40 найкращих ідей настінних та підлогових ваз
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

40 найкращих ідей настінних та підлогових ваз


У сучасному світі є багато аксесуарів, предметів декору, за допомогою яких ми можемо прикрасити свій інтер’єр. Але найцікавішим, вишуканим та багатоликим є ваза. Її значення важко переоцінити, ваза вносить відчуття неповторності та краси, легкості та витонченості. Такий предмет декору практичний та естетичний, діючи непомітно, вази роблять обстановку оригінальнішою, цікавішою та елегантнішою.

Витончений інтер'єр з вазами

Поява ваз відносять до часів давніх цивілізацій, і тоді в них не ставили квіти. Наприклад, стародавні греки виготовляли вази з глини, витончено їх оформляли та прикрашали ними будинки, зберігали в них амфору, різні рідини та речовини. На античних вазах зображали міфічних істот та героїв легенд. А в наш час вази в інтер’єрі стали використовувати у вирішенні різних завдань як функціональних, так і естетичних.

Які зараз можна зустріти вази?

Ваза для підлоги в інтер’єрі. Сюди відносяться вази, які за своїми розмірами мають мешкати на підлозі. Зазвичай, це вази з висотою від 40 сантиметрів. Хоча буває, що такі високі вази ставлять і на стіл, все залежить від вашого смаку та загального інтер’єру.

Великі вази на столі

Підлогові вази є найчастіше самостійним елементом в інтер’єрі, стаючи витонченим акцентом. Існує безліч форм, від простих до хитромудрих, з оригінальними малюнками та покриттям.

Вази для підлоги в інтер'єрі Високі вази в інтер'єрі

Якщо ви бажаєте прикрасити свій інтер’єр вазою підлоги, то вам потрібно знати кілька деталей. Найважливіше це правильне місце, ці предмети декору люблять простір, особливо якщо це пузаті вази, тому не загороджуйте їх іншими предметами інтер’єру, дайте їм вільний простір. Найбільш успішно вписуються підлогові вази в інтер’єр просторого приміщення. Помістіть таку вазу на відкритому просторі, у вільному кутку кімнати, можна у проміжку між меблями та біля вікна. При виборі кольору та фактури, як і з іншими предметами декору, важливе гармонійне поєднання із загальним дизайном та інтер’єром.

Ваза підлога в інтер'єрі

Для витягнутої та вузької вази не підходять пишні букети, краще поставте одну квітку, але високу або поставте цікаву та незвичайну гілочку.

Гілочка в вазі для підлоги

Можна взагалі нічого не ставити у вазу, це надасть інтер’єру античності і шарму.

Вази в інтер’єрі можуть бути заповнені не тільки зрізаними квітами або сухими композиціями, дуже цікаво і по-домашньому будуть виглядати вази з підлогою живими кімнатними рослинами. Доповнити їх можна квіткою у звичайному горщику та іншими варіантами декору.

Кімнатні рослини у вазі

Пишніші композиції краще поміщати в об’ємні пузаті вази.

Пишні композиції у вазі для підлоги

Незрівнянно, шикарно і неповторно виглядають підлогові вази, що світяться, в інтер’єрі. Вони створюють чарівну атмосферу, наповнюють кімнату загадковістю та таємницею.

Вази, що світяться

Настільна ваза в інтер’єрі. Відповідно ці вази розташовують на столах, а також на полицях, комодах, стелажах та підвіконнях. І мають вони заввишки менше 40 сантиметрів. Тут важливим є силует, який правильно підкреслить загальний колорит приміщення. Чіткі та красиві контури чудово доповнять інтер’єр у будь-якому стилістичному напрямку.

Настільні вази найчастіше використовують для квітів як свіжозрізаних, так і засушених. З приходом весни ви можете поставити у вазу гілочки з першими квіточками, що розпускаються, це символізує початок нового життя, силу і гармонію, якою ви наповните свою кімнату.

Гілочки з першими квітками у вазі Ваза з гілочками в інтер'єрі

До Нового року та Різдва помістіть у настільну вазу ялинові гілки з шишками та прикрасьте їх новорічними іграшками. Це створить атмосферу свята та веселощів. Крім цього, можна наповнювати вази ягодами, фруктами або мушлями, наприклад, у ванній. Для цього ваза обов’язково має бути прозорою.

Ваза з черепашками у ванній

Вибір вази для інтер’єру

Матеріал для ваз в наш час може бути практично будь-який: дерево, Скло, метал, лоза, кераміка, порцеляна, пластик, бамбук, фаянс і так далі. Саме такий широкий асортимент приводить до того, що вази можуть прикрасити будь-який інтер’єр. Про форми можна сказати те саме, кожен може підібрати для себе саме те, що йому до душі — витягнуту, прямокутну, пузату, конічну, викривлену, циліндричну, у вигляді глека, чаші, горщика, навіть кавника. Подібний асортимент вражає і не може не тішити. Але щоб правильно підібрати потрібний екземпляр, вам варто спочатку визначитися з функцією, яку нестимуть ваші вази в інтер’єрі. Найцікавіше, що в одній квартирі або будинку і навіть в одній кімнаті чудово вживаються вази, різні за своїми функціями та призначенням. У них може бути різний колір, стиль та форма. Таке поєднання відмінно гармонує і між собою та із загальним інтер’єром, не бійтеся експериментувати, з вазами це просто і цікаво.

Вази з квітами здатні перетворити інтер’єр на сад або оранжерею, адже зелені рослини дуже корисні для здоров’я, вони насичують нас необхідним киснем і позбавляють зайвого вуглекислого газу. До того ж, це просто дуже красиво.

Квітковий сад в інтер'єрі з вазами

Як згадувалося вище, значення ваз в інтер’єрі важко переоцінити. Адже прикрасити своє житло хочеться не тільки на свято, а й у будні так приємно і красиво виглядають квіти на столі, на полиці або в будь-якому іншому місці. До того ж вази здатні творити маленькі дива, наприклад заповнити порожнечу в кімнаті, при цьому не перевантаживши обстановки. І атмосфера одразу стане затишною та приємною.

Як у давні віки, так і в наш час вази прикрашають будь-яке приміщення, перетворюючи його, облагороджуючи, вносячи різноманітність та витонченість. Цей аксесуар символізує добробут, доброту та красу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *