25 фото, гід на вибір та монтаж
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

25 фото, гід на вибір та монтаж



На кухні стінові панелі зі МДФ найчастіше використовують для обробки фартуха, але нерідко і для часткової або повної обшивки стін. У цій статті ми розповімо про те, як правильно вибрати матеріал, а також як встановити кухонний фартух зі МДФ своїми руками. Крім того, тут ви знайдете 25 фотоприкладів застосування МДФ в інтер’єрі.

Оздоблення стін кухні панелями МДФ

Характеристики, плюси та мінуси

Отже, коротко про матеріал:

  • Плити МДФ виготовляються з відходів деревообробної промисловості. По суті, це дрібна стружка, яка пресується з в’яжучою речовиною, лігніном, деревним клеєм. Виходить, що МДФ набагато екологічніший, ніж його родич ДСП і має клас емісії формальдегіду Е1, тобто він так само безпечний для здоров’я, як і натуральне дерево.
  • Стінові панелі продаються повністю готовими до встановлення: шпонованими, ламінованими або фарбованими.
  • Фартух для кухні зі МДФ найчастіше ламінований, стандартних розмірів: 4x2440x60 см. Для обшивки стін варто пошукати стінові панелі більшої довжини. Наприклад, Egger пропонує панелі завдовжки 2700 см.

Фартух із МДФ-панелі в інтер'єрі

Чим же гарний фартух для кухні із МДФ? Ми можемо назвати як мінімум вісім його головних переваг:

  1. Стійкість до вологи та вологості повітря. Дерево у цьому критерії сильно програє МДФ.
  2. Міцність — панелі легко витримають випадкові удари через їхню високу щільність.
  3. Монтаж панелей не вимагає ретельного вирівнювання стін, встановити їх своїми руками можна швидко та легко, на відміну від плитки та скла.
  4. Легкість у догляді. Мити панелі зі МДФ набагато легше, ніж скло, дерево чи плитку з численними швами.
  5. Маса дизайнерських можливостей: ви можете вибрати для своєї кухні імітацію деревини або каменю, підібрати матеріал у тон стільниці або використати панелі з фотодруком. На фото нижче представлений приклад «мармурового» фартуха із МДФ (гортайте).
  1. Невисока ціна в порівнянні з деревом, каменем, керамограніт або агломератом.
  2. Стінові панелі можна встановити із зазором (тобто на решетування), що дозволить змонтувати під ними електропроводку або вентиляцію.
  3. Якщо ви обробите МДФ-панелями не тільки «робочу», але й інші стіни, то в кухні стане тихіше і тепліше.

Але цей матеріал має свої недоліки:

  • По-перше, МДФ-панелі бояться високих температур, тому кріпити їх поряд із газовою плитою небажано. Від перегріву матеріал може бути деформований.
  • По-друге, МДФ має слабке місце – це торці. Якщо вони відкриті, їх потрібно берегти від попадання вологи і механічних ушкоджень.
  • Третій недолік – це нестійкість до подряпин та пошкоджень гострими предметами. Ні, якщо легенько зачепити стіни ножем нічого не станеться, але якщо з силою сковирнути, то декоративний верхній шар, швидше за все, відшарується.
  • І, нарешті, останній мінус — це ненатуральність. Яким би якісним не був фотодрук на меламіновій плівці, МДФ-панелі все одно програватимуть натуральному дереву або каменю.

Як вибрати панель МДФ для кухні?

  1. МДФ варто купувати від відомих виробників, які мають усі відповідні сертифікати якості та дорожать своєю репутацією. Наприклад, це може бути російський Kronospan чи німецький Egger. Краще переплатити за бренд, ніж нарватися на неякісний матеріал недостатньої щільності і високою емісією формальдегіду. У магазині не соромтеся просити документи, що підтверджують оригінальність плит та їх відповідність класу емісії формальдегіду E1.
  1. Звичайно ж, перед походом у магазин вам потрібно зробити відповідні виміри та зрозуміти, скільки матеріалу та якої довжини вам потрібно купити. Так, наприклад, для П-подібний, кутовий або довгої кухні доведеться купити як мінімум два аркуші. Якщо ви впевнені у своїх вимірах, то розпил матеріалу точно за розмірами можна замовити у магазині. В іншому випадку точне припасування матеріалу проводиться вдома.

Стінова МДФ-панель у ніші

  1. Що стосується товщини, то краще вибирати МДФ товщиною 4 мм: такий матеріал більш стійкий до вологи та зношування, але разом з тим – не заважає встановленню кухонних шаф.
  2. Стінові панелі потрібно вибирати з урахуванням дизайну гарнітуру та інтер’єру кухні. Ви можете зорієнтуватися за кольором та текстурою фасадів, стільниці, а також підлоги, кухонних меблів та штор.
  3. Майте на увазі, що якщо вибрати світлий фартух, то кухня візуально здаватиметься більше, якщо темний, то простір стане більш камерним, затишним.

Нижче представлені фото-приклади світлих фартухів із МДФ:

Світлі фартухи зі МДФ

Світлий фартух із МДФ

  1. Крім того, майте на увазі, що на темних стінах дуже помітний пил, плями жиру та розлучення від води.
  2. Вибираючи стінову панель з фотодруком для оздоблення фартуха, не забувайте, що дуже строкаті дизайни можуть перевантажити інтер’єр кухні. Яскраві квіти, види мегаполісів, фрукти та овочі стануть відмінним акцентом тільки в тому випадку, якщо фасади гарнітура та обстановка загалом дуже лаконічні, як, наприклад, у цьому проекті кухні.

Фартух із МДФ з фотодруком

Якщо ж в інтер’єрі вже є квітчасті штори або, скажімо, шпалери, то від фартуха з фотодруком краще відмовитись на користь, наприклад, традиційної імітації дерева.

  1. Купуючи панель з фотодруком, варто з’ясувати, за якою технологією на МДФ наносилося зображення. Існує чотири базові технології:
  • Нанесення безпосередньо на плиту чорнилом. В цьому випадку ціна мінімальна, але й стійкість малюнку невисока.
  • Зображення наноситься на плівку, а вона приклеюється до МДФ.
  • Картинка друкується на акрилі, а потім він приклеюється до панелі.
  • Гаряче облицювання: зображення наносять на плиту, а потім розкривають лаком і захищають спеціальним термопластичним шаром.

Ціна в останніх двох випадках вища, але і якість панелей відрізняється на краще.

На наступному відео ви можете побачити невеликий краш-тест фартуха із МДФ з фотодруком на акрилі:

А ось відео краш-тесту фартуха з лакованого МДФ із фотодруком:

Установка кухонного фартуха із МДФ

Крок 1. Спочатку слід розмітити стіну та розрахувати кількість матеріалу. Якщо ви не замовили розкрій фартуха за потрібними розмірами, то вам потрібно зробити це самостійно за допомогою електролобзика.

Заміри фартуха

  • Зважайте на те, що під витяжкою знадобиться панель більшої висоти. Часто в цій ділянці встановлюють не МДФ, а використовують нейтральний фоновий матеріал, наприклад металевий або скляний екран або плитку. Нижче наведено приклад захисту МДФ у місці над плитою прозорим склом.

Крок 2 Після того, як панель розкроєна в потрібному розмірі, її потрібно підготувати до монтажу і вирізати всі необхідні отвори в місцях установки розеток. Як правило, біля робочої зони монтується 3-4 розетки, і їхнє розташування потрібно точно виміряти, потім окреслити формою і випиляти.

Крок 3 Далі встановлюють монтажну планку — вона послужить «підпіркою» для МДФ-фартуха. Втім, якщо нижні тумби кухонного гарнітуру вже встановлені, підпірка не знадобиться.

Крок 4 Четвертий етап – безпосередньо монтаж. Закріпити панелі можна клеєм або шурупами. Кожна технологія має і супротивників, і шанувальників. А ми розглянемо обидві, щоб ви могли вирішити, як встановити стінові панелі своїми руками.

Кріплення на саморізи

Монтаж за допомогою шурупів дозволяє швидко замінити панель при необхідності. Саме кріплення передбачає розмітку листа під саморізи: один кріплення кожен 500-600 мм. Отвори в стіні потрібно проробити заздалегідь, вставити в них дюбелі, а потім вкрутити шурупи, максимально повно притягнувши плиту. Капелюшки саморізів можна приховати спеціальними декоративними заглушками.

Монтаж на клей

При такому способі установки жодних отворів не знадобиться: достатньо лише підготувати отвори для установки розеток. Клей купується спеціальний, у тубі. Також потрібно пістолет для клею, за допомогою якого наносити його значно простіше. Клей розподіляють по тильній стороні плити, горизонтально кожні 20 см. Фартух з клеєм прикладається до стіни і фіксується спеціальними розпірками на 14 годин.

Крок 5. Далі стик між фартухом та тумбами обробляється герметиком та закривається плінтусом. Після цього можна приступати до монтажу розеток, рейлінгів або миття.

Побачити процес монтажу фартуха для кухні зі МДФ своїми руками можна в наступному відео:

Огляд цін

І останнє питання, яке цікавить покупців кухонних фартухів із МДФ – ціна. Вартість повнорозмірних панелей з фотодруком заввишки 60 см становить 1500-1800 рублів. Варіанти з імітацією цегли, дерева, каменю, плитки коштуватимуть у діапазоні 800-3000 рублів, залежно від товщини матеріалу (2 або 4 мм). Також при установці знадобиться спеціальний монтажний клей, а це ще 250-300 грн. за упакування.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:23 Середня оцінка: 4,70 із 5)
25 фото, гід на вибір та монтаж Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *