40 найкращих дизайнерських рішень на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

40 найкращих дизайнерських рішень на фото


Від освітлення приміщення залежить загальний настрій та функціональність кімнати. Джерела світла поділяються на основні та допоміжні. На будь-якій кухні основним джерелом світла може стати люстра. Те, якою вона буде, залежить від стилю та розміру кухні, а також від фантазії дизайнера.

Дві кришталеві люстри на кухні

Що вибрати з усього різноманіття

Для того щоб задовольнити побажання навіть найпримхливішого покупця, виробники пропонують широкий асортимент люстр на будь-який смак. Такий елемент декору на кухні може стати родзинкою інтер’єру, але для цього необхідно витратити на вибір деякий час.

Зовнішній вигляд та якості такого освітлювального приладу в основному залежать від стилю приміщення та роллю цього елемента у загальній обстановці. Кухонні меблі повинні стати основним орієнтиром для підбору люстри.

Якщо оформлення витримано в італійському напрямку або в стилі прованс, то ідеально виглядатимуть ковані вироби з лампами у формі свічок. Металеві частини можуть бути штучно старі. Цей прийом дозволяє будь-якому аксесуару виглядати, як раритетна річ, що налічує повіки з моменту виготовлення.

Сучасний інтер’єр у стилі модерн, мінімалізм чи хай-тек можна прикрасити люстрою химерної форми. Відповідними матеріалами можуть стати пластик, скло, метал. Хромовані деталі такої люстри чудово гармоніюватимуть з аналогічним матеріалом ручок дверей та меблів. Для мінімалістичного напрямку ідеальними будуть вироби у формі кулі, куба та інших правильних форм. У такій кухні центральною фігурою може бути дизайнерська люстра, виконана у відповідних кольорах стилю.

Класичний стиль допускає використання люстри-канделябра з кришталевими підвісками. Класичним оформленням для люстри буде абажур із тканини. Ці світильники характеризуються складним очищенням, тому використовувати їх краще тільки в зоні їдальні. Це допоможе мінімізувати кількість забруднюючих речовин, які потрапляють на плафон.

Етнічний стиль кухні вимагає відповідності освітлювального приладу за кольорами, візерунками та формою. Під японський інтер’єр підійде світильник із каркасом із дерева, обтягнутим рисовим папером. Сюди підійдуть ліхтарі марокканського стилю, кольорове скло та інші різновиди.

Сучасна дизайнерська думка передбачає максимальне використання фантазії при виборі люстри. Поєднання стилів та гра на контрасті зроблять інтер’єр неповторним. Класичний світильник, зроблений із сучасних матеріалів, буде завершальним акордом у кухні, оформленій у класичному стилі. Крім того, така особливість дозволить світильнику бути більш практичним.

Еклектика та фьюжн – це популярні різновиди сучасних стилів, які припускають змішання різних стилів. Такі тенденції можуть виявлятися в кришталевих люстрах на хай-тек кухні або в мінімалістичному кубічному плафоні на скандинавській кухні. Подібний віяння дозволяє використовувати в інтер’єрі більш практичні речі, не обмежуючи себе у загальній стилістиці приміщення.

Щоб люстра гармонійно вписалася в кухонне приміщення, її розміри повинні відповідати габаритам та висоті стелі. Маленькі кімнати мають освітлюватися компактними світильниками з мініатюрними плафонами. А для низьких стель ідеальними стануть «утоплені» прилади або накладні плафони-тарілки.

Для сучасних люстр найчастіше використовують:

  • прості лампи розжарювання;
  • галогенні лампи;
  • світлодіоди;
  • люмінесцентні енергозберігаючі лампи

Щоб світло на кухні було приємнішим і менше дратував очі, дизайнери рекомендують використовувати в люстрах прості лампи розжарювання. Приміщення, залите жовтим світлом, виглядає затишним, а їжа – апетитною. Деякі світлодіодні та енергозберігаючі лампи теж світять жовтим кольором, володіючи при цьому властивістю економити електроенергію.

Якщо використовувати для освітлення класичні галогенові або світлодіодні лампи в люстрах, можна візуально підняти стелі. При цьому слід врахувати, що конструкція такої лампи потребує навісних стель для установки трансформаторів. Підбираючи світильник для низьких стель, слід розрахувати все так, щоб лампа розташувалася не ближче, ніж в 1,2 м від поверхні столу.

Велика кухня насилу може обійтися однією люстрою. Винятком є ​​лише подовжені моделі з декількома лампами в ряд. Таким пристроєм можна висвітлити більший простір. Як варіант можна використовувати різновиди, оснащені двома групами ріжків. Одні з них спрямовані вниз і дають місцеве освітлення, інші дивляться нагору і дають більш розсіяне загальне світло. Для цього приладу можна використовувати регулятор яскравості світла.

Альтернативою такому прийому може бути використання двох люстр в одній кухні. З їх допомогою можна виділити дві зони: робочу та їдальню або висвітлити додатково барну стійку.

Якщо дизайн приміщення передбачає лише одну люстру в центрі, інші зони можна виділити іншими модифікації освітлювальних приладів. Точкові світильники або споти можна розмістити в ряд над робочою зоною на стелі або вмонтувати в меблі. Це універсальний спосіб підсвітити будь-яке місце у квартирі. Підлоговий торшер або бра можна використовувати біля м’якого куточка кухні, який зазвичай використовується для відпочинку. Спрямованим світлом із відповідних світильників можна виділити декоративні ніші та інші аксесуари, які використовуються для прикраси кухні.

При цьому зовсім неважливо, чи буде люстра працювати у поєднанні з іншими світильниками, чи стане єдиною лампою на кухні. Головне, щоб вона виконувала дві свої основні функції – декоративну та практичну.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *