17 швидких порад щодо догляду за кухнею
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

17 швидких порад щодо догляду за кухнею


Часом на прибирання відводиться дуже багато часу та сил. Ми зібрали для вас кілька порад, які спростять догляд за кухнею.

1. Чистимо глянцеві фасади та полиці

Відмити глянсові меблі можна м’якою ганчіркою, попередньо змоченою у суміші води та спирту. В жодному разі не використовуйте жорсткі губки або абразивні хімічні засоби. Вони можуть пошкодити поверхню.

глянцеві фасади

2. Правильно доглядаємо мармурові поверхні

Такі матеріали, як граніт та мармур, є «живими». Вони схильні добре вбирати рідину, причому у великих кількостях. На стільниці з цих матеріалів слід періодично наносити водний розчин денатурованого спирту або водовідштовхувального засобу. У спеціалізованих магазинах представлений широкий вибір таких засобів. Протирати мармур чи граніт слід лише м’якою тканиною.

мармур граніт стільниця

3. Чистимо матові поверхні

Матові поверхні зі штучного каменю можна чистити м’якими абразивними засобами. До них входить спеціальне «молочко». У разі потрапляння на штучний камінь хімічного агресивного засобу необхідно негайно видалити його великою кількістю води. Крім цього, їх можна реставрувати, якщо виявлено пошкодження.

матові

4. Доглядаємо меблі зі скла

За скляними стільницями необхідний особливий догляд. Незважаючи на те, що виробники гарантують надійність матеріалу, на техніку миття таких поверхонь слід звернути особливу увагу. У жодному разі не тисніть на скло, і не ушкоджуйте його механічно. Мити таку поверхню можна м’якою тканиною або губкою, змоченою рідиною для збирання скла.

догляд за склом на кухні

5. Упорядковуємо кухонні меблі з нержавіючої сталі

Для догляду за такими поверхнями достатньо використовувати водовідштовхувальні хімічні засоби. Найкраще при протиранні стільниці або кухонної тумби, зробленої зі сталі, застосовувати фланелеву ганчірку та м’який миючий засіб. Використання водовідштовхувального засобу дуже важливе, оскільки воно позбавить господиню подальших проблем з меблями і збільшить термін служби поверхонь.

6. Чого боїться металеві меблі

Металеві поверхні особливо чутливі до миючих засобів, у складі яких містяться абразивні речовини. Також небезпечні хімічні засоби, які мають властивості, здатні активувати процес корозії. Тумби з металу не варто мити твердими губами. Металева поверхня стане блискучою, якщо протерти її м’якою сухою ганчіркою.

Догляд за металевими поверхнями на кухні

7. Як не зіпсувати дерев’яний фасад

Такий матеріал, як дерево, сприйнятливий до вологості та великої кількості рідин. Тому при догляді за меблями з дерева використовуйте мокру м’яку тканину. Після вологого прибирання не забудьте протерти шафу або стільницю сухою ганчіркою.

дерево

8. Ламіновані фасади терплять все

Ламінат є водостійким матеріалом. Щоб утримувати кухонний фасад з цього матеріалу в чистоті, достатньо протирати його вологою серветкою або ганчіркою. Для пластиков можна використовувати поліролі. Категорично забороняється використовувати жорсткі сторони губок чи залізні щіточки.

ламінат

9. Не забуваємо закривати духовку

Після приготування їжі багато господинь забувають своєчасно закривати духову шафу. На перший погляд, у цьому нема нічого небезпечного. Однак, тепло, що виходить з духовки, може пошкодити інші елементи кухні, що стоять поряд. Відразу закривайте духовку, після того як витягли звідти готову їжу.

духовка

10. Пам’ятайте, що кухонні меблі потребують ретельного догляду та турботи

Кухонний фасад, стільниці та обідні столи вимагають не менше уваги, ніж меблі в інших приміщеннях. Намагайтеся після приготування обіду чи вечері протирати робочу поверхню. Не забувайте наносити спеціальні водовідштовхувальні засоби.

догляд за кухнею

11. Не перевантажуйте ящики

Дбайте не тільки про чистоту, але також і про навантаження, які відчувають ваші шафки. Тяжкі продукти чи речі рекомендується розміщувати ближче до опор. На звичайні полиці рекомендується поміщати трохи більше десяти кілограмів. Металеві тумби здатні витримати до 30 кг.

навантаження на ящики кухні

12. Не займайтеся нарізкою продуктів на стільниці

Не можна різати просто на столі хліб чи м’ясо. Використовуйте для цього спеціальні дошки. Так ви виключите появу подряпин на поверхні.

дошка обробна

13. Періодично перевіряйте механічні частини

Такі частини меблів, як петлі чи ручки, часто ламаються. Не забувайте змащувати петлі та лагодити їх у разі поломки.

14. Не піддавайте фасади впливу прямих сонячних променів

Перебуваючи тривалий час під сонячним промінням, меблі можуть поміняти свій тон. Тому намагайтеся захистити фасади від сонця. Для цього можна повісити на кухні щільні штори, тим самим захистивши меблі від пошкоджень.

15. Готуйте тільки у приміщенні, що провітрюється.

Експерти стверджують, що приготування їжі на прохолодній кухні принесе лише користь. По-перше, жир не в’їдатиметься в поверхні. По-друге, зайва теплота не зашкодить меблям. Оптимальна температура від +18 до +25. Так само не забувайте користуватися очищувачами повітря: вони позбавлять поверхні від накопичення жирів.

16. Використовуйте підставки для гарячих каструль та сковорідок

Посуд, температура якого становить понад сто градусів, здатна нашкодити будь-якій поверхні. Використовуйте спеціальні підставки для гарячих страв, щоб уникнути пошкоджень.

підставки

17. Не допускайте потрапляння на стільниці небезпечних рідин

Такі розчини, як спирт, бензин або ацетон, не повинні потрапляти на кухонні столи або робочі панелі. В іншому випадку необхідно швидко видалити хімію, що потрапила зі стільниці. Такі рідини здатні зруйнувати матеріал.

ацетон

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:3 Середня оцінка: 4,67 із 5)
17 швидких порад щодо догляду за кухнею Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *