
30 найкращих ідей обробки каменем заміського будинку на фото
Застосування природного каменю в будівництві та оздобленні приміщень налічує багато століть. Але якщо раніше у наших предків часто просто не було вибору, то в наші дні мода на використання каменю в дизайні інтер’єру та екстер’єру будівель випробовує етап відродження.
В даний час дозволити собі застосування натурального каменю можуть, мабуть, тільки заможні домовласники. Але завдяки сучасним технологіям, ми маємо можливість використовувати штучний камінь, палітра кольорів, фактура і текстура якого практично нічим не обмежується.
Застосування каменю у дизайні спальні
Камінь – один із найміцніших, довговічніших та надійних матеріалів, які можна застосувати для будівництва та оздоблення. Використання кам’яних поверхонь у дизайні житлових кімнат завжди додає інтер’єру деяку розкіш, натяк на багатство. Навіть якщо камінь не натуральний, що набагато частіше зустрічається в наш час, його виконання, колір і фактуру практично неможливо відрізнити від природного матеріалу.
Гармонія каменю та дерева, застосованих в інтер’єрі кімнат заміського будинку допоможе не тільки створити теплу атмосферу затишку, а й перекинути місток у природу, якої нам так не вистачає в курному та галасливому місті.
Камінь, з його чіткою, прямолінійною та непохитною формою, може бути інтегрований практично в будь-яку стилістику інтер’єру. Все обмежується лише вашою фантазією (чи ідеями дизайнера) та фінансовими можливостями.
Використовувати натуральний або штучний камінь можна в обробці практично будь-яких поверхонь, але в спальні, як правило, каменем викладають стіну, часто біля ліжка. У поєднанні з дерев’яними балками стелі саме цей природний матеріал задає тон всьому приміщенню, додаючи розкоші та стилю.
Застосувати фактурний світлий камінь у спальні мінімалістського стилю – очевидно, вдале дизайнерське рішення. Простота та лаконічність дизайну кімнати чудово поєднується з надійністю та стійкістю кам’яного матеріалу для оздоблення.
Використання каменю в інтер’єрі вітальні
Вітальня, камін, камінь – це класична трійка буквально створена для заміського будинку. Застосування каменю для обробки камінів та печей зародилося настільки давно, що вже ніхто й не вважає пройдені десятки століть. Сучасна людина мало чим відрізняється від стародавнього у своєму бажанні зігрітися, відпочити, дивлячись на вогонь, і послухати тріск полін. Але в наш час є набагато більше способів зробити це більш сучасним, з естетичної точки зору, чином.
Вітальня в заміському будинку – це не завжди шкури тварин на підлозі та роги на стінах, різьблені дерев’яні меблі та оксамитові штори. Використання тонкопластинчастого каменю для обробки простору навколо каміна, дозволило надати цій вітальні в індустріальному стилі з нотками мінімалізму, справді теплий і привабливий характер.
В оздобленні каменем вітальні заміського будинку можна не обмежуватися лише стіною, де розташований камін або піч. На відміну від міських квартир, котеджний стиль дозволяє мислити та діяти масштабніше в обробці заміських кімнат.
Використання кам’яного оздоблення у вітальні, з’єднаної з ігровою кімнатою, більш ніж доречно. Практичний, надійний та стійкий до різноманітних впливів, цей природний матеріал прослужить не одному поколінню домочадців заміського особняка.
Кам’яний фартух для каміна від стелі до підлоги надає вітальні воістину королівський розмах. У поєднанні з вишуканими меблями та антикварними елементами декору, кімната набуває унікального характеру.
В інтер’єрі сучасної стилістики камінь виглядає цілком доречно. Штучний матеріал дозволяє підібрати колірну гаму, здатну поєднуватися із загальною палітрою вітальні або навпаки – виступати ефектним контрастом, все залежить від того, які цілі переслідують мешканці, застосовуючи камінь в обробці приміщення.
Застосування каменю для обробки стін вітальні, з’єднаної з верандою, дозволяє розмити межі між вуличним простором та внутрішньою частиною приміщення. Тим і добрий натуральний камінь – його можна застосовувати всюди і не боятися впливу навколишнього середовища на довгі роки.
Камінь у дизайні кухні
Оздоблення кухонного фартуха над робочою зоною – традиційний прийом для кімнат у класичному стилі. Де як не на кухні місце каменю – символу тепла та затишку для наших жител уже багато років. Але не тільки в облицюванні стан можна використовувати кам’яний матеріал. Стільниці з мармуру, кордону, кварциту, пісковика та мильного каменю використовуються для оформлення кухонь по всьому світу. Стійкі до різноманітних впливів, міцні та довговічні – ці предмети інтер’єру стануть чудовим інвестуванням у ваше приміщення та прикрасять будь-який інтер’єр.
Газова або електрична плита в наших кухнях є символом сімейного вогнища, вона часто виступає координаційним центром сучасної зони приготування їжі. Не дивно, що багато хто хоче оформити цю зону кам’яною обробкою. Трохи розкоші та аристократизму не завадять навіть найскромнішій кухні.
На тлі нейтральних відтінків природного каменю, використаного в обробці їдальні, яскравим контрастом виступають пофарбовані кухонні шафки та елементи декору.
Традиційна кухня для заміського будинку. Де деревини використовується в обробці стін, підлоги, стелі та меблювання чудово розбавляється каменем у вигляді дуже великої гальки. Незважаючи на значні розміри, ці світлі елементи привнесли легкість в атмосферу приміщення.
У цій кухні камінь присутній усюди – в обробці стін та кухонного фартуха, у складі стільниць кухонного острова та робочих поверхонь. Завдяки різнофактурності та вміло підібраній колірній гамі, приміщення виглядає розкішно. Складається враження, що ми заглянули на кухню, де готуються вишукані страви високопоставлених персон королівського двору.
Кам’яне оздоблення стін, дерев’яні різьблені меблі, мармурові стільниці та підвісні світильники, стилізовані під свічки – все в цій кухні вказує на достаток та затишок, у які вдалося практично непомітно інтегрувати сучасні кухонні прилади та пристрої.
Ванна кімната з сучасним кам’яним оздобленням
Поєднання темного каменю з білизною обробки стін та сучасної сантехніки надає ванній кімнаті святкового та позитивного вигляду. Просторе приміщення дозволяє використовувати необроблений камінь для облицювання стін та дерев’яні балки склепінних стель, які чудово поєднуються між собою.
Природному каменю не шкодить вплив вологи, саме тому так часто можна побачити оформлення цим стійким матеріалом стін, схильних до найбільшого зносу.
Використання тонких пластин світлого каменю в облицюванні простору навколо ванн дозволило пом’якшити різкий контраст між світлою обробкою стін і темною палітрою меблів і стельових балок.
Для створення унікального екологічного дизайну ванної кімнати натуральний камінь підійде якнайкраще. Використання великої гальки всередині приміщення дозволяє продовжити тему природи, яку видно з величезних від підлоги до стелі скляних дверей.
Теплий пісочно-рудий відтінок природного каменю успішно гармонує із темно-шоколадною палітрою ванної кімнати.
Простора ванна стіни якої майже повністю облицьовані кам’яним оздоблювальним матеріалом створює настрій на розслаблення і відпочинок. Нотки японського стилю, в якому, як правило, є контраст кольорів і натуральна зелень, налаштовує домочадців на нескінченний дзен.
Біла ванна кімната зі світло-кремовим кам’яним облицюванням виглядає неймовірно сучасно, практично і просторо. Незвичайний дизайн світильників та мінімалізм у виконанні меблів надає кімнаті легкості та легкості.
Незвичайний дизайн ванної у вигляді дерев’яної балії, чудово гармонує з кам’яною стіною, виконаною з елементів різної форми та розміру. Така обстановка, в комплекті з різьбленим деревом оформлення мийок, відправляє нас до середньовічного минулого, але, на щастя, з гарячим водопроводом.

