40 найкращих ідей для інтер’єру та дизайну дачного будинку
Дача, це місце, де душа відпочиває. Для тіла на дачі зазвичай є робота. Треба скопати, посадити, полити, прополоти, навіть якщо ростуть лише квіти. А якщо сад та город, то ще й зібрати, законсервувати та опустити до підвалу.
Потім знайти час сходити в ліс, якщо не по гриби, то просто подихати повітрям. Вранці встати раніше, ніж зазвичай на роботу і поїхати годувати комарів, точніше на рибалку. Потім заготовити дров і ввечері метушитися біля шашлику.
Чим відрізняється дача від звичайного житлового будинку, крім того, що там рідко бувають, точніше не мешкають постійно. На дачу звозять всі вже не потрібні в квартирі старі меблі та створюють з них затишок. В результаті виходить суміш стилів, напрямків, колірних оформлень. Навіть назву всього цього вигадали. Якщо строкатий інтер’єр, то Кітчевий, а м’якіший просто Дачний.
Дача це місце, де можна здійснити свою мрію. Що не можна зробити у квартирі, але дуже хочеться? Звичайно, камін. Тому з нього і починається вся ситуація.
Великий, з натурального каменю, з добротною основою, яка служить поличкою і може перетворитися на лаву. Камін займає багато місця, але він головний елемент інтер’єру. Вітальня у вигляді столика та двох крісел додана диваном із широкого підвіконня. Коли спиш на ліжку, ноги упираються в умовну стінку спальні. Натомість за вікном шумлять дерева і дуже рідко їздять машини.
Наступна мрія дачника – це веранда. На ній можна посидіти у м’якому кріслі та попити чаю. Тишу порушує лише шелест листя та спів птахів.
Коли йдеш, половиці поскрипують. Зате плетені меблі, що давно вийшла з моди, знайшла своє застосування. На такій веранді добре сидіти, коли йде дощ. Краплі стукають по даху і стікають склом. А на дивані з лози сухо та зручно почитати книгу.
Сама дача зазвичай невелика, а бажаючих відпочити багато. Будь-якої миті треба бути готовим до напливу гостей, які залишаться до завтра. Тому і диван у вітальні, і навіть широке підвіконня можуть стати спальними місцями. Це ще одна особливість заміського будиночка.
І хоча витяжна труба оброблена під час ремонту пластиком, і монітор великий поруч із каміном, все одно старі дивани та тепло каміна створюють затишок та особливу атмосферу.
Ще один варіант із каміном. Кам’яне вогнище відреставроване. Над ним великий екран телевізора. Дивани та м’яка кушетка стоять так, що можна дивитися та грітися. Ще один диван стоїть уздовж стіни з вікнами, але він уже у їдальні. Поруч кухня, з неї теж видно і вогонь, і що показує екран. Все компактно та функціонально. Великі вікна перетворюють вітальню та зону з обіднім столом на веранду.
Старі дерев’яні меблі відремонтовані і набули другого життя. Серванти трохи зачинили вікна, відтіняючи камін.
Чи навпаки. Камінний камін виступає вперед, широкий, з новими гратами. А скромні потерті шафки скромно тісняться з обох боків, позаду нього.
Але осередки можуть бути і доповненням до інтер’єру. Ось зразок вітальні на дачі, розроблений професійними дизайнерами у стилі ганьби-тік. Тут навіть дрова та ніші, куди їх складають, є декором. Чітка симетрія каміна, стельових балок та меблів. Велику роль в обстановці грає світло, яке ллється через великі скляні вікна та двері.
Така дача не просто для відпочинку, вона для престижу.
Приклад дачного інтер’єру в стилі техно. Вигнуті хромовані труби, багато блискучих поверхонь та меблі, схожі на виробничі шафи.
А це мінімалізм із елементами авангарду. Кімната призначена для підлітка.
Відмінні інтер’єри у дачному стилі для нових будівель. Коли немає старих речей, якими наповнюються приміщення дачі, можна створити світлу і гармонійну композицію з нових меблів і простих елементів декору, у вигляді букетів або просто високих ваз з гілками. Легкі штори та багато натурального дерева.
Літній душ під деревом звичайно добре. Але коли на дачі проводиш вихідні взимку, тим більше якщо в сім’ї діти, то дбаєш і про ванну кімнату. Для цього цілком підійде стара чавунна ванна на ніжках у вигляді лап та умивальник із тумбою. А світла фіранка, що збирається широкими стрічками, замінить римські штори. Дерев’яні стіни пофарбовані білою фарбою. Свічники перероблені під лампочки.
Старі умивальники та колби з магічними рослинами. Великий круглий килим зі стьобаної тканини. З такою ванною не захочеться виходити.
А ця зроблена у прибудові. Навіть не встигли пофарбувати перегородку, що відокремлює душ. Зате кам’яна підлога та кахель дозволять дітям хлюпатися, і не бояться пролити воду.
Сім’я гурманів вирішила вибирати собі дачу по найбільш придатній для них кухні. Вони зіткнулися з великим вибором розмірів, оформлень і стилів.
Гарні та компактні кухні, зручні для невеликої родини. Поєднані зі їдальнями. Настрій інтер’єру створюють круглий стіл із яскравим скатертиною та квадратний скляний.
Дерев’яні меблі покриті глянсовою фарбою. Кухонна техніка, включаючи холодильник, вбудована в шафи та тумби. Приміщення світле та просторе, можна розміститися великою родиною із друзями.
Великі старі пічки на 5 конфорок і розмаїтість столів дозволяють не тільки готувати відразу кілька страв, але і розташується на кухні двом кухарям. Дерево у поєднанні з м’якими тонами створює світлу обстановку. За столиками у вигляді барної стійки можна перекусити або випити кафе, не виходячи в їдальню.
Завдяки окремим елементам декору або їх набору кухня може виглядати нереальною, як з паралельного світу. Колби з сухими рослинами, гігантська тарілка, скляні круглі спинки стільців та світильник, як крила птеродактилю.
На дачі та сон особливий, солодкий і надає особливої бадьорості. Коли прокидаєшся під співи птахів. Той настрій завжди добрий.
Зазвичай інтер’єр дачної спальні світлий, повітряний. Немає темних штор та будильника. Навіть на рибалку встаєш на зорі сам, збуджений першими променями сонця.
Старі ліжка нагадують дитинство. На сітках, з перинами та безліччю подушок. На підлозі килимки, прості, саморобні.
М’який світлий льон подарує прохолоду у спекотний літній день. А плетені кошики збережуть у собі речі.
Веселий спальні в кітчевому стилі. У квартирі виглядатиме надто строкато, зате на дачі якраз.
А це очевидний перебір. Замість дачного інтер’єру, вийшов печерний стиль, житло дикунів.
Особливий шарм надає дачам плетені з лози крісла. Навіть їх зручність грають не таку велику роль, як атмосфера, яку вони створюють.
Порівняйте з вітальнею з м’якими меблями та скляними столами.
У дачному стилі є спеціальний розділ, який можна назвати Дача Професора. Такі дачі мають особливий шарм та дух постійної присутності господарів. М’які дивани та багато подушок. Обов’язково є кабінет. Книги, зручні місця для читання та незвичайний декор у вигляді статуеток та ваз із рослинами.
Найголовніше для дачі це те, що вона є і за межами міста.