7 причин додати в інтер’єр глянцеві поверхні
Щойно помітний або дуже насичений глянець здатний змінити до невпізнання звичні відтінки, адже, відбиваючи світло, вони починають виглядати зовсім інакше. Які ще плюси має таке покриття і чому його варто розглянути під час створення дизайн-проекту? Ось лише п’ять причин віддати перевагу декоруванню глянцем.
1. Будь-яка глянсова поверхня привертає увагу, і ви можете скористатися цією властивістю у своїх інтересах, розставивши таким чином необхідні акценти, такими можуть бути навіть цілі стіни. Погляньте, на тлі темної стіни, яка, крім глибокого кольору, має сяючий фініш, всі деталі інтер’єру виглядають цікавіше, їх матові фактури підкреслені.
Ідея зробити акцент на одній із поверхонь усередині кімнати не обмежується лише оздобленням стін. Ви можете зробити вибір на користь стелі, пофарбувавши його фарбою будь-якого відповідного відтінку з глянцевим фінішом.
Підлогове покриття також не виняток, адже будь-який глянсовий матеріал є не лише стильним, а й практичним рішенням.
2. Глянець додасть родзинку там, де немає можливості використовувати яскраві кольори. Це чудовий вихід у тому випадку, якщо ви вибрали нейтральну палітру, але боїтеся, що інтер’єр буде виглядати «плоско» або якщо кольору в приміщенні вже достатньо, але фінальний штрих все ж таки необхідний.
3. Практична сторона питання, безумовно, є дуже важливою. В даному аспекті глянець дасть фору всім іншим видам поверхонь, адже він неймовірно простий у збиранні. Пил менше затримується на гладкій поверхні, а та, що все ж таки накопичилася, миттю видаляється простою ганчіркою.
Мабуть, єдиним недоліком такої поверхні є те, що на ній можуть бути помітні відбитки пальців. Однак цю проблему можна мінімізувати, якщо вибрати не однотонний, а багатобарвний малюнок.
Особливо цінні практичні якості глянцю в контексті дизайну приміщень, де передбачається підвищена вологість, таких як ванна або кухня. Також зверніть увагу на шафки та стелажі, дверцята яких оброблені гладкими матеріалами, адже ці предмети меблів потребують частих прибирань.
4. Глянець давно став символом гламуру. Естетика цього розкішного стилю початку минулого століття якнайкраще втілюється в блиску лакованих, сяючих поверхонь. Якщо ви хочете додати в свій інтер’єр нотку краси, що не виходить з моди, розбавте декор парою глянсових деталей.
Найбільш ефектно в інтер’єрі виглядають глянсові поверхні білого та чорного кольорів. Однак, пам’ятайте, що вони вимагають особливо уважного підбору навколишніх матеріалів та текстур. Найбільш вигідно глянець підкреслено натуральна шкіра, дерево, вовняні та шовкові тканини.
5. Глянець додає традиційним інтер’єрам нотку сучасності. Іноді класичні інтер’єри так хочеться трохи освіжити, не змінюючи їх стиль. Саме для таких випадків ідеально підійде предмет декору з глянсовою поверхнею, він не змінить концепцію в цілому, але додасть інтер’єру нове звучання.
6. Більше світла. Завдяки здатності відбивати світло будь-яка глянсова поверхня надаватиме приміщенню додатковий об’єм, що важливо в невеликих і не дуже світлих кімнатах.
7.Оздоблення глянцем — відмінний спосіб привернути увагу. Ви легко зможете розставити акценти саме на тих предметах меблів або декору, які здаються вам найбільш значущими, просто обробивши їх сяючою фарбою. Такий елемент візуально вийде на передній план, сприйматиметься більш об’ємно і стане головною особливістю інтер’єру.