200 найкращих ідей на фото [Интерьер 2019]
Створити модний інтер’єр у монохромній палітрі кольорів досить просто. Інтер’єри в одному відтінку чарівні, тому що виглядають дуже стильно та зі смаком. У таких приміщеннях продумано все до найдрібніших деталей. Вам необхідно лише познайомитися з натхненням з цієї статті і правильно декорувати кімнату.
Головний принцип монохромного інтер’єру – вибрати правильну базу
Вибір основного, тобто базового кольору, вплине не тільки на зовнішній вигляд інтер’єру, але і на ваше благополуччя. Перед тим, як ви це зробите, варто більше дізнатися про вплив кольору на настрій. Не кожне забарвлення працюватиме у певній кімнаті будинку. Ключем до стильної композиції є правильне поєднання відтінків та вміле керування насиченістю та тоном заданого кольору.
Наприклад, червоний, хоч і надає інтер’єру затишну атмосферу, не вписується в спальню, тому що він надає стимулюючу дію, що ускладнює засинання, призводячи до втоми. Краще таким кольором оформити вітальню.
Синє забарвлення ідеально підходить для кімнати відпочинку. Цей прохолодний колір допомагає заспокоїтися та розслабитися. Фіолетовий працює аналогічним чином.
У свою чергу, помаранчевий та жовтий оптимізують настрій, вводячи тепло. Помаранчевий також збільшує апетит, тому він буде відмінним вибором для кухні або їдальні.
Ніжна побілена зелень, теплий сірий колір — палітра кольорів, яка містить безліч тонких пропозицій для людей, які почуваються добре в оточенні нейтральних відтінків.
Якщо ви віддаєте перевагу привабливим рішенням, зверніть увагу на матований сливовий або яскраву зелень.
Порада! Майте на увазі, що насичені кольори швидше набридають, ніж ті, які вважаються нейтральними.
Монохромний дизайн кімнат: один колір має кілька відтінків
Вибір одного кольору насправді не обмежує вас у використанні інших відтінків з гами. Ви повинні навчитися виділяти варіанти кольору з основи. Змінної інтенсивності забарвлення достатньо, щоб зробити цікавим інтер’єр кімнати. Крім того, у вас є різні декоративні деталі та тонкі акценти інших, ретельно відібраних відтінків.
Порада! Офарбіть стіни найлегшим відтінком базового кольору. Для більш інтенсивного тонування вибирайте диван чи фіранки. Інтер’єр можна зробити яскравим за допомогою декоративних подушок або інших аксесуарів у темній версії вибраного кольору.
Як порушити монотонність правильно?
Монохром в інтер’єрі не буде нудним, якщо розбавити його різними матеріалами та текстурами. Варто комбінувати матові та глянсові поверхні. Один і той же колір виглядатиме по-різному на стіні, на шкіряному кріслі або пухнастому килимі. Не забувайте про можливості, які пропонують контрастами. Щоб запобігти монотонності, дизайнери часто включають різні форми та текстури у стилізації матеріалів, таких як метал, скло або тканини. Крім того, кожен із матеріалів працює зовсім по-іншому зі світлом, декоративні можливості якого практично не обмежені. Це дуже важливий елемент, який визначає зовнішній вигляд всього інтер’єру, не тільки монохромних аранжувань.
Монохромний колір в інтер’єрі: модні поєднання
Нині серед монохромних стилізацій дуже популярні ті, у яких використовуються нейтральні кольори, такі як білий, сірий чи бежевий. Щоб уникнути нудьги та трохи прикрасити інтер’єр, вони зазвичай поєднуються з натуральними та органічними матеріалами, наприклад, деревом, каменем та текстилем.
Графіт та білий
Поєднання білого та чорного має цікаву візуалізацію. Якщо вам подобається така композиція, але ви хочете трохи розбавити її, використовуйте проміжні кольори з однієї палітри. Відтінки графіту та білого створять чисту та виразну композицію і водночас нададуть кімнаті комфортну атмосферу. Завершіть компонування аксесуарами у яскравих кольорах, щоб створити приємний та елегантний контраст.
Синій, блакитний та сірий
Виберіть синій колір як елегантну альтернативу чорному. Це додасть глибину декору, не переймаючись домінуванням усієї стилізації. Синій та білий – це класична, перевірена комбінація. Якщо хочете використовувати плавні переходи, то білий замініть світло-блакитним або світло-сірим відтінком. Якщо вас цікавлять насиченіші кольори, виберіть темно-синій, який є елегантною альтернативою чорному, і в той же час додасть стилізації глибини без ефекту. Використовуйте дерев’яні вироби з глянцевим забарвленням так, щоб вони могли виділятися на тлі стін у темно-синьому кольорі.
Сірий та його відтінки
Темний відтінок сірого — це вибір для тих, хто цінує елегантність стилю, наповнюючи будинок розслаблюючою атмосферою у поєднанні з світлішим тоном. Світлий відтінок сірого став надзвичайно популярним останніми роками як універсальна альтернатива кремовому та білому. З іншого боку, палітра темно-сірого кольору є ідеальним рішенням для тих, хто цінує простоту і елегантність. Така комбінація відмінно підходить для ролі нейтрального інтер’єру.
Темний та пастельний зелений
Зелений колір зазвичай розглядається як уособлення світу, тому він найкраще працює у місцях, які мають бути оазою релаксації, тобто у спальнях та вітальні. Глибокий і ніжний зелений колір у поєднанні з тонким пастельним відтінком створює атмосферу свіжості і є відмінним рішенням для всіх любителів природи. Це також оптимальне рішення для людей, які потребують концентрації, тому варто використовувати його в кімнаті для студента або кабінету лікаря.
Бежевий та білий
Поєднання теплого бежевого та білого є перевіреним способом досягнення елегантного стилю в сучасному будинку. Це також ідеальне рішення для невеликих кімнат. Теплі та яскраві кольори дозволяють використовувати оптичне розширення кімнати завдяки природному світлу, де кожен почуватиметься комфортно. Щоб збагатити таке поєднання кольорів, завершіть всю стилізацію аксесуарами в нейтральних кольорах із приємними на дотик тканинами.
Монохром в інтер’єрі – це чудова ідея для сучасного дизайну, де все виконано послідовно та обдумано. Виберіть основу вашої кімнати та доповніть її відповідною гамою відтінків.