
25 надихаючих ідей спальні на мансарді та горищі
Перед кожним домовласником, який має більше одного рівня в приватному будинку, рано чи пізно постає питання облаштування горищного простору. Прийнято вважати, що мансарда або горище — це темне і запилене приміщення, куди складаються речі, прилади і меблі, що вийшли з ладу. Насправді це дорогоцінні квадратні метри, які з утилітарного приміщення можна перетворити на житлове.
Часто мансардний простір має скошену стелю, часто асиметрично і приховує важкодоступні закутки і вузькі проходи. У цій публікації ми пропонуємо кілька варіантів облаштування спальні на горищі. Надихаючі ідеї дизайну продемонструють, що організувати комфортну кімнату з привабливим зовнішнім виглядом можна навіть у найменших і найскладніших по геометрії приміщеннях мансардного простору.
Спальня на мансарді для двох і більше людей
Якщо площа горищного простору дозволяє, то організація спальних місць для двох і більше осіб стане чудовою можливістю раціонально використовувати кожен метр вашої житлової площі.
Традиційне розташування ліжок у місцях найбільших скосів стелі дозволяє вирішити проблему з комплектацією важкодоступних місць горищного простору. Незважаючи на скромне за розмірами приміщення мансарди, у цій кімнаті з комфортом можуть розмістити дві людини. Оздоблення практично всіх поверхонь дерев’яною фільонкою створює теплу та затишну атмосферу. Питання із системами зберігання успішно вирішено вбудовуванням ящиків для речей під ліжками.
Часто в обробці горищних кімнат домовласники та дизайнери вдаються до використання світлих відтінків. Це один з небагатьох способів візуально розширити простір, підняти стелю і розсунути стіни. Чисте та світле приміщення виглядатиме ефектніше, якщо використовувати контрастні темні плями в інтер’єрі – меблі та текстиль насичених темних кольорів. Кілька яскравих подушок, килимок – і кімната набуває святкового настрою.
Досить просторе приміщення мансарди дозволяє розмістити на нічліг кілька людей. Висота стелі, облицьованої деревиною, дозволила використовувати об’ємні підвісні лампи. Яскраві плями текстилю та оббивки меблів розбавляють теплу атмосферу деревних відтінків.
Абсолютно біла кімната на двох, облаштована в невеликому мансардному закутку, створює атмосферу витонченості, чистоти та вишуканості. Горищний простір набагато простіше тримати в ідеальному стані, ніж перший поверх приватного будинку. Мансарда розташована далеко від входу, і домочадці бувають рідше.
Кімната на чотири спальних місця, виконана з елементами морської тематики, стане відмінним притулком, як для домочадців, так і для гостей. Прохолода білих і глибоких синіх відтінків успішно компенсується теплом дерев’яної обробки.
Світлі відтінки оздоблення приміщення творять дива, особливо в невеликих просторах і є прекрасним тлом для яскравих елементів декору предметів меблів.
Дитяча спальня на горищі
Дітям подобаються невеликі приміщення, милий та затишний закуток на мансарді може стати чудовим місцем для організації спального місця чи ігрової кімнати.
Світлі тони обробки, пофарбована в білий колір дерев’яна обробка поверхонь, ліжко в місці максимального нахилу даху і зручні системи зберігання — все в цій дитячій кімнаті продумано до дрібниць.
Зворушливий дизайн спальні для дівчинки – приклад того, як у невеликому приміщенні можна організувати затишний та привабливий куточок принцес.
Ця простора мансарда дозволила організувати повноцінну спальню для двох дітей. Місця вистачило і на облаштування містких систем зберігання, і на зону навчання.
У дитячій спальні важко обійтися без ігрової зони. Невисокі шафки для зберігання іграшок розмістилися в найпростішому, з погляду архітектури горища, просторі. Раціональне використання заповітних квадратних метрів дозволило звільнити більше площ для ігор. Навіть для підвісного крісла знайшлося місця у найвищій частині стелі.
Ця універсальна спальня для двох поєднує в собі функції вітальні. Вбудовані ліжка дозволяють трансформувати спальну зону в гостьову та навпаки. Яскраві, ефектні акценти чудово виглядають на тлі тотального дерев’яного оздоблення приміщення.
Головна спальня на верхньому поверсі
Розміщення основної спальні на верхньому рівні може стати чудовою нагодою звільнити дорогоцінні квадратні метри першого поверху для просторої вітальні чи ігрової кімнати.
Простір і чистота, що досягаються за допомогою обробки приміщення світлими тонами матеріалів, що використовуються, буквально просочують головну спальню. Важко повірити, що ця розкішна кімната була колись темним, курним горищем.
Світлі відтінки у контрасті з темним кольором створюють відчуття динаміки навіть у невеликому приміщенні. Деревина, використана для меблів, надає спальні теплоти домашнього затишку.
Ще одна спальня з білими елементами, як знак того, що в складній геометрії мансардного приміщення можна організувати ергономічну і затишну спальню, розмістивши, наприклад, вбудовані шафи в складних закутках кімнати.
Спальня з елементами французького стилю якнайкраще поєднується з непростою конструкцією мансардних приміщень. Прованс відчувається в квітковому принті шпалер, в прозорості скляної люстри, в різьблених вибілених меблів і легкості текстилю.
Незважаючи на світле оздоблення практично всіх поверхонь, кімната виглядає неймовірно яскравою, позитивною та сонячною. Глибокі та яскраві відтінки меблів, що повторилися в забарвленні покривала для ліжка, надають спальні особливого шарму.
Ця спальня з використанням практично всього спектра відтінків сірого кольору – від білого до чорного створює відчуття польоту. І причиною тому не лише принт із пір’ям на похилих поверхнях. Сміливі ідеї дизайнера відбилися навіть у встановленні ванни в рамках спальної кімнати.
Далі представлені варіанти розташування спальні в невеликих приміщеннях з непростими архітектурними особливостями. Ці дизайнерські проекти є яскравим доказом того, що навіть у найскромніших закутках мансарди можна організувати житлову кімнату зі своїми вбудованими системами зберігання, робочими зонами та місцями для відпочинку. Можливо, що домовласники, які вважають свої горища тісними та незручними для розміщення житлового простору, надихнуться яскравими варіантами раціонального та практичного використання кожного метра приватного домоволодіння.

