6 правил адекватного ставлення до життя
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

6 правил адекватного ставлення до життя


ЗМІ, друзі та психологи дуже часто говорять про те, що необхідно піклуватися про себе, і плутають це поняття із задоволенням. Іноді тепла ванна або вечір у приємній компанії дійсно приносять плоди, дозволяють розслабитись, але справжня турбота про себе має на увазі зовсім інше. Щоб тримати себе як у моральному, так і у фізичному плані, у нормі, іноді доводиться робити не зовсім приємні речі. Ми зібрали шість важливих порад, які допоможуть правильно піклуватися про себе.

6 правил адекватного ставлення до життя

1. Відносини – це робота

Іноді необхідно докласти деяких зусиль, якщо відносини з близькими чи друзями не складаються. Багато людей роками намагаються будувати стосунки з батьками, тому що на взаємозв’язок із ними могли вплинути болючі випадки з дитинства. Пам’ятайте, що для добрих та міцних стосунків із родичами потрібно іноді в чомусь собі відмовити, не поїхати у відпустку чи допомогти фінансово. Не забувайте підтримувати близьких, слухати їх. І, своєю чергою, будьте відверті з ними: розповідайте про своє життя, приймайте поради.

Без копіткої праці у вас не вдасться побудувати добрих стосунків із партнером чи друзями. Буває, що дружба будується сама по собі, але навіть у таких випадках людина докладає деяких зусиль.

6 правил адекватного ставлення до життя

2. Турбота про тіло

Походи до стоматолога, медичні огляди та спорт для деяких людей не дуже приємні заняття. Багато людей не відвідують лікарів кілька років поспіль через страх або брак часу. Ви вважаєте, що саме ви завжди будете здорові, і жодна хвороба у світі вас не здолає. Чимала частина провини знаходиться і на досить безглуздому переконанні: «а раптом я смертельно хворий?», «А що, якщо щось не так?». Неприємно почути, що ви на щось хворі, але навіть якщо це так, це на краще. Ви дізналися про хворобу набагато раніше, ніж могли б. І великі шанси одужання.

По відношенню до тіла турбота про себе означає, що ви повинні періодично відвідувати лікарів, проходити профілактичні огляди.

6 правил адекватного ставлення до життя

3. Говорити «ні» — дуже корисно

У деяких ситуаціях нам дуже важко сказати «ні». Особливо якщо ви знаходитесь в зоні комфорту. Вам складно відмовитися від звичного способу життя та внести до нього якісь зміни. Визнайте, що ваше становище не відповідає тому, що ви хочете. Як тільки ви дозволите собі відмовитися від звичного укладу, життя зміниться на краще.

Буває дуже складно розірвати зв’язки з людиною, яка приносить вам неприємності. Або займатися тим, чим не бажаєте. Відмовившись від цього, ви знайдете внутрішню силу і діятимете за своїми принципами. Не варто звертати увагу на думку оточуючих, це лише ваш вибір, і він вплине саме на вас.

6 правил адекватного ставлення до життя

4. Фінансові питання

Практично кожна людина має неоплачений борг або кредит. Ми відкладаємо плату за рахунками в довгу шухляду або зовсім забуваємо про це. Це дуже погано. По-перше, ви постійно думатимете про те, що у вас багато боргів. А по-друге, це не дає повністю зібратися та жити розмірено. Дуже складно взяти себе в руки та витратити чесно зароблені гроші на оплату квитанцій чи боргу. Але це просто потрібно зробити. Знайдіть спосіб відстеження доходів та чітко контролюйте витрати.

6 правил адекватного ставлення до життя

5. Не бійтеся просити допомоги

Щоб попросити у когось допомоги, треба пересилити себе, вийти із зони комфорту. Це справді складно, і ви майже ніколи не здогадуєтеся, як інша людина відреагує на прохання. Ми боїмося зізнатися близьким, що ми маємо проблеми. Але цією дією ми робимо гірше не лише собі, а й ним. Перестаньте боятися звертатися за допомогою до родичів, це принесе лише користь.

Особливо страшно просити допомоги у авторитетних колег по роботі. Але тільки подумайте, чому саме цю людину цінують у колективі? Швидше за все, за командну роботу і добру вдачу. Не бійтеся розвиватися, просячи допомоги у колег-професіоналів. Знання, які вони можуть вам передати, є безцінними.

6 правил адекватного ставлення до життя

6. Філософія правди

І остання порада на сьогодні – так звана практика філософії правди. Вона полягає в тому, що ви ніколи не брешете самому собі та оточуючим. Адже брехня має свої наслідки і дуже впливає на наше життя. Саме через неї ви спілкуєтеся з людьми, з якими не хочете спілкуватися, працюєте у сфері, яка вам не подобається. Правду кажучи, ви зробите добре не тільки для себе, а й для інших. Це убереже вас від непотрібних зв’язків та різноманітних проблем.

Прийти до неї не так складно. Потрібно зробити невелике зусилля та поступово осягати цю філософію. Почніть із переосмислення свого життя та обіцянок, які ви давали самому собі. Саме з них і варто розпочати. Поїдьте туди, куди давно хотіли. Зустріться з подругою, з якою давно збиралися погуляти. Готуйте ґрунт для відходу з роботи в новий, цікавий вам напрямок. Головне зробити перший крок і не відходити від філософії правди.

Багатьох людей батьки навчали тому, що в деяких ситуаціях краще збрехати. Забудьте це твердження і почніть говорити правду у всьому та скрізь.

6 правил адекватного ставлення до життя

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:2 Середня оцінка: 5,00 із 5)
6 правил адекватного ставлення до життя Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *