50 фото прикладів дизайну кімнат із вбудованим баром
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

50 фото прикладів дизайну кімнат із вбудованим баром


У наш час барна стійка — це далеко не найекзотичніший елемент дизайну, який у багатьох будинках зустрічається навіть частіше, ніж телевізори. Цей предмет інтер’єру завжди асоціювався з розкутістю, свободою і бунтарським духом, і був шалено популярний навіть у тих людей, які зневажають алкоголь і все, що з ним пов’язано. Двадцять перше століття відкриває перед нами необмежені можливості, а барна стійка може служити для приготування не «кривавої міри», а корисних смузі та свіжих соків, а також служити чудовою заміною обіднього столу.

Барна стійка будинку

Прагматичний підхід

Барна стійка, встановлена ​​на кухні, — класичний підхід до вирішення цього питання. Безперечно, краще варіанта і не знайти, адже тут цей предмет інтер’єру може відзначитися своєю багатофункціональністю, одночасно виконуючи роль столу, місця для приготування напоїв і просто незвичайного елемента дизайну, який заслуговує на окрему увагу. Проте варто пам’ятати, що барна стійка – це не окремий предмет меблів, а деталь загального кухонного гарнітура, який необхідно вміло скомбінувати.

Якщо площа кухні не дозволяє розвернутися, встановивши і стіл і барну стійку одночасно, то найкраще поєднати нашу родзинку з будь-якою кухонною тумбою, дозволивши простору для приготування плавно перетекти в місце для прийому їжі. Розділити ці два сектори можна плавною зміною відтінку стільниці або якимось незвичайним елементом декору, на кшталт статуетки або вази з квітами, який перебуватиме на місці перетину.

Не менш оригінальне рішення розмістити барну стійку біля вікна також досить популярне у сучасних дизайнерів. Якщо з вашого вікна відкривається чудовий краєвид на невеликий скверик або зелений дворик, де люблять гуляти ваші діти, кращого місця розташування для цього предмета інтер’єру не знайти. Сидіти на кухні, насолоджуватися ароматним чаєм, проводити час за ноутбуком, працюючи або просто переглядаючи стрічку новин, і одночасно встигати одним оком стежити за своїм непосидючим чадом — що може бути прекраснішим?

Якщо ви є щасливим власником кухні-студії, чудовим варіантом реалізації барної стійкою стане її встановлення на межі двох зон — вітальні та кухонної. У такому разі до загального функціоналу додасться ще й роль перегородки, яка витончено розділятиме простір на дві частини, не нагромаджуючи обстановки.

Для любителів гучних компаній

У вітальні барна стійка — це острівець веселощів, дружніх посиденьок та веселощів. У цій кімнаті вона найчастіше виконує свою пряму функцію, але, незважаючи на це, може бути чудовою заміною і їдальні.

Найкраще встановлювати барну зону навпроти телевізора, щоб під час дружніх посиденьок перетворювати свою квартиру на справжній кінотеатр. Якщо ж дизайн та габарити вашого дивана поєднуються із зовнішнім виглядом барної стійки, то не поєднати ці два предмети інтер’єру – справжнє блюзнірство. Крім того, що таким чином практично вдвічі збільшується кількість посадкових місць, але й реалізовується мрія «лінивих», адже пульт чи газету тепер можна покласти на стільницю просто за спиною.

Матеріал, з якого буде виготовлено вашу майбутню барну стійку — це ще один дуже важливий крок при її підборі. Звичайно, перше правило — це правильно поєднати цей елемент декору із загальним дизайном кухні, щоб не перетворити родзинку на «білу ворону».

Найпопулярнішими матеріалами для барних стійок вважають дерево (часто кольору венге), мармур або коріан (матеріал, що зовні нагадує мармур, але більш дешевий і дуже міцний). Більш оригінальними та універсальними ідеями вважається використання пластику чи скла, хоча ці матеріали не настільки зносостійкі та удароміцні. Також при виготовленні стільниць використовуються ДСП та камінь, але ці матеріали не такі популярні через складність з їх оформленням та обробкою.

Особливу увагу варто приділити саме коріану. Цей матеріал дуже гарний, його кольорова гама не обмежена нічим, він досить простий в обробці і ціна на нього набагато демократичніша, ніж на мармур. Він чудово підійде для будь-якого класичного дизайну, що відрізняється строгістю та правильністю форм.

Скло, пластик та ДСП набагато частіше зустрічаються у дизайнах hi-tech та модерн. Виглядають вони, безперечно, набагато оригінальніше дерева або каменю, але будь-яка подряпина на пластиці буде помітна навіть сліпому, а плями від дитячих ручок на склі доведеться відмивати регулярно. Подібний варіант для стільниці навряд чи підійде для сімей з дітьми, але стане непоганим дизайнерським рішенням у «холостяцьких барлогах» або квартирах молодят.

Дерево та камінь – це традиційна частина інтер’єрів стилю кантрі та всіх йому подібних. Тепло природи, натуральні матеріали та мінімальна шкода навколишньому середовищу — ось девіз подібних дизайнерських планів, які, безперечно, заслуговують на увагу. Проте варто пам’ятати про те, що дерево вкрай недружелюбно ставиться до води, і за ним доведеться ретельно доглядати, а камінь складний в обробці і з нього складно виводити плями, що залишилися після галасливої ​​вечірки.

Як коло вписати у квадрат

Барні стійки можуть бути різних форм, але зазвичай виділяють круглі, напівкруглі, побудовані у формі літери «г» і довгасті. Головне при роботі з формою — правильно вписати стійку в інтер’єр, щоб вона не нагромадила приміщення, і до неї було зручно підійти.

Круглі барні стійки найкраще виглядають на великих кухнях або у вітальні. Тут вони перетворюються на своєрідний острівець відпочинку та веселощів, на якому забуваються всі проблеми та негаразди, особливо якщо компанію складають хороші друзі. Якщо круглу форму складно вписати в інтер’єр, сучасні дизайнери використовують широкі прямокутні стійки, але дотримуються принципу «острова», щоб не порушувати атмосферу цього стилю.

Напівкруглі стійки найчастіше знаходять своє місце у кутку кімнати. Будь то кухня, вітальня або балкон, якщо поряд у вас є велике вікно та приємний вигляд, кращого місця не знайти ніколи. В єдиний кут стійки можна помістити будь-яку прикрасу, будь то букет улюблених квітів, статуетка, привезена з Єгипту або іграшка вашої дитини.

«Г» і «Т» образні барні стійки служать шматочком пазла вашої кухні, вміло поєднуючись з нею в одне ціле, але не перетворюючись на чергову кухонну тумбу. Такі елементи інтер’єру зазвичай замінюють столову зону, але додатково можуть використовуватися і як поверхня для готування, якщо до вас на новий рік прийде вся рідня, а різні страви вже нема де розставляти.

Прямі барні стійки – це класичний варіант цього елемента інтер’єру, яким уже нікого не здивуєш. Незважаючи на це, її універсальність дивує — вона може знайти своє місце як продовження кухонного столу або тумби, влаштуватися у вітальні за диваном, служити перегородкою між кухонною та вітальнею зонами, або ж просто розділяти кімнату на дві зони — домашню і місце для розваг.

Да буде світло!

Підсвічування – це не менш важливий елемент дизайну барної стійки. Правильно встановлені кольорові лампи або діодні стрічки можуть творити чудеса, перетворюючи посиденьки з друзями на справжнє світлове уявлення.

Найчастіше освітлення вбудовують у передню панель барної стійки, але це рішення сучасні дизайнери вже вважають застарілим та заїждженим. Набагато оригінальнішими виглядають різнокольорові вогні, які змінюють один одного всередині стійки, виконаної з будь-якого прозорого або напівпрозорого матеріалу. Крім того, якщо бюджет ремонту дозволяє, ваше місце для дружнього проведення часу може стати справжньою стереосистемою, забезпечуючи не тільки оригінальне освітлення, а й музичний супровід.

Двохрівневі барні стійки — це новий писк моди, який стрімко завойовує ринок у країнах СНД та Європи. Самі ж вони поділяються на два види: стаціонарні та динамічні.

Дворівнева барна стійка на кухні

Відмінність між ними визначити дуже просто, навіть знаючи лише їхню назву. У динамічних барних стійках другий рівень можна рухати, ховаючи або, навпаки, витягаючи з ніші, щоб збільшити площу доступного простору, якщо до вас прийшло більше гостей, ніж ви очікували, або посиденьки за чашкою чаю перейшли у повноцінну вечерю. Стаціонарні мають нерухому другу частину, на якій, найчастіше, розміщують різні декоративні елементи або корисні дрібниці, такі як серветниці і сольниці.

Дворівнева барна стійка

Вибираємо стільці

Багато недосвідчених дизайнерів, працюючи над барною стійкою, не сприймають серйозно проблему підбору стільців, і через цю помилку весь дизайнерський план може стати нездійсненним. Варто пам’ятати, що стілець, у багатьох випадках — це ланка між спільним інтер’єром і барною стійкою, тому нехтувати ним не можна.

Стільці для барної стійки

Безперечно, ідеальним рішенням завжди є дизайнерські стільці, які будуть зроблені спеціально для вашої кухні, але цей варіант дуже часто вимагає просто непомірних витрат. Набагато більш економічним варіантом буде замовити барні стільці, що повністю копіюють стиль усіх інших стільців у кімнаті, щоб зв’язати їх однією ідеєю і, тим самим створити ще одну ланку для вашого дизайнерського плану. Якщо терміни і бюджет підтискають, то найпростіший варіант — зробити стільці їх того ж матеріалу, в якому виконано стійку та інші меблі в кімнаті, експериментуючи лише з відтінками, щоб додати трохи оригінальності.

Оригінальні стільці для барної стійки

Барна стійка — не тільки прекрасне вирішення багатьох практичних проблем, але і оригінальний предмет інтер’єру, незвичайне око, що не мозолить. Грамотно вписана в загальний інтер’єр, що не захаращує загальну обстановку і досить комфортна, вона зможе стати вашим улюбленим місцем у всьому будинку, де ви проводитимете щосонного ранку і затишний, ламповий вечір.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *