40 найцікавіших рішень у дизайні
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

40 найцікавіших рішень у дизайні


Не рідко після закінчення ремонту виникає проблема: кімната виглядає чисто та акуратно, але при цьому занадто порожньо та незатишно. Одна із причин такої проблеми – відсутність належного оформлення стін. Для того щоб атмосфера приміщення наповнилася затишком та комфортом, важливо правильно прикрасити порожню стіну. Традиційні варіанти (полиці, картини) працюють безвідмовно, але комусь можуть здатися нудними. Однак зовсім не складно оригінально оформити стіну, що пустує, перетворивши при цьому звичайний інтер’єр на ексклюзивний.

Існує кілька найбільш актуальних способів прикрасити стіну:

Поза всяким сумнівом, годинник у будинку просто необхідний. При цьому вони можуть не тільки являти собою функціональний елемент інтер’єру, але і бути ексклюзивним акцентом приміщення. Дуже стильно виглядає годинник, вбудований у стіну – такі моделі швидко завоювали популярність у сфері декору. Причому замість звичайного циферблату можна використовувати будь-що: картинки, фотографії, незвичайні фігурки. Такий годинник може бути солюючим акцентом і гарантовано перетворить будь-яке приміщення на ексклюзивне та оригінальне.

Ще один безпрограшний варіант прикраси порожньої стіни годинником — це вибір великих вінтажних моделей. Величезний годинник у кімнаті відразу привертає увагу, а його зовнішній вигляд, що імітує старовинний дизайн, доповнює інтер’єр нотками аристократичності та вишуканості.

Не менш функціональний предмет інтер’єру: крім прямого призначення, за допомогою дзеркал можна візуально збільшувати простір, наповнювати приміщення глибиною та світлом та створювати затишок. Якщо необхідно створити цікаву композицію і підкреслити стиль приміщення, краще використовувати групу дзеркал. Таке рішення також підкреслить оригінальність і неординарний смак господарів будинку. Групувати дзеркала можна по-різному: використовуючи однакові формою чи навпаки, створюючи композицію з різноманітних моделей. Перший варіант підкреслить строгість і додасть інтер’єру витонченості, а другий – надасть експресії та динаміки за рахунок гри на контрастах.

Рама дзеркала – окрема деталь, яка давно вже використовується дизайнерами як прикраса приміщень. Вона може бути виконана в різних стилях та з різних матеріалів. Так, наприклад, для класичного інтер’єру підійде дерев’яне або кам’яне обрамлення з хитромудрими візерунками. У сучасних стилях використовуються пластикові, металеві, дерев’яні рами, як правило, геометричних форм.

У багатьох будинку зберігається велика кількість фотографій, адже це чудовий матеріал для декорування стін. Складаючи колажі, ми не лише прикрашаємо стіну, а й створюємо об’єкт, який нас щодня надихатиме. Адже складати добірку з фотографій можна за будь-якими критеріями, тут можна дати уяву волю. Наприклад, можна підбирати фотографії за кольорами: у тон стін або інших акцентів кімнати. Для кухні зазвичай використовують яскраві фотографії одноколірних овочів чи фруктів. У вітальні або спальні можна складати тематичні колажі за сюжетом або за стилем. Рамки для фотографій можна використовувати однакові – це поєднає композицію.

Чорний килим у спальні

Прекрасний варіант – прикрасити стіну сімейними фотографіями. Можна зобразити на стіні генеалогічне дерево, у разі знадобиться безліч фотографій всіх членів сім’ї. А можна скласти добірку з фотографій дітей – у цьому випадку колаж розповідатиме про історію їхнього життя. У кожному разі, кожен із варіантів такого декору вийде індивідуальним та неповторним.

Стіна, прикрашена фотографіями

Один із найпопулярніших предметів у декоруванні приміщень. У цьому немає нічого дивного, адже правильно підібрана картина може перетворити нехитрий інтер’єр на справжній витвір мистецтва.

Зараз все більше завойовують популярність дуже великі картини без рами. Такий прийом використовується для того, щоб рама не відволікала увагу від самого малюнка. Колірна гама та зображення повинні гармоніювати з рештою інтер’єру і в жодному разі не перевантажувати його.

Тематика зображення також не повинна суперечити атмосфері кімнати: на кухні чудово виглядають натюрморти, у вітальні – живопис та індустріальні краєвиди, а в спальні – морські та природні краєвиди. Один із універсальних варіантів – картина в абстрактному жанрі. Однак цей варіант складно підібрати до інтер’єру у класичному стилі. Основний критерій вибору такої картини – кольорова гама та форми ліній. Популярність абстрактних картин частково пояснюється тим, що вони виглядають дуже стильно та формують атмосферу вишуканості та витонченості у будь-якому приміщенні.

Можна створювати колажі з невеликих картинок у рамках – такий прийом сформує у кімнаті молодіжний дизайн.

Не менш ефектно виглядають картини – постери. По суті, постери – це роздруковане зображення, причому матеріалом для друку може бути як звичайний папір, так і художнє полотно. Головною перевагою таких картин є величезний вибір, швидке та відносно не дороге виготовлення на замовлення. За бажання з будь-якої фотографії, що сподобалася, зробити красивий постер, який оживить і доповнить інтер’єр.

Об’ємні композиції

Світові тенденції дизайнерського мистецтва не стоять дома, крім вічної класики з’являються нові декоративні напрями. Нещодавно на піку моди виявилися різноманітні об’ємні композиції, причому їхній матеріал і форма – це найширше поле для творчих ідей. Наприклад, декор з капелюхів виглядає дуже незвичайно, причому створити таке декоративне доповнення своїми руками зовсім не складно.

Декор з капелюхів на стіні

Виглядають дуже екзотично тематичні композиції, основою для яких є хобі та захоплення господарів будинку. У цьому випадку композиція, крім декоративного, має ще й інформативний характер – розповідає про переваги людей, що живуть у будинку.

Декоративні тарілки ще один оригінальний спосіб прикрасити стіну. Причому можуть бути виконані з різних матеріалів і скомбіновані в одній композиції. Переконання, що прикраса тарілками стін доречно лише в класичному інтер’єрі докорінно неправильне. Наприклад, плетені тарілки чудово підкреслять стиль кантрі, розписні підійдуть до французького стилю, а яскраві, прості форми – до будь-якого з сучасних.

Об’ємні композиції на стіні можуть бути незвичайними – це безмежний простір для творчості. Різні аплікації, цікаві фігури, оригінальні матеріали та форми – все це може стати чудовим матеріалом для створення ексклюзивної композиції, яка прикрасить стіну та додасть затишку приміщенню.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *