5 варіантів планувань та 30 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

5 варіантів планувань та 30 фотоКвадратна форма є найбільш вдалою для кухні, в тому числі для маленькою. Звичайно, від розмірів залежить багато, але в цілому можна сказати, що якщо приміщення має розмір більш ніж 3×3 м, то тут будуть доступні майже всі типи планувань. Комбінацій розміщення техніки, шаф і меблів буває багато, але їх можна розділити на кілька типів:

 • Однорядна;
 • Дворядна;
 • Г-подібна;
 • П-подібна;
 • Острівна;
 • Острівна.

У цьому матеріалі ми докладно розглянемо всі ці варіанти планувань. дворядний, тому що вона більше підходить для облаштування вузьких та витягнутих кухонь, а не квадратних.

Однорядне розміщення меблів

Має на увазі розстановку кухонних шаф уздовж однієї стіни, обідній стіл при цьому ставлять навпроти гарнітура або ближче до вікна.

Планування рекомендовано:

 • Якщо кухня маленька, скажімо, 3х3 м;
 • Якщо ви хочете залишити більше місця для облаштування місткої їдальні;
 • За умови наявності на кухні острова;
 • Якщо на кухні ви хочете поставити диван для відпочинку.

Плюси: гарнітур, збудований в одну лінію компактний, простий та універсальний.

Мінуси: вибудовуючи три робочі точки – плиту, мийку та холодильник – в один ряд, будьте готові до частих перебіжок туди-сюди під час готування.

Підказка: гарнітур із додатковим третім ярусом або зі збільшеним другим дозволить зберігати в ньому більше речей або сховати за фасадами трубу повітроводу.

Нижче наведено приклад дизайну квадратної кухні з лінійним плануванням і диваном.

Г-подібна (кутова) розстановка меблів

Г-подібне планування — безпрограшний варіант для будь-якої квадратної кухні — як маленької, так і великої.

Плюси: Кутова кухня хороша тим, що задіює дві стіни та кут між ними, а також дає можливість розставити плиту, мийку та холодильник за принципом «робочого трикутника», залишаючи при цьому достатньо місця для столової зони.

Підказки:

 • Щоб візуально розвантажити інтер’єр маленької квадратної кухні, ви можете залишити одну стіну без навісних шаф або повісити замість них відкриті полиці.
 • Щоб оснастити кут кухні мийкою або плитою, організувати тут робоче місце або зручну шафу для зберігання, краще вибрати гарнітур з кутовим модулем трапецієподібної форми.

Далі на фото представлений приклад дизайну кутової квадратної кухні площею 10,2 кв. метри.

А ось ще пара прикладів маленьких квадратних кухонь із кутовим гарнітуром.

П-подібна кухня

П-подібне планування – ще один відмінний варіант для кухні квадратної форми, який задіює відразу три стіни та два кути між ними.

Планування рекомендоване для:

Плюси: Головна перевага – зручність, адже робочі поверхні та шафки ніби обіймають кухарі – це дозволяє готувати, здійснюючи мінімум переміщень кухні. А розміщення букви П біля вікна дає можливість мити посуд або готувати, дивлячись на вулицю, а не на стіну.

Мінуси: Далеко не в кожній квадратній кухні є можливість побудувати кухонні меблі П-образно. Наприклад, може заважати вихід на балкон біля однієї стіни та дверний отвір — у іншої, маленька площа та технічні складності перенесення комунікацій, скажімо, до вікна. Особливо це стосується перенесення газової плити, витяжного каналу та миття.

Підказки:

 • Теоретично, навіть на кухні 3 на 3 м можливе П-подібне компонування меблів. Але тоді повноцінну обідню групу доведеться замінити витонченим столиком на 2 персони або барною стійкою.
 • Прохід між бічними шафами повинен становити не менше 120 см (у крайньому випадку – 100 см).
 • Щоб простір не здавався заставленим меблями, стіни та фасади гарнітура варто вибрати у світлих тонах (або навіть одного тону). Другий спосіб «розвантажити» інтер’єр – повісити замість навісних шаф пару відкритих полиць або залишити стіну порожньою.
 • Якщо кухня недостатньо простора, то щоб поставити стандартний 4-місний стіл, П-подібний гарнітур слід спроектувати дуже компактно. Наприклад, одна з його боковин може бути коротшою.

Приклад дизайну квадратної кухні 3×3 м з П-подібним плануванням представлений нижче (гортайте!).

Кухня з островом

Гарнітур збудований в один або два ряди, Г- або П-подібно можна доповнити островом, який здатний поєднувати в собі функції барної стійки та робочої поверхні з плитою та/або мийкою (або без них).

Планування рекомендоване для:

 • Простора кухня площею від 20 кв. метрів.
 • Кухонь-вітальня, коли столову зону можна винести на територію вітальні або зробити острів не тільки робочим, а й обіднім столом.
 • «Робітників» кухонь, коли у квартирі є окрема їдальня.

Плюси: Кухня з островом зручна як ніяка інша, адже вона дозволяє не тільки побудувати «робочий трикутник», а й залишатися відкритим для спілкування з домочадцями чи гостями під час приготування.

Мінуси: Щоб розмістити на кухні і острів, і гарнітур, і повноцінну обідню зону, потрібно, щоб площа кухні становила хоча б 20 кв. метрів. В інших випадках від острівця доведеться або відмовитись, або передбачити в ньому місця для трапез 2-4 осіб. Ще один мінус острівної кухні – необхідність проведення ремонту з підйомом рівня підлоги для монтажу мийки чи плити. Особливо складними завданнями ремонту кухні з островом є перенесення газової плити, витяжного каналу та миття.

Підказки:

 • Як правило, у квадратній кухні стіл-острів так само повинен бути квадратним, як показано в наступній добірці фото.
 • Відстань від острівця до гарнітура або інших меблів повинна становити не менше 100 см.
 • Щоб не ускладнювати ремонт, острів варто оснастити лише варильною електричною поверхнею або маленьким холодильником об’ємом 120 л.

Деталі інтер’єру квадратної кухні зі столом-островом можна розглянути в наступному фото-слайдері.

Кухня з півостровом

Кухня з півостровом – компактніша альтернатива острівному плануванню. На відміну від острова, півострів може бути прихилений до стіни та/або гарнітури.

Планування рекомендоване для:

 • Маленьких кухонь, у яких обідній стіл можна замінити столом-півостровом.
 • Простора кухня.
 • Кухонь-вітальня, коли столову зону можна винести на територію вітальні.
 • «Робітників» кухонь, коли у квартирі є їдальня.

Плюси: Кухня з півостровом зручна для приготування їжі і при цьому компактніша за рахунок того, що одна його сторона притулена до стіни та/або до інших меблів.

Мінуси: Острів трохи програє у зручності острову, оскільки його не можна обійти з усіх боків. Як правило, півострів грає роль одночасно робочого столу, місця для трапез та місця для зберігання речей, що означає, що він не може повноцінно замінити обідній стіл ні за місткістю, ні за зручністю користування.

Підказки:

 • Щодо півострова актуальні самі рекомендації, як і щодо стола-острова.

А ось і кілька фото-прикладів інтер’єрів квадратних кухонь із півостровом.

Дивіться також: 10 правил планування кухні

Корисні деталі

 • В інтер’єрі квадратної кухні вітається стіл квадратний або круглої форми.
 • Якщо кухня маленька, використовуйте техніку формату міні: плиту на 2-3 конфорки, посудомийну машину шириною 40 см, а не стандартних 60 см, невелику духовку з функцією мікрохвильової печі. Також і раковину можна вибрати невеликого об’єму, наприклад, завширшки 45 см.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:9 Середня оцінка: 4,44 із 5)
5 варіантів планувань та 30 фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *