17 продуктів, яким не місце у холодильнику
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

17 продуктів, яким не місце у холодильнику


Дуже часто в холодильнику зберігаються продукти, які краще залишити в кухонній шафці. Ми склали список продуктів, які не можна зберігати у холодильнику.

1. Хліб

Люди, які зберігають і білий, і чорний хліб у холодильнику, трапляються досить часто. Підставою для такого вчинку стає переконання, що продукт за холодної температури протримається довше. Однак це працює тільки в одному випадку — якщо обернути буханець у лляну або полотняну тканину і помістити в морозилку. Так продукт дійсно не запліснявіє, збереже харчову цінність та первісний смак.

А в загальній холодильній камері хліб просто вбере запахи, що його оточують, і потрапить під атаку цвілі. Крім цього, м’якуш стане жорстким і вологим. Тому найкраще зберігає батон у хлібниці або кухонній шафці.

хліб

2. Мед

Мед – натуральний продукт і зберігання його за дуже холодних температур згубно. Насамперед мед втрачає частину корисних речовин і кристалізується, густіє і стає не таким смачним. Не варто зберігати мед і за високих температур.

Непоганий варіант зберігання — в скляній банці, що щільно закривається, при кімнатній температурі. Так він зберігатиметься практично вічно, і довгий час залишиться рідким і смачним.

мед

3. Кава

Кава, як і хліб, у деяких будинках зберігається у холодильнику. Улюблений багатьма людьми напій дійсно потрібно зберігати в прохолодних місцях, але холодильник для цього не підходить. Зерна за такої температури відразу втратить аромат і вберуть усі неприємні запахи, які витають у холодильнику.

Якщо потрібно зберегти великий запас кави, можна покласти зерно в морозильник. Але тримати їх там понад місяць не варто. Найкраще місце для зберігання як порошкової, так і зернової кави – прохолодне, темне місце. Зберігати зерна слід у кришці, що щільно закривається.

Кава

4. Шоколад

Вважається, що за холодної температури шоколад довше зберігається і зберігає смак. Але холод виморожує вологу із шоколаду, внаслідок чого на ньому утворюється білий наліт. Це ніяк не шкодить якості насолоди, але смак стає менш насиченим.

Найкраще місце для зберігання шоколаду – прохолодне, захищене від світла місце. А в холодильник його потрібно класти тільки в тому випадку, якщо необхідно надати шоколаду, що розтанув, колишню форму.

шоколад

5. Оливкова олія

Оливкова, поряд з рослинною олією, часто можна зустріти в холодильнику. Однак, для консистенції олії з оливок зберігання в холодному місці є згубним. По-перше, при тривалому зберіганні смак стає гірким, а по-друге масло набуває смаку білий наліт. Найкраще тримати його в кухонній шафці з бакалією та спеціями.

олія

6. Авокадо

Багато хто вважає, що авокадо потрібно зберігати в холодильнику, особливо в тому випадку, якщо фрукт ще не дозрів. Також вважається, що після зберігання в холодній температурі авокадо стане смачнішим і м’якшим. Фрукт стане м’якшим, але вся справа буде через вологу, яка вбереться в м’якоть через шкірку. З’являться і темні плями, які не додадуть смаку продукту.

У холодильнику авокадо можна зберігати не більше двох-трьох днів і тільки в тому випадку, якщо йому не потрібне дозрівання. Для цього підійде нижня скринька холодильника. Дати авокадо дозрівати можна на свіжому повітрі.

авокадо

7. Картопля

За мінусової температури картопля не тільки не втратить смакові якості, а й швидше зіпсується. Крохмаль перетвориться на цукор, а це позначиться і на зовнішньому вигляді овочів – він стане м’яким, розсипчастим.

Для зберігання картоплі найкраще використовувати звичайну коробку, мішок із льону або дерев’яну скриньку. Овочі зберігають у сухому, неосвітленому місці.

картопля

8. Морква

Моркву, як і картоплю, краще зберігати в прохолодному, неосвітленому місці. За холодної температури морква покриється пліснявою і зіпсується швидше. Крім цього, пропадуть усі смакові якості та харчова цінність продукту. У холодильнику морква може стати водянистою через надлишок вологи.

Морква

9. Ріпчаста цибуля та часник

Моркву, як і картоплю, краще зберігати в прохолодному, неосвітленому місці. При цибулі і часнику при холодних температурах можуть розм’якшитися, запліснівніти або прорости. Для тривалого зберігання цим овочам необхідне повітря, тому краще зберігати їх у захищеному від світла, прохолодному та сухому місці.

Моркву, як і картоплю, краще зберігати в прохолодному, неосвітленому місці. При очищену ж цибулю краще помістити в контейнер, міцно закрити кришкою і поставити в холодильник. Очищений часник не рекомендується зберігати за холодних температур.

цибуля та часник

10. Томати

Як не дивно, але в холодильнику помідори втрачають смак, а шкірка схильна до псування. Смак стає з неприємним присмаком і післясмаком — тягучим, борошнистим. Процес дозрівання та наливання улюбленого овочу зупиняється. Тому їх краще зберігати у провітрюваному, нехолодному приміщенні.

томати

11. Горіхова олія

У холодильнику улюблене багатьма арахісове масло може засохнути та затвердіти. Найкраще його залишати в кухонній шафі. Так ви в будь-який час зможете насолодитися смаком улюбленої олії у поєднанні з джемом або варенням.

Горіхова паста

12. Фрукти

Такі продукти, як яблука, банани, ківі, груші займають лише місце на полицях холодильника. Їх краще зберігати у вазі на обідньому столі, оскільки за холодної температури фрукти втрачають смакові якості. Якщо ви плануєте з’їсти їх протягом двох-трьох днів, холодильник вам ні до чого.

А от якщо необхідне тривале зберігання, краще помістити фрукти в нижню камеру холодильника. Але постарайтеся вжити їх за тиждень, максимум – два.

фрукти

13. Оцет

Оцет є своєрідною спецією, тому тримати його в холоді просто безглуздо. Зазвичай у складі цього продукту містяться речовини, які терпимі до кімнатних температур. Сміливо ставте баночку з оцтом на кухонну полицю, якщо у складі є зелень, цибуля та часник.

оцет

14. Баклажани

Баклажани чутливі до температур нижче десяти градусів. Тому довготривале зберігання в холодильнику для них згубні: поживні та корисні властивості губляться. Крім цього, структура овоча стає м’якою та пухкою. Ідеальне місце зберігання – темне, без прямого потрапляння сонячних променів.

баклажани

15. Соєвий соус

Соєвий соус може зберігатися від півтора до трьох років і необов’язково за холодних температур. Він отриманий у процесі зброджування, тому кімнатна температура не є небезпечною для нього. Соус може змінити колір, якщо баночку з ним довго не відкривати, але на якість продукту це не впливає.

соус

16. Базилік

У холодильнику базилік збирає всі неприємні запахи та в’яне швидше. Найкраще помістити його в пляшку з водою і доглядати, як за букетом чи кімнатною рослиною. Якщо потрібно тривале зберігання, дрібно нарубайте базилік, покладіть у пакет і помістіть у морозилку.

базилік

17. Екзотичні фрукти

При холодних температурах у манго, фейхої, маракуйє, карамболі та інших екзотичних фруктах починається процес гниття. Відразу це непомітно, але шкоди травній системі буде завдано.

фрукти

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:1 Середня оцінка: 5,00 із 5)
17 продуктів, яким не місце у холодильнику Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *