35 ідей дизайну на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

35 ідей дизайну на фото


Г-подібне планування робочих поверхонь, систем зберігання та побутової техніки застосовується в кухонних просторах будь-якої форми та розмірів. Можна сміливо говорити, це найпопулярніше компонування кухонних меблів, яке можна зустріти на кухнях наших співвітчизників. Мабуть, тільки в дуже великих кухнях даний вид планування, при якому кухонний гарнітур розташовується вздовж двох перпендикулярних стін, може виглядати не виграшно.

Г-подібне планування

Перевагою Г-подібного планування є не тільки здатність інтегруватися навіть у невеликі приміщення кухні, але й здатність залишати досить вільний простір для розміщення повноцінної обідньої зони або місткого кухонного острова.

З обідньою зоною

Г-подібне планування буде чудовим конструктивним рішенням як для прямокутної (і навіть дуже витягнутої) кухні, так і для кухонного приміщення квадратної форми, де робочі поверхні матимуть рівні по довжині сторони.

Невелике приміщення

У плануванні кухонного гарнітура у формі букви «Г» дуже зручно розміщувати так званий робочий трикутник, невидимими вершинами якого є мийка, холодильник та плита. Здійснити ергономічне розташування систем зберігання та побутової техніки, при якій відкриті дверцята тих чи інших предметів кухонного ансамблю не заважають один одному і пересування всередині робочих зон, також не складає особливих труднощів.

Мармурові стільниці

Біле виконання

Кухні з Г-подібним плануванням та обідньою зоною

При розміщенні всіх кухонних робочих сегментів вздовж двох перпендикулярних стін, навіть у невеликих приміщеннях залишається місце розміщення обіднього столу зі стільцями. Для наших співвітчизників такий варіант компонування зон у кухонному просторі найбільш привабливий, тому що у більшості квартир та приватних міських будинків просто немає окремого приміщення для організації їдальні або вітальні недостатньо просторі, щоб прийняти ще й обідню групу.

Яскраві стіни

У заміських будинках кухні, як правило, мають набагато більші розміри, ніж міські квартири. За наявності достатньої кількості вільної площі, на кухні можна розмістити місткий обідній стіл, який дозволить не тільки всій сім’ї розміститися для обіду чи вечері, а й гостей приймати для частування.

У заміському будинку

Г-подібне планування легко вписується у прохідне приміщення. Необхідно просто встановити кухонні шафи до дверних прорізів, а недостатні системи зберігання заповнити верхнім ярусом. Очевидно, що в кухнях, де є вікно йди навіть дві, верхніх шафок немає, їх можна частково замінити відкритими полицями, розташованими між віконними отворами.

Обідня група на кухні

Дерев’яні поверхні кухонних шафок відмінно виглядають у білій окантовці. Перегукуючись зі світлою обробкою приміщення. Місткі системи зберігання, розташовані від стелі до підлоги, дозволяють приховати від очей все кухонне начиння, залишивши стіні з вікном можливість обійтися без верхнього ярусу кухонних меблів. Обідня зона з дерева подібного кольору відмінно гармонує із загальною обстановкою і створює враження єдиного, гармонійного простору кухні.

Яскраві акценти

У приміщенні кухні з великими вікнами можна обійтися без верхнього ярусу шаф, розмістивши, де це можливо, відкриті полиці для посуду. Виконання нижнього ярусу в яскравому, насиченому кольорі дозволить не тільки привнести позитив в обстановку приміщення, а й наголосити на робочих поверхнях.

Яскравий колорит

Біло-синя кухня

Темні фасади кухонних шаф дуже виразно виглядатимуть на світлому фоні кухонного оздоблення. Блиск нержавіючої сталі не тільки урізноманітнює зовнішній вигляд гарнітура, але й виділить особливо значущі сегменти.

У темному кольорі

Використання нержавіючої сталі як матеріал для виготовлення фасадів кухонних шаф і вітрин дуже практичний варіант з точки зору довговічності та міцності. А ось з точки зору щоденного догляду за поверхнями, ви можете зіткнутися з тим, що навіть плями від чистої води видно на сталі відмінно, те саме стосується і відбитків пальців.

Блиск нержавіючої сталі

Г-подібне планування кухонного гарнітура та острів

У зарубіжних дизайн-проектах Г-подібне компонування кухонного гарнітура з островом – найпоширеніший варіант облаштування кухні. І це не дивно, адже такий розподіл робочих поверхонь, систем зберігання та побутових приладів практично універсальний. А присутність кухонного острова дозволяє не лише розширити робочу зону, обладнати додаткові висувні або розстібні шафи, а й організувати місце для сніданків чи інших коротких трапез. Серед наших співвітчизників подібні варіанти раціонального та ергономічного облаштування кухонного простору набирають популярності останнім часом.

Кухня з островом

Мармур та сталь

Один з найпопулярніших варіантів кухонного гарнітура з островом — біле гладке виконання кухонних фасадів. Мінімалістський зовнішній вигляд кухонного ансамблю, що створюється в результаті, дуже сучасний, імпонує великій кількості домовласників і простий у догляді. Не кажучи вже про те, що білі поверхні меблів зорово збільшують простір і надають приміщенню відчуття чистоти та свіжості.

Біла кухня

Білі кухонні фасади

Білий колір для невеликих кімнат

У маленьких кухнях із дефіцитом корисного простору Г-подібне планування стає ідеальним варіантом розміщення всіх необхідних кухонних атрибутів – систем зберігання, робочих поверхонь та побутової техніки. Біле виконання фасадів кухонних шаф допомагає візуально розширити скромне приміщення, а дерев’яні стільниці привносять елемент природного тепла та затишку.

Скромна кухня

Невелика кухня

Для вмілого використання освітлювальних приладів та систем підсвічування необхідно лише виділити особливо важливі зони – робочі сегменти та забезпечити високий рівень освітленості за допомогою світлодіодних стрічок або вбудованих галогенних ламп. Також підсвічуватись можуть відкриті полиці або сегменти шаф-вітрин зі скляними дверцятами.

Підсвічування

Важливість освітлення

Для тих, кому біла ідилія кухонного простору здається нудною, можна запропонувати додати розмаїття в меблювання. Поєднання темних та світлих поверхонь як у меблевому гарнітурі. Так і в обробці приміщення дозволить не тільки урізноманітнити колірну палітру кухні, а й привнести певний динамізм, структурність та геометричність обстановки.

Контрасти

Біло-чорна кухня

Ще одна можливість не йти повністю від білого кольору кухонних фасадів, але при цьому урізноманітнити їх – використання нефарбованих дерев’яних поверхонь або високої якості плівки ПВХ «під дерево». Білі поверхні приносять прохолоду і свіжість в інтер’єр, дерев’яні — тепло природного матеріалу. У результаті виходить збалансована та гармонійна атмосфера, в якій зручно та комфортно як готувати їжу, так і куштувати її.

Білий та деревний

Дерев'яні з білим фасадів

Кухня з великим вікном

Просторому приміщенню кухні або великої кімнати-студії, де крім кухонного сегменту розташована вітальня та їдальня зона, допоможе стати «теплішим» природний матеріал – деревина (або дуже майстерна його імітація). Дерев’яні поверхні відмінно поєднуються як з білосніжними глянцевими стільницями, так і з каменем або нержавіючою сталлю як матеріал для покриття робочих площин.

Дерево всюди

Дерев'яні поверхні

Тепла атмосфера

Ще один показовий приклад вдалого поєднання білого кольору з деревиною дозволяє продемонструвати ніжний та витончений варіант колірних рішень. Світла порода дерева з легким рожево-бежевим відтінком створює атмосферу свіжості, легкості і чистоти в кухонному просторі.

Біло-бежева кухня

У кухонного острова безліч можливостей – його робочі поверхні використовують для інтеграції раковин або варильних панелей, внутрішні частини використовують для розміщення систем зберігання, а зовнішні служать для встановлення сидячих місць для коротких трапез. Вільний простір з торця острова можна використовувати як невисокий стелаж для кулінарних книг або інтеграцію повноцінного винного холодильника (для цінителів алкогольних напоїв).

Оригінальний острів

Підсвічування внизу

За допомогою комбінаторики яскравих матеріалів для виконання фасадів шаф і стільниць робочих поверхонь можна створити дійсно унікальний, оригінальний інтер’єр кухні, що запам’ятовується. пластикові поверхні хоч і не дуже практичні з погляду довговічності та міцності, зате дозволяють здійснити будь-яке колірне рішення.

Яскравий дизайн

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *