50 фото, ідеї як зробити
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

50 фото, ідеї як зробити

Садові доріжки своїми руками: 50 фото-ідей

Стежки для садових ділянок вирішують відразу кілька завдань — вони роблять піше пересування та перевезення механізованого інвентарю більш простими, розбивають простір на зони та прикрашають його. У більшості випадків їх можна вимостити самостійно, варто лише вибрати необхідний матеріал. Ми пропонуємо ознайомитись з основними способами створення облагороджених доріжок для приватного двору!

1. Бетонні плити

Міцний та надійний бетон – відмінний ресурс для організації садових стежок. Бетонний варіант легко очищається, економічний, стійкий до перепадів температур і довговічний. У готовому вигляді плити виглядають досить непогано, більше того, їх можна виконати практично в будь-якому розмірі і конфігурації. Існує можливість змінити відтінок покриття, додавши необхідну кількість барвників. Побудувати такі доріжки самостійно не складно.

Для початку позначте межі та викопайте ложе на 10 см углиб. Засипте шаром піску в 5 см, утрамбуйте і полийте водою. Далі монтуйте дерев’яні рамки в ложі з відстанню між ними 7 см. Ширина рамок повинна бути прямо пропорційною ширині самої стежки. Рамки залийте бетонним розчином.

Через 3 дні бетонні плити затвердіють. Тепер справа залишилася за малим – між площинами висадіть траву чи засипте проміжки галькою.

Поверхні красиво та доречно виглядають на ділянках, оформлених у сучасному скандинавському стилі. Суворий та трохи холодний образ поєднується зі склом, пластиком, каменем, металом.

Садові доріжки своїми руками.
Садові доріжки своїми руками.
Садові доріжки своїми руками.
Садові доріжки своїми руками.

2. Дошки

Деревина чудово підходить для ландшафтних робіт у будь-якому їхньому прояві. Дерево — це теплий природний матеріал, який не перегрівається у спекотну погоду, а тому приємно ходити навіть без взуття. Таким чином, якщо ви шанувальник натуральної сировини, сміливо використовуйте дерево для створення садової доріжки.

У процесі проектування варто приділити окрему увагу рельєфу. Місця поливу, глибокі западини, на яких може накопичуватися рідина – не найвдаліші для лісоматеріалів. З технологічної точки зору, їх слід розміщувати над лінією ґрунту, щоб вони залишалися сухими та чистими. Зробіть своєрідну подушку, заклавши каркас у траншеї, який згодом закріпіть шурупами дошки.

Для того щоб дощата доріжка гармонійно вписувалася в загальний ландшафт, її габарити мають бути пропорційні до місця розташування. Наприклад, невелика територія в саду не потребує широких ліній, обмежтеся 50 см для однієї людини. Центральні ходи, навпаки, мають бути оснащені просторими маршрутами розміром метр чи більше.

Садові доріжки своїми руками.
Садові доріжки своїми руками.
Садові доріжки своїми руками.

3. Дерев’яні цурки

Нетривіально виглядають і садові доріжки дерев’яних спилів. Екологічно чисті вироби мають природний вигляд, невисоку ціну, не утворюють калюж, піддаються ремонту, а згодом непридатні колоди можна подрібнити та включити до компосту. Але найбільш суттєвий плюс полягає в тому, що унікальну стежку можна швидко та просто спорудити своїми руками.

Для початку позначте маршрут і позначте його за допомогою колів та натягнутих між ними мотузками. Викопайте рів, який повинен бути на 70-80 мм більше висоти прядів. На дно покладіть поліетиленову плівку. Потім насипте гравій або щебінь на половину загальної висоти, добре утрамбуйте. Залишити місце заповніть піском і полийте його для ущільнення.

Далі викладаються самі спили. Колоди укладайте як вам подобається, великі і маленькі пеньки можна чергувати, розташовуйте їх близько або далеко один від одного. Найважливіше у цьому етапі — якісно їх закріпити та вирівняти будівельним рівнем.

На завершення місце між дисками заповніть землею з трав’яним насінням, піском або гравієм. Самі дерев’яні деталі обробіть антисептичним засобом, покрийте фарбою або оліфою.

Садові доріжки своїми руками.
Садові доріжки своїми руками.
Садові доріжки своїми руками.
Садові доріжки своїми руками.

4. Фігурні форми

Використання фігурних форм – простий та недорогий спосіб облаштування садової доріжки. Для повного циклу самостійного будівництва достатньо лише одного пристосування. Природно, плити виходять не такими міцними, як заводська продукція, вироблена з технологією вібролиття, але для ландшафтних стежок з їх невисоким навантаженням це оптимальний варіант.

Рамку можна придбати в спеціалізованому магазині, на інтернет-ресурсі або виготовити її самому з пінопласту або ДСП. Бетонний розчин має бути відносно нерідким. Розташуйте обрамлення землі, заповніть його бетоном, розподіліть шпателем і зачекайте 10-15 хвилин,поки рідина застигне. За допомогою несильної вібрації зніміть форму. Повторюйте цикл по всій наміченій площі. Наприкінці засипте блоки піском, полийте водою і помітите твердою щіткою.

Садові доріжки своїми руками.
Садові доріжки своїми руками.
Садові доріжки своїми руками.

5. Натуральний камінь

Для багатьох дизайнерів цей матеріал є одним з кращих за своїми практичними та естетичними характеристиками. Справді, у його оточенні кущі, дерева, квіти та газони виглядають дуже природно. Для споживачів доцільність використання цієї продукції може викликати сумніви хіба що через чималі ціни і складнощі обробки.

Камінь прекрасний у своїй природності, тому його краще залишити у первозданному вигляді, інакше ви ризикуєте отримати штучний непримітний результат замість благородного образу. Особливою популярністю користуються вироби з базальтових, гранітних, мармурових та вапнякових плит.

Існує два основних способи кладки – з додаванням цементу або без нього. У будь-якому випадку, визначитися варто перед початком робіт. Укладаючи фінішне покриття, переконайтеся, що полотно знаходиться вище за рівень землі на кілька сантиметрів. На це важливо звернути увагу, щоб рідина не накопичувалася на готовій доріжці.

Садові доріжки своїми руками - Натуральний камінь
Садові доріжки своїми руками - Натуральний камінь
Садові доріжки своїми руками - Натуральний камінь
Садові доріжки своїми руками - Натуральний камінь

6. Клінкерна бруківка

Брусчасті тротуари стійкі до погодних умов, механічних впливів та зношування. Привабливий зовнішній вигляд і приємна палітра кольорів разом з невисокими цінами роблять цей матеріал досить конкурентоспроможним на будівельному ринку. Продукція зручна у укладанні та процесі експлуатації, її не руйнують кислоти, солі та олії, а відтінок залишається колишнім протягом довгих років.

Серед основних груп відтінків можна виділити такі: цегляні, жовті, темні та світлі — підберіть потрібний колір у тон решти будівель. Важливим чинником є ​​текстура продукту. Зупиніться на гладкій, шорсткій або декоративній з блискучими елементами. Але будьте уважні, навіть фактура має перегукуватися з фасадом.

Спорудити садову доріжку з бруківки можна без допомоги фахівців. Зніміть верхній шар ґрунту на 30-50 см. Для піших стежок достатньо піщаної основи. Воно засипається на 10-20 см, заливається водою та ущільнюється. Далі зробіть невелике заглиблення та встановіть бордюр на 2-4 мм нижче за бруківку. Підберіть спосіб укладання і приступайте до процесу викладки, залишаючи дрібні зазори в 3-5 мм. Наприкінці заповніть щілини піском, розподіліть його щіткою, зробіть трамбування віброплитою та вимийте площину водою.

Клінкерна бруківка Садові доріжки своїми руками.
Клінкерна бруківка Садові доріжки своїми руками.
Клінкерна бруківка Садові доріжки своїми руками.
Клінкерна бруківка Садові доріжки своїми руками.

7. Насипна доріжка

Фахівці в галузі ландшафтного дизайну давно використовують гальку, гравій та щебінь у своїй роботі. Ділянки в компанії цього каміння виглядають красиво та невимушено. У той же час, стежки спокійно реагують на посильні навантаження у вигляді перевезення візків та ходьби. Обов’язково зверніть увагу на насипні варіації, якщо ваш будинок оформлений у сільській або середземноморській стилістиці. Кантрі-сад органічно доповнять шляхи з уламків гірських порід, покладених суцільним полотном, без зайвого лиску. У другому випадку можна трохи вихитрувати і викласти мозаїчний візерунок з гальки. Більш того, альпійська гірка, прекрасні клумби або невелика водойма добре поєднуються з цим елементом дизайну.

За бажання ви можете зробити садову доріжку з гальки своїми руками. Визначте контури мотузкою, враховуючи, що їхня ширина повинна становити щонайменше 50 см. Зніміть шар ґрунту на 15-20 см, засипте пісок, а потім щебінь. Рівн заповнюйте на дві третини. По краях розташуйте бордюр і залийте простір цементом, що залишився, контролюючи рівнем горизонтальну орієнтацію. Викладайте гальку на вологий розчин. Для укладання каменів без орнаменту розташовуйте вертикально або горизонтально впритул один до одного, вдавлюючи в цемент. Якщо ви бажаєте організувати доріжку з малюнком, створіть ескіз і починайте його описувати з центру. Щоб отримати рівну площину, скористайтеся дошкою та молотком, простукуючи кожну ділянку, перевірте результат рівнем. Накривши роботу плівкою, залиште її на день, а потім залийте стежку рідким цементом, а надлишки приберіть щіткою. Користуватися доріжкою за прямим призначенням можна через 15 днів.

Садові доріжки своїми руками.
Садові доріжки своїми руками.
Садові доріжки своїми руками - Насипна доріжка

8. Садовий настил

Садовий настил – відносно нове покриття для ландшафтної місцевості. Як правило, він є цільною або модульною платформою з дерева або ДПК. Він уже встиг зарекомендувати себе як естетичний, зручний та безпечний ресурс. Вибираючи настил з натуральної деревини, віддавайте перевагу дубовим породам, так як вони менше, наприклад, хвойних, схильні до гниття і зносу.

Лаконічна конфігурація — чи не основна перевага матеріалу. За наявності твердої основи з дренажем, ви можете вислати полотно безпосередньо на ґрунт. Але якщо поверхня має вигини, а ви плануєте облагородити великий простір, має сенс підготувати основу на кшталт піщаної або піщано-гравійної подушки.

Садові доріжки своїми руками.
Садові доріжки своїми руками.
Садові доріжки своїми руками.

Майстер-клас: Садова доріжка своїми руками

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *