирішили одягнути в неї всю кімнату, краще зупинити вибір на лавандовому кольорі, подбавши про облаштування гарного освітлення.

Як варіант для маленьких кімнат – ярусне оформлення із використанням сливових або темно-лілових тонів у поєднанні з кремовим. Прийом допомагає візуально розширити та «підняти» параметри кімнати, зробити її світлішою та романтичнішою.

З якими квітами поєднується фіолетовий - Дизайн ванної кімнати
З якими квітами поєднується фіолетовий - Дизайн ванної кімнати

Поєднання з фіолетовим кольором.

Безліч варіацій оформлення у фіолетових тонах можна вивчити на фото у нашій галереї. Тут зібрані найкращі дизайнерські роботи, ґрунтуючись на яких, можна створити свій власний розкішний та неповторний стильний інтер’єр. Приємного перегляду!

З якими квітами поєднується фіолетовий - фото
З якими квітами поєднується фіолетовий - фото
З якими квітами поєднується фіолетовий - фото
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими квітами поєднується фіолетовий - фото
З якими квітами поєднується фіолетовий - фото
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими квітами поєднується фіолетовий - фото
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими квітами поєднується фіолетовий - фото
З якими квітами поєднується фіолетовий - фото
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими квітами поєднується фіолетовий - фото
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими квітами поєднується фіолетовий - фото
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими квітами поєднується фіолетовий - фото
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими кольорами поєднується фіолетовий.
З якими кольорами поєднується фіолетовий.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *