6 речей, які НЕ слід робити під час збирання кухні на думку професійного організатора
Професійний організатор Ніколь Анзія розповіла нам, що НЕ слід робити під час збирання. Ці 6 помилок є найбільш поширеними і можуть звести нанівець навіть найбільші зусилля щодо наведення порядку.
Помилка 1. Виконувати девіз «все що потрібно — під рукою»
Найбільший міф на світі — це міф про те, що все, що потрібно для приготування, потрібно зберігати під рукою і на увазі.
Виявляється, щоб кухня довше залишалася чистою, щоб прибирання не займало багато часу і простір завжди виглядав більш менш акуратно, потрібно тримати стільницю порожньою (ну або напівпорожньою).
Два побутові прилади, якими ви користуєтеся по кілька разів на день (наприклад, електрочайник та кавоварка), та гарна ваза з фруктами – ось і все, що слід тримати на стільниці. Решта, скажімо, обробні дошки, блендер, лопатки і навіть тостер, Фейрі і губку для миття посуду слід прибирати в шафки. На практиці ви побачите, що діставати речі з шаф зовсім не так складно, як здається, зате прибирання кухні стане супер легким і швидким, а кулінарне натхнення відвідуватиме вас набагато частіше.
Помилка 2. Не витрачати на прибирання надто багато часу
2-3 години на прибирання та реорганізацію однієї зони/кімнати – достатньо, щоб зробити багато, але не перегоріти. Також не потрібно захоплюватись перфекціонізмом. Краще забиратися не на 100% ідеально, але регулярно.
Помилка 3. Намагатися наслідувати картинки з журналів та рекламних фото
Усім нам подобаються фотографії з каталогів ІКЕА, проте вони зовсім не годяться як приклад для наслідування, коли справа доходить до організації зберігання. Адже їх створювали маркетологи та стилісти, а ваша кухня та будинок мають бути насамперед зручними для реального життя реальних людей.
Основна помилка фотографій з каталогів: всі речі на них завжди складаються стосами горизонтально, тоді як набагато розумніше складати речі стрімко в ряд (нежорсткі речі на кшталт кухонних серветок потрібно попередньо скласти в невеликий прямокутник).
Так ви заощадите багато місця в ящиках і на полицях і, нарешті, покінчіть з «ефектом доміно» (тепер, дістаючи одну річ, ви не звалите в купу всі інші речі на полиці).
Помилка 4. Купувати аксесуари для зберігання до наведення порядку
Не варто купувати тонну аксесуарів для зберігання поки ви не навели лад, не позбулися непотрібних речей і точно не вирішили які контейнери та кошики вам дійсно потрібні, яких вони мають бути розмірів і в якій кількості.
Для зберігання сипких продуктів найбільше підходять контейнери квадратної чи прямокутної форми.
Помилка 5. Жаліти речі
Не бійтеся позбавлятися незатребуваних, хоч і цілком справних чи дорогих речей. А вже від поламаних, непотрібних і морально застарілих речей, які просто не подобаються вам, потрібно позбавлятися без зайвих докорів совісті. Тільки такий підхід допоможе вам зробити кухню значно краще. Компроміси тут лише шкодять.
Помилка 6. На якийсь час залишати в будинку мішки з непотрібними речами
Провівши прибирання та розсортувавши речі на категорії (наприклад, «викинути», «здати на переробку», «віддати на благодійність», «подарувати подрузі», «відвезти на дачу»), негайно позбавтеся їх запланованим способом. Головне — рішуче винести все з квартири, інакше мішки з мотлохом осядуть на балконі або в коморі ще на місяць, рік або цілі десятиліття.
Читайте також: