50 фото та 5 порад
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

50 фото та 5 порад



Як відомо, помаранчевий колір небажаний для оформлення спалень і віталень, але в інтер’єрі кухні або їдальні він виглядатиме дуже органічно. І все ж таки цей колір не можна назвати нейтральним, тому навіть на кухні використовувати його потрібно з розумом. Створити вдалі поєднання, витримати правильні пропорції кольорів та підібрати шпалери, штори, меблі у потрібних відтінках вам допоможуть наші підказки та добірка гарних фото-ідей.

загальні характеристики

Помаранчевий колір утворюється зі змішування жовтого та червоного, а тому своїми властивостями багато в чому схожий на «батьків».

  • Психологічний вплив: він також як і червоний привертає увагу, але менш агресивний і викликає почуття тривоги. А енергійність, бадьорість та здатність покращувати настрій наш герой успадкував від жовтого кольору. На жаль, такі риси як нав’язливість та здатність дратувати при використанні у великих масах йому теж властиві.
  • Оптичні властивості: має здатність візуально наближати і збільшувати об’єм предмети меблів і стіни, але при цьому, не роблячи їх важкими на вигляд. Ще одна важлива риса – його теплота.

Підказки щодо використання помаранчевого в масі та в акцентах

Помаранчевий, незважаючи на його яскравість, можна використовувати як основний у пропорції 1:1 з іншим кольором, але тільки в деяких випадках:

  • Якщо кухня велика і їй не вистачає відчуття затишку та камерності;
  • Якщо вона виходить вікнами північ і мало освітлена;
  • Якщо ви і ваша сім’я веде активний спосіб життя, темпераменти і рухливі.

Порада: якщо вам хочеться багато помаранчевого, то найкращим варіантом буде сіро-, бежево-або біло-жовтогаряча кухня.

Нижче на фото-слайдері представлені приклади дизайну помаранчевої кухні.

Все-таки достаток цього енергійного кольору виглядає досить екстремально, набагато безпечніше використовувати його лише як додатковий (пропорції 1:3, 1:4, 1:5). Так ви внесете в інтер’єр необхідний імпульс енергії, відчуття тепла, і ситуація довго вам не набридне.

Помаранчевими можуть бути шпалери на акцентній стіні, штори, фартух, стільниця, частина гарнітура, стільці, посуд та/або декор. Приклади таких акцентів можна побачити у наступній добірці:

Холодильник Smeg помаранчевого кольору

Холодильник Smeg помаранчевого кольору

Помаранчева стільниця та аксесуари в інтер'єрі

Помаранчева стільниця та аксесуари в інтер’єрі

Підказки щодо способів збільшення маленької кухні за допомогою помаранчевого кольору

Достаток оранжевого кольору маленьку кухню тільки зменшить, але ви можете обіграти оптичні властивості нашого героя (здатність візуально наближати та збільшувати стіни) на свою користь такими способами:

  • Виділивши одну акцентну стіну помаранчевим, а решта, оформивши бежевим, сірим або білим, ви зробите стелю трохи вище.

Акцентна стіна оранжевого кольору в інтер'єрі кухні з низькими стелями

Акцентна стіна оранжевого кольору в інтер'єрі кухні

  • Пофарбувавши половину всіх стін або фрагмент однієї стіни (наприклад, фартух) в помаранчевий колір, ви візуально зробите кухню ширшою і просторішою.

Біло-жовтогаряча стіна в інтер'єрі

Фрагмент стіни помаранчевого кольору в інтер'єрі маленької кухні.

Підказки про те, як вибирати відтінки, виходячи зі стилю кухні

Найкращі стилі для помаранчевого: кантрі, всі етнічні (середземноморський, іспанський, східний, мексиканський, африканський), сучасні (скандинавський, мінімалізм) і, звичайно, стиль 60-х.

  • Чим сучасніший стиль інтер’єру вашої кухні, тим більше насичені і чисті відтінки ви можете використовувати: апельсиновий, морквяний, гарбузовий, колір кіноварі.
  • І навпаки, чим традиційніша обстановка, тим суворішими повинні бути відтінки помаранчевого. Підійдуть відтінки з домішкою коричневого: охровий, гірчичний, медовий, бурштиновий, теракотовий, цегляний, іржавий, каштановий і т.д. Варто додати, що класичні ампір, бароко, рококо не дуже люблять помаранчевий.

Ось як помаранчевий виглядає в інтер’єрі кухні з натяком на епоху 60-х.

А ось так в інтер’єрі кухні у середземноморському стилі (гортайте фото вправо).

Приклад апельсиново-білої їдальні у класичному стилі.

Біло-жовтогаряча їдальня

Підказки щодо підбору квітів-компаньйонів

Гармонійні колористичні поєднання – це вже половина успіху будь-якого дизайну інтер’єру. Плануючи, які шпалери, штори, фартух та ін. Ви хочете придбати елементи, потрібно чітко уявляти собі бажане колірне оформлення кухні. Розібратися, які кольори поєднуються з помаранчевим можна за допомогою кольорового кола Іттена. З основними принципами роботи з ним можна ознайомитись у наступному відео-уроці.

А ось наші підказки:

  • У монохромній гамі темніші відтінки помаранчевого поєднуються з світлішими його тонами, а також з близькими квітами – червоним, жовтим, коричневим, бежевим. Монохромна тепла гама буде дуже затишною і теплою, але доречною, мабуть, в інтер’єрі «північної» кухні.

Монохромна гама кухні

Монохромна гама кухні

  • У контрастній гамі доречні поєднання із протилежними у спектрі кольорами – синім, бірюзовим, блакитним. Поєднувати помаранчевий із холодними кольорами особливо потрібно у випадку, якщо вікна кухні виходять на південь. Вдалими будуть і контрастні союзи з чорним, білим та сірим.

Блакитний та помаранчевий колір в інтер'єрі кухні

Поєднання синього та помаранчевого в інтер'єрі кухні

А тепер фото-приклади різних кухонь:

  • Біло-жовтогаряча кухня — це безпрограшна і універсальна комбінація, яку можна доповнювати практично будь-яким кольором.

Біло-жовтогаряча кухня

Біло-жовтогаряча кухня

Чорний та помаранчевий колір в інтер'єрі кухні

  • Помаранчево-зелена кухня буде дуже приємна оку, але щоб вона не нагадувала кафе, її також слід розбавляти великою часткою білого кольору як показано на фото нижче або так, щоб відтінок зеленого був ненав’язливий.

Зелений та помаранчевий в інтер'єрі кухні

Помаранчево-зелена кухня у стилі кантрі

  • І нарешті, фото сіро-жовтогарячої кухні. Сірий, як і білий, врівноважує енергійність апельсинових фарб, а сам стає жвавіше і цікавіше.

Сіро-жовтогаряча кухня

Сіро-жовтогаряча кухня

Підказки про те, як робити не можна чи можна, але з обережністю

  • При складанні кольорової гами кухні враховуйте, що поєднувати помаранчевий з відтінком червоного, близького до фіолетового, буде не найкращою ідеєю.
  • Найдратівливіше і навіть трохи психоделічне поєднання — помаранчевий + рожевий. Воно може бути доречним лише на кухні в стилі поп-арт, але рожевий все-таки потрібно використовувати по мінімуму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:14 Середня оцінка: 4,64 із 5)
50 фото та 5 порад Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *