35 фото прикладів огорож для присадибної ділянки
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

35 фото прикладів огорож для присадибної ділянки


Огородження на присадибній ділянці мають багатоцільове призначення. Основною функцією паркану була і залишається захисна. З його допомогою хазяї намагаються обмежити доступ сторонніх на свою територію. Крім цього за допомогою огорож проводиться зонування простору як усередині ділянки, так і відділення його від сусідніх.

Важливою є декоративна функція забору. Різноманітність способів виготовлення та прикраси дозволяє досягти приголомшливого ефекту. Основними критеріями для спорудження гарної огорожі є матеріал та спосіб будівництва.

Для спорудження розділової огорожі можна використовувати безліч матеріалів:

 • дерево;
 • цегла;
 • металева сітка чи прути;
 • бетон;
 • профнастил та багато іншого.

Паркан із натурального дерева протягом століть не втрачає своєї популярності. Незважаючи на високу ціну на елементи конструкції, виготовлені з високоякісної деревини, така огорожа матиме привабливий вигляд завдяки своїй природності. Зібрати дошки та бруски можна різними способами:

 • штакетник;
 • драбинка;
 • дерев’яний гонт;
 • тин (плетінка);
 • частокіл;
 • планкен.

До сучасних виробів можна віднести композит із дерева з полімером. Такий паркан прослужить довше за чисту деревину. При цьому він вимагає менше догляду, не боїться перепадів температури та сонячних променів. Зовнішній вигляд такої конструкції не поступається аналогам інших вихідних. У той же час деревина вимагатиме від свого власника ретельного догляду: обробки антисептиком, фарбування, покриття лаком. Це меншою витривалістю матеріалу проти цеглою чи металом.

Плюси матеріалу в його доступності та функціональності. До мінусів варто віднести недовговічність та складний догляд.

Паркан, виготовлений з цегли, дозволить максимально закрити свою територію від непроханих гостей. Якщо дизайнерська задумка дозволяє спорудити навколо ділянки фортецю, то цей матеріал найкраще забезпечуватиме безпеку об’єкта.

Позитивними рисами такої конструкції буде простий догляд, що не вимагає витрат коштів та часу. Цегла дає можливість споруджувати різні на вигляд будівлі, роблячи паркан оригінальним. Збудований з цього матеріалу огорожу прослужить довгі роки. До негативних характеристик варто віднести високу вартість та необхідність підготовки міцного фундаменту.

Профнастил, обраний як матеріал для виготовлення паркану, теж характеризується рядом переваг. Велика кількість різновидів, що класифікується за розміром хвиль, кольором, текстурою, дає можливість підібрати ідеальний варіант. Крім цього, така огорожа просто встановлюється і коштує відносно недорого. При цьому паркан здатний прослужити понад 30 років. До недоліків можна віднести непрезентабельний зовнішній вигляд. Цю проблему можна вирішити, комбінуючи профнастил із благороднішими матеріалами.

Бетонні плити як паркан дадуть максимальний захист від проникнення сторонніх. При цьому зовнішній вигляд таких плит вимагатиме деякого облагородження. Сучасні різновиди – європаркани – за рахунок добавок до складу бетону набули певної привабливості, але значно втратили у міцності. До переваг продукту відноситься невелика ціна, простий монтаж і можливість надати йому оригінального вигляду. Тривалість використання такої конструкції обмежується сотнею років. До негативних характеристик варто віднести необхідність використання спецтехніки для встановлення плит.

Металева сітка є досить надійним засобом захисту ділянки від сторонніх. Пруття цього паркану найчастіше покрито ПВХ. Термін служби такого виробу складе до 30-ти років. Серед переваг можливість використання поблизу садових рослин через відсутність густої тіні. При цьому від сторонніх поглядів така ширма не зможе захистити.

Існують і інші різновиди металевих огорож:

 • ковані;
 • ажурні;
 • із металевого профілю;
 • частокіл із металевих прутів та інші.

Використовуючи метал для виготовлення огорожі, в результаті можна отримати справжній витвір мистецтва.

Перш ніж вибрати різновид огорожі, необхідно згадати, що високий паркан відкидає тінь на грядки. Якщо ділянка населена культурними рослинами, цей ефект може вкрай негативно позначитися з їхньої зростанні. Це не стосується ажурних прозорих конструкцій з металу або сітки-рабиці.

Для того, щоб паркан не псував зовнішній вигляд ділянки, а став красивим декоративним доповненням, варто прикласти трохи фантазії або звернутися до професійного дизайнера. Навіть найпростіший дерев’яний паркан може стати прикрасою на ділянці та гордістю господаря.

Кольорова фарба може створити диво і з похмурого частоколу зробити яскравий та веселий паркан. Деякі відходи виробництва на кшталт старих шин або банок можуть стати декоративним доповненням для такого огородження. Елегантність ділянці додасть білий паркан. Він привертає увагу та освіжає обстановку.

Незвичайним буде виглядати паркан із вертикальними складовими різної довжини. Для того, щоб огорожа не виглядала глухою, але при цьому захищала від сторонніх поглядів, можна комбінувати непрозорі елементи з прозорими. Наприклад, нижня частина може залишатися глухою, а верхня виконуватиметься з ажурних конструкцій.

Для зонування простору всередині ділянки можна використовувати ґратчастий паркан. Ця конструкція стане також чудовою основою для переплетень «повзучих» рослин.

Конструкція деяких альтанок та пергол передбачає злиття із парканом на ділянці. Щоб будова, що вийшла, не виглядала громіздкою її можна пофарбувати в білий колір і використовувати для декору кучеряві рослини.

Паркани в сільському стилі або кантрі чудово підійдуть для зелених ділянок, максимально наближених до природного вигляду. Такі огорожі не впораються із захисними функціями у повному обсязі, але декоративний ефект буде приголомшливим.

Різноманітність матеріалів і способів збирання парканів дають можливість їх власникам надати ділянці саме той вид і настрій, яких хотів досягти власник господарства. Приклавши трохи зусиль і фантазії можна отримати натомість предмет гордості та родзинку ландшафтного дизайну, яку запам’ятають надовго усі відвідувачі присадибної ділянки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *