50 сучасних ідей дизайну на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

50 сучасних ідей дизайну на фото


Гармонійний інтер’єр будь-якого приміщення збирається з багатьох складових. Стеля грає не останню роль загальному ансамблі.

Кольорова стеля у ванній

Особливо оформлення стелі важливе для приміщень із агресивним середовищем. Оскільки ванна кімната характеризується підвищеною вологістю та перепадами температур, до вибору покриття для всіх поверхонь слід підійти особливо уважно.

Керамічна плитка на стелі

Синя стеля у ванній кімнаті

Оптимальні матеріали для виготовлення стелі

Постійна небезпека накопичення конденсату на стелі має стати основним фактором при виборі матеріалу. Він має характеризуватися значною вологостійкістю. Тільки в цьому випадку покриття прослужить довгий час без змін кольору та структури.

Дерев'яні панелі на стелі

У список способів оформлення стелі у ванній входять:

 • побілка;
 • фарбування;
 • наклеювання вінілових водостійких шпалер;
 • використання сайдингу;
 • дерев’яне покриття;
 • встановлення гіпсокартону;
 • натяжні стелі;
 • підвісні стелі.

Темна стеля в інтер'єрі

Найпростішим і найпоширенішим варіантом для оформлення стелі є побілка. Важливою рисою такого покриття стає дешевизна. При цьому побілена стеля втрачає у зносостійких якостях. Вологість може зіграти з покриттям злий жарт, що вимагатиме частої корекції нанесеного шару.

Ванна кімната з незвичайною стелею

Ще одним негативним проявом побілки буде надто простий вигляд та відчуття незакінченості, яке дає таке оформлення.

Барельєфи на стелі ванної

Найкращим серед дешевих методів оформлення стелі стане фарбування. Вибирати слід лише акрилову фарбу, оскільки саме вона здатна протистояти підвищеній вологості, зберігаючи при цьому привабливий зовнішній вигляд.

Поєднання постільних тонів у ванній

Поєднання кольорів на стелі у ванній

Пофарбована стеля матиме привабливий вигляд тільки у разі абсолютної гладкості. Тому перед нанесенням шару фарби необхідно провести відповідні підготовчі роботи.

Стеля у колір зі стінами ванною

Безперечною перевагою стане широкий спектр вибору відтінків та їх комбінацій. За допомогою фарби можна створити в приміщенні вишуканий інтер’єр, не обмежуючи політ фантазії.

Темно-синя стеля у ванній кімнаті

Ще одним водостійким матеріалом стануть вінілові шпалери. Згодом їх теж можна пофарбувати у будь-який колір, створюючи гармонійну атмосферу у ванній кімнаті.

Чорна контрастна стеля

Негативно це покриття можуть вплинути перепади температури. Цей фактор може спричинити здуття шпалер та їх деформацію.

Поєднання темної стелі та білих стін

Для стелі у ванній кімнаті чудово підійде сайдинг. Цей універсальний матеріал призначений як внутрішнього, так зовнішнього застосування. Це зумовлено відмінними характеристиками зносостійкості та стійкості до впливу зовнішніх факторів.

Біла стеля з довгих планок

На жаль, колірна гама такого матеріалу набагато бідніша, ніж, наприклад, у фарби. Тому перед тим, як вибрати такий матеріал як облицьовування для стелі, варто ретельно продумати дизайн.

Стеля у ванній кімнаті в стилі кантрі

Серед екологічних матеріалів для стелі можна вибрати натуральне дерево. Це найбільш вишуканий вид покриття, який забезпечить естетичний вигляд у ванній кімнаті. Для досягнення найбільшого ефекту від зовнішнього вигляду дерева необхідно витримати в певному стилі всі інші елементи декору.

Дерев'яна стеля для ванної кімнати

Оформлення стелі деревом

Додатковою перевагою дерев’яної стелі буде запах, який випромінює деревина у вологому середовищі. При цьому грамотно обране та оброблене дерево здатне витримати агресивні прояви середовища, яке формується у ванній.

Дерев'яні елементи на стелі ванної кімнати

Незвичайне застосування дерев'яних елементів на стелі

Гіпсокартонна стеля дозволяє надійно приховати всі дефекти поверхні та проводку. До інших переваг можна віднести вологостійкість, екологічність та відносну простату монтажу.

Розкішна стеля у ванній кімнаті

Гіпсокартонні конструкції на стелі

Для того щоб вразити відвідувачів красою та оригінальністю стелі у ванній, можна вибрати дорожчі способи декорування. Це можуть бути натяжні стелі, які стають все популярнішими з кожним роком.

оригінальна картина на стелі у ванній

Сучасний дизайн та модні малюнки на поверхні поєднуються з відмінною вологостійкістю, якої вдається досягти, використовуючи у виробництві вініл. Крім цього, така стеля утримує до 100 літрів води у разі затоплення зверху. Ця властивість дозволить вчасно видалити накопичену воду і висушити стелю, після чого поверне собі первісний вигляд.

Плитка на стелі у санвузлі

Крім кольору, натяжні стелі дозволяють грати фактурами. Ця якість значно розширить можливості використання дизайнерських ідей. Така стеля може бути матовою або глянсовою залежно від стилю та побажань замовника.

Стеля незвичайної форми

Ще одним новомодним способом оформлення ванної кімнати є використання підвісних стель. Таке покриття ділиться на плиткове та рейкове. Перевагою плиткового різновиду є можливість часткової заміни пошкодженої ділянки, що дозволить заощадити.

Різнорівнева стеля у санвузлі

Недоліком можна вважати обмежений асортимент. При цьому використання стель не виключає додаткові елементи декору, які дозволять зробити поверхню більш оригінальною.

Оригінальне оформлення стелі у ванній

Оригінально виглядають дзеркальні стелі у ванній кімнаті. Вони відбивають світло, розширюючи простір. Негативним проявом можна вважати запотівання при перепаді температури та підвищенні вологості.

Дзеркальна стеля у ванній кімнаті

Дзеркало на стелі ванної кімнати

Крім вищеописаних матеріалів можна використовувати ПВХ, ДСП, облицювання з натурального каменю та інше. Крім того, для декору можна використовувати скло, метал і навіть тканину. Головне, щоб обране покриття поєднувало в собі всі властивості, що дозволяють йому довго прослужити в умовах підвищеної вологості, зберігаючи свій зовнішній вигляд.

Темні відтінки на стелі ванної

Найбільш відповідні кольори для стелі у ванній

Різноманітність вибору матеріалу дозволяє значно розширити колірну гаму, яку можна використовувати під час створення інтер’єру ванної кімнати. Іноді саме колір стелі може кардинально змінити відчуття, які з’являються під час відвідин ванної кімнати.

Класична біла стеля у ванній кімнаті

При цьому варто враховувати деякі закони, на які спирається більшість дизайнерів. Якщо стеля пофарбувати у світліший колір, ніж стіни, це дозволить створити відчуття простору. Темні стелі значно обмежують сферу свого застосування. Їх можна використовувати лише у великій кімнаті із значною висотою. Винятком можуть стати темні глянцеві натяжні стелі, які здаються набагато вищими, ніж вони є насправді.

Глянсовий чорний потлок

Оригінальне оформлення стелі у ванній кімнаті

Білі стелі – це класичний та найпоширеніший варіант. При цьому зовсім неважливо будуть вони сатиновими чи глянсовими. Таке покриття відбиває багато світла і дає відчуття простору та стерильності приміщення.

Навісна стеля у ванній

Дугоподібна стеля у ванній

Для різноманітності можна використовувати безпосередньо біля білої стелі кольорову кераміку. Вона відобразиться на білій поверхні, створюючи незвичайний ефект.

Одноманітний візерунок на стінах та стелі

Використання дерева для декорування стелі

Контраст та енергію у ванній кімнаті можна створити, використовуючи комбінацію червоного та чорного. При цьому стеля у такій обстановці повинна врівноважувати інтер’єр та пом’якшувати різкість основних кольорів.

Яскравий червоний на стелі у ванній кімнаті

Червона стеля у санвузлі

Для цього чудово підійдуть пастельні тони:

 • персиковий;
 • бежевий;
 • пісочний;
 • відтінки блакитного;
 • відтінки зеленого.

Дерев'яні балки на стелі ванної кімнати

Дерев'яні бруси у декоруванні ванної кімнати

Поєднання зеленого та жовтого, а також блакитного з білим наповнять приміщення свіжістю. Стеля при цьому може бути як тон одного з провідних кольорів, так і просто білим.

Біла стеля у ванній

Плитка на стелі та стіна ванної

Крім того, популярним способом прикрасити стелю у ванній стало використання візерунків і малюнків. Це можуть бути як орнаменти та геометричні малюнки, так і цілі тематичні картини зі змістом і фотографії.

Геометричний малюнок на стелі ванної кімнати

Найбільш поширеними стали:

 • морська тема;
 • зоряне небо;
 • хмарне небо;
 • перенесення на поверхню фотографій.

Ефектне оформлення ванної кімнати

Гіпсокартон на стелі ванної кімнати

Головним критерієм вибору кольору або малюнка для стелі ванної мають стати специфічні особливості приміщення: його розмір, форма та базове покриття. Крім того, увагу слід приділити особистим уподобанням господаря ванної кімнати для того, щоб у результаті вийшов збалансований і гармонійний інтер’єр.

Оригінальний орнамент на стелі

Стелі незвичайної форми у ванній кімнаті

Освітлювальні прилади на стелі у ванній кімнаті

Завершальним акордом в оформленні інтер’єру має стати освітлення. Класичним варіантом буде використання стельових світильників. Дуже важливо визначитися з їх розташуванням до того, як почалося оздоблення стелі. Це дозволить уникнути переробок та отримати функціональне освітлення.

Освітлювальні прилади у ванній кімнаті

Стельові світильники у ванній кімнаті

Фарбування та побілка стелі обмежує використання моделей світильників. Це можуть бути навісні або накладні світильники в центрі або кілька невеликих приладів.

Незвичайні світильники на стелі у ванній кімнаті

Контраст чорного та білого у ванній

Стелі, що передбачають утворення порожнини, дозволять використовувати весь спектр точкових світильників, галогенних світильників та декоративних елементів. Вони дозволять створити підсвічування по периметру або виділити світлом геометричні форми з гіпсокартону. І тут фантазія обмежується лише технічними особливостями моделей і фінансової складової.

Темні стелі в саузлі

Важливим фактором при виборі відповідного світильника стане водостійкість. Тоді він прослужить довгі роки і стане джерелом небезпеки для мешканців житла.

Темна стеля і білі стіни у ванній кімнаті

Оригінальна плитка на стелі

Вибір відтінку світіння також повністю залежить від побажань господаря. Більш яскраве біле світло підійде тим, хто проводить у ванній годині за нанесенням макіяжу або іншим подібним заняттям. Дехто любить почитати у теплій воді.

Оригінальні конструкції на стелі

Мозаїка на стелі у ванній

Приглушені відтінки і неяскраве світло дозволять розслабитися і скинути вантаж втоми, що накопичилася за ніч. Ідеальним варіантом стане можливість варіювання рівня освітлення. Для цього передбачені спеціальні установки та вимикачі.

Біла ванна кімната

Дерев'яні панелі на стелі ванної кімнати

Загалом оформлення стелі у ванній вимагатиме трохи зусиль. Достатньо лише чітко визначити загальний настрій та стиль інтер’єру. Після цього підбір матеріалу, відтінків та декоративних елементів стануть приємною забавою. А результат порадує всіх мешканців квартири чи будинку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *