70 фото та ідей як зробити
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

70 фото та ідей як зробити





Паркан із профнастилу своїми руками (70+ фото)

Паркан на ділянці відіграє не тільки роль огородження ділянки, але й виконує функцію захисту будинку від зовнішніх зазіхань, а також спроектований зі смаком, здатний внести індивідуальну нотку декору в присадибну ділянку, її ландшафт. Кожен господар хоче мати міцну та надійну огорожу за доступною ціною, тому з кожним роком зростає популярність парканів із профнастилу, які цілком відповідають усім цим вимогам. У нашій статті ми розповімо, якими бувають паркани з профнастилу, а також розглянемо варіант його будівництва своїми руками.

Переваги огорож з профнастилу

Однією з основних переваг огорож з профільованих сталевих листів є їхня стійкість до різних природних явищ. Ще на стадії виробництва матеріал піддається ретельній обробці: гофрована форма робить його максимально стійким, а додаткові покриття забезпечують стійкість до вологи та ультрафіолетових променів. Завдяки цьому профнастил не схильний до корозії та вигоряння, що забезпечує тривалий термін служби, що обчислюється десятиліттями. Ще однією безперечною перевагою виступає мала вага листів, тому їх легко транспортувати і самостійно встановлювати. До того ж вартість матеріалу не висока, і звести з нього паркан на ділянці може кожен охочий.

Профнастил має приємні естетичні властивості. Він представлений виробником у різних колірних інтерпретаціях, а також легко піддається фарбуванню. Сучасний матеріал може мати забарвлення, що імітує камінь, цеглу або дерево, що виглядає досить красиво та сучасно. Причому відрізнити «підробку» можна лише зблизька. Також варто відзначити, що профнастил чудово поєднується з природними матеріалами (камінь, дерево), з яких часто оформлюють опорні стовпчики. Особливу елегантність та вишукування надають сталевим листам ковані елементи. Багато хто вважає, що задоволення мати паркан із куванням коштує досить дорого, але не обов’язково купувати габаритну ковану оболонку для панелей, можна купити окремі невеликі елементи, які стануть недорогою прикрасою.

Паркани з профнастилу своїми руками.

Види парканів із профнастилу

Замислюючись про встановлення паркану з профнастилу на своїй ділянці, потрібно вирішити, чи він суцільний, коли опорні стовпи приховані панелями, або з відкритими, можливо, декоративними стовпцями. Огорожі з профнастилу мають різні варіанти установки, залежно від яких їх класифікують на чотири основні групи:

1. На опорах. Спосіб облаштування загородження на опорних стовпах вважається найпростішим у плані виконання і, як наслідок, найдоступнішим. У разі металеві, котрий іноді дерев’яні опори встановлюються вертикально в ями і заливаються рідким цементом. Потім формується подальша конструкція.

2. На гвинтових палях. Цей метод установки передбачає «вкручування» паль у ґрунт на досить велику глибину. Він найбільш ефективний на місцевостях із особливостями рельєфу, а також болотистими ґрунтами. Металеві опорні стовпи можна використовувати неодноразово.

3. З фундаментом. Облаштування загородження на фундаменті забезпечить додаткову надійність каркасу. Фахівці вважають, що такий паркан буде найбільш стійким до вітру. Заливка бетоном опор найчастіше проходить з використанням арматури та опалубки, хоча можуть також використовуватися залізобетонні блоки. На кінцевій стадії опори з фундаментом облицьовують цеглою, каменем та іншими оздоблювальними матеріалами.

4. Комплексні. Цей вид передбачає будівництво паркану з фундаментом, цоколем і цегляними опорами. Це найбільш надійний спосіб, але й найдорожчий. Спочатку формують фундамент, на який потім укладають цоколь, а цегляні опорні стовпи можуть мати в конструкції сталеві труби, що забезпечують їх міцність.

Оформлення паркану з профнастилу може бути виконано двома способами, коли листи укладаються горизонтально або вертикально, що залежить від особистих переваг господарів ділянки.

Види парканів із профнастилу
Види парканів із профнастилу

Робимо паркан із профнастилу своїми руками

Як ми вже казали, завдяки своїй легкості та податливості обробці профнастил широко використовується домашніми умільцями у будівельних роботах. Причому його застосовують не тільки для зведення огорож, але і в оформленні покрівлі, фасадів, тому важливо правильно вибрати матеріал, що має досить велику різноманітність. Далі ми поетапно розглянемо, як побудувати паркан із профнастилу і що для цього буде потрібно.

Готуємо матеріал та інструменти

Приступаючи до роботи, необхідно насамперед придбати необхідний матеріал та інструменти. Існує кілька різновидів профлиста, що відрізняються як товщиною, так і висотою гофри. Кожен вид має власне маркування з літерою та цифрами. Заголовна «Н» означає, що профлист несе, відрізняється найбільш високою міцністю і використовується як покрівельний матеріал, виробництво контейнерів та ін. Для зведення парканів такий матеріал використовувати не доцільно. Якщо маркування починається з літери «С», це означає, що профнастил стіновий (служить для облицювання стін), має середню товщину листа. Саме із цієї категорії вибирають матеріал для будівництва надійного паркану. Є ще профнастил з маркуванням «НС», який відноситься до універсальних будматеріалів. Він застосовується під час створення навісів, огорож будівельних майданчиків. Вартість його досить велика, тому для будівництва парканів на приватних територіях його не застосовують.

Отже, зупинившись на стіновому профнастилі, залишилося визначитися з цифрами маркування, які визначають висоту амплітуди гофри. Щоб побудувати надійну довговічну конструкцію, краще вибрати матеріал із серій С18, С20 або С21. Такі листи мають достатні характеристики та прийнятну вартість. Кількість листів, необхідні для зведення, розрахувати досить просто: необхідно довжину всієї огорожі поділити на ширину одного полотна.

Крім профнастилу, знадобляться також опорні стовпи та поперечні лаги, з яких формуватиметься «скелет». Бажано, щоб відстань між опорами не перевищувала 2,5-3 м, інакше конструкцію доведеться постачати великою кількістю поперечок, щоб уникнути парусності. Найчастіше для опорних елементів використовують труби діаметром 60-100 мм, а для поперечок — квадратні лаги розмірами 40х40х2 мм або 40х20х2 мм.

Додатково необхідно придбати цемент, пісок та гравій, а також ємність для формування заливки опорних стовпів. Як кріпильні деталі знадобляться шурупи по металу з гумовими прокладками. Також потрібно заздалегідь підготувати таке приладдя, як: будівельний рівень; лопату або бур, щоб зробити отвори для опор; зварювальний апарат, який допоможе спорудити найбільш надійний каркас огорожі; дерев’яні кілки та міцна мотузка; шуруповерт, заклепувальна машинка.

Коли роботи зі зведення паркану підійдуть до завершення, весь металевий каркас необхідно обробити антикорозійними засобами та пофарбувати, тому заздалегідь варто подбати про купівлю відповідних складів.

Паркан із профнастилу своїми руками - Готуємо матеріал та інструменти.
Паркан із профнастилу своїми руками - Готуємо матеріал та інструменти.
Паркан із профнастилу своїми руками - Готуємо матеріал та інструменти.

Як зробити розмітку

Спочатку необхідно з особливою точністю зробити розмітку майбутньої споруди. Тут стануть у нагоді кілки, які вбиваються по всьому периметру з однаковою відстанню. Їх з’єднують між собою мотузкою – це, так би мовити, проект огорожі чи розмітка.

Паркан із профнастилу своїми руками - Як зробити розмітку

Встановлення опор

Наступним етапом є встановлення опор — до цього процесу необхідно підійти з особливою скрупульозністю. За допомогою лопати чи бура викопуються ями дома кожного кілочка. Глибина їх становить від 1 до 1,5 м, залежно від того, наскільки високою буде конструкція (що вищий паркан – тим глибший отвір для опори). У готові ями встановлюються опори у чіткому вертикальному положенні та заливаються цементним розчином. «Кам’яна подушка» повинна становити 2/3 висоти отвору, далі встеляють руберойд і утрамбовують пісок. У такому стані опори залишають на кілька днів до затвердіння.

Паркан із профнастилу своїми руками - Установка опор
Паркан із профнастилу своїми руками - Установка опор

Формування каркасу

Тепер настала черга монтажу перекладин, кількість яких залежить від висоти споруди. З цією роботою чудово впорається будь-який зварювальний апарат. Коли каркас буде сформовано, потрібно буде прогрунтувати усі шви, лаги та пофарбувати його.

Паркан із профнастилу своїми руками - Формування каркасу
Паркан із профнастилу своїми руками - Формування каркасу

Монтаж профнастилу

Краще починати кріплення профнастилу з віддаленого кута периметра і рухатися вперед, накладаючи листи внахлест. Для фіксації застосовують шурупи (4 штуки на один погонний метр) і потужний шуруповерт. На цьому монтаж паркану з профнастилу можна вважати закінченим. Далі йдуть естетичні процедури — всі подряпини, що виникли в процесі роботи, можна обробити аерозольною фарбою, а саму конструкцію наділити декором.

Паркан із профнастилу своїми руками - Монтаж профнастилу

Декор паркану з профнастилу своїми руками

Нерідко трапляється так, що, побудувавши надійний паркан з профнастилу на прибудинковій території, господар все ж таки залишається незадоволений його привабливістю, адже паркан – це свого роду візитна картка всієї ділянки. У такому випадку можна застосувати деякі декоративні хитрощі.

Користуючись тим, що профнастил чудово поєднується з іншими матеріалами, можна оформити опорні стовпчики спеціальними пластиковими панелями, що імітують цегляну кладку різних кольорів (білий, червоний, рудий тощо). Ще один варіант — зробити фігурне обрізання верхньої частини полотен (зазвичай її роблять у вигляді дуги).

Значно покращити зовнішню естетику огорожі можна малюнками. Найчастіше вони зображують пейзажі, представників флори та фауни. Красиво виглядають картини, створені методом аерографії.

Безперечно, розміщення кованих елементів на тлі однотонних профнастилів виглядає незрівнянно. Особливо витончено виглядають паркани, де ковані елементи присутні не лише протягом полотен, а й як рюша над ними.

І, зрештою, будь-який паркан можна прикрасити за допомогою живих рослин. Квітучі екземпляри встановлюють на опорних стовпчиках, рослини різної висоти висаджують перед конструкцією, а екземплярами, що витаються, прикрашають панелі профнастилу.

Паркан із профнастилу своїми руками - Декор
Паркан із профнастилу своїми руками - Декор
Паркан із профнастилу своїми руками - Декор

Паркани з профнастилу.

Подальше ознайомлення з різновидами парканів із профнастилу пропонуємо продовжити у нашій фотогалереї. Тут представлені різні варіанти огорож, у тому числі можна почерпнути різні ідеї оформлення. Приємного перегляду!

Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.
Паркани з профнастилу своїми руками.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *