7 правил ЗОЖ, які давно варто поставити під сумнів
Здоровий спосіб життя не завжди сприяє її продовженню та міцному здоров’ю. Деякі правила, яким раніше сліпо довіряли, не тільки не приносять істотної користі організму, а й можуть завдати шкоди. Розкажемо у тому, які правила ЗОЖ потрібно давно поставити під сумнів і чому.
1. Є часто, але малими порціями
При вживанні їжі у крові утворюється така речовина, як інсулін. Його завдання — засвоювати глюкозу, що знову надійшла в організм. Але не лише цим славиться інсулін. Він має одна незвичайна особливість – підтримка почуття голоду при надлишку цієї речовини в організмі. При постійних перекушуваннях вироблення інсуліну не зупиняється. Внаслідок цього людина починає не худнути, а набирати вагу. Адже при виробленні речовини почуття голоду настає частіше та сильніше.
Людині достатньо двох-трьох повноцінних прийомів їжі на добу. При такому розкладі інсулін, що перешкоджає розщепленню жирів, перестає вироблятися, і почуття голоду не супроводжуватиме людину постійно. Організм отримуватиме достатньо калорій тоді, коли людина почне вживати стільки їжі, скільки потребує її шлунок.
2. Не їсти після шести
Дивно, але нічим не обґрунтованим правилом люди дотримуються досі і не збираються від нього відмовлятися. Одна річ, якщо людина лягатиме о 21:00, а інша – коли постійно бореться із почуттям голоду. В останньому випадку ця дія абсолютно безглуздо, адже піддавати організм постійної нестачі поживних речовин ні в якому разі не можна.
Якщо організм вимагає їжі після 18:00, не варто обмежувати його, посилаючись на правила здорового способу життя. Найголовніше — знати міру, не вживати занадто жирні і шкідливі продукти. Відмінним перекушуванням стане стейк з червоного м’яса у співвідношенні зі свіжими овочами. Така вечеря збагатить організм поживними речовинами, подарує гарний настрій та захистить від стресу. Сон буде більш міцним та ефективним.
У здорових людей одного повноцінного обіду чи вечері вистачає на якийсь час від чотирьох до шести годин. Якщо людина постійно відчуває голод, це привід звернутися до лікаря.
3. Ранкові пробіжки
Фізична активність дуже важлива для організму. Але не кожен може дотримуватись традиційної звички всіх любителів здорового способу життя і вставати рано для того, щоб вирушити на пробіжку. Деяким людям ранковий спорт протипоказаний, у таких ситуаціях краще приділити час бігу ввечері або за кілька годин після пробудження.
Особливо пробіжки небезпечні людям, у яких спостерігається дефіцит одного з необхідних вітамінів в організмі – D, кальцій, магній, а також неполадки роботи щитовидної залози, статевих органів.
Внаслідок пробіжок такі люди отримають лише спад м’язової маси та ослаблення імунної системи. Якщо після ранкової пробіжки вас весь день супроводжує втома, то варто перенести їх на вечірній час або, як мінімум, знизити навантаження.
4. Повна відмова від солодкого
Дефіцит сахарози призводить не тільки до проблем зі здоров’ям, але й до стану депресії та тривожності по відношенню до їжі. Повна відмова від цукру – важке моральне та фізичне випробування для організму, і врешті-решт людина таки зірветься і завдасть ще більшої шкоди самій собі.
Не варто ставити хрест на вживанні продуктів з високим вмістом цукру, досить просто знизити добову норму глюкози. Тим більше, що цукор необхідний ефективної роботи мозку.
5. Є більше овочів та фруктів
Звичайно, фрукти та овочі – джерело поживних речовин та вітамінів. Але при надмірному вживанні в організм надходить фруктоза, яка сприяє появі жирових відкладень на боках і животі. З цієї причини не варто робити фрукти та овочі основою раціону. Так організм не отримуватиме безцінний для нього білок та інші необхідні речовини.
За добу можна вживати не більше трьох фруктів, а ось страви із зеленими овочами можна їсти практично щодня. Найбільш важливу роль для організму відіграють білки та нутрієнти. Саме вони дають людині силу та енергію.
6. Пити понад 1,5 літра чистої води
В Інстаграмі проходив челендж, у якому брали участь найпопулярніші блогери. Його суть була в тому, що дівчата чи чоловіки сідали на дієту та випивали не менше двох літрів чистої води на добу. Через це правило правило про воду стало обов’язковим для всіх любителів правильного способу життя.
Але річ у тому, що близько півтора літрів рідини наш організм отримує разом із їжею та напоями. А при надлишку рідини на шкірі можуть з’являтися набряки, під очима – мішки, а на стегнах – целюліт.
Велика кількість рідини також категорично протипоказана людям, які страждають на гіпертонію і високий тиск.
7. Приймати полівітаміни
Багато експертів зі здорового способу життя радять приймати вітамінні добавки та БАДи. Справа в тому, що людина піддається дефіциту вітамінів та кальцію в організмі під впливом сучасних умов. Це справді так, але необхідний запас мікроелементів людина отримує із повсякденних продуктів харчування. А у вітамінних комплексах зазвичай є мінімальний відсоток важливих для організму вітамінів, який, до того ж, і погано засвоюється, що призводить лише до непотрібних витрат грошей.
Читайте також: