12 способів для тканинної або шкіряної оббивки
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

12 способів для тканинної або шкіряної оббивки



Професійна хімчистка дивана, оббитих стільців, крісел або інших м’яких меблів — дорога послуга. Іноді без неї не обійтися, але в більшості випадків навіть складні забруднення на кшталт плям крові, дитячої сечі, вина та ін. можна видалити своїми силами за копійки.

  • У цьому матеріалі ми представили 2 покрокові посібники, як почистити диван в домашніх умовах, використовуючи засоби, які є в кожному будинку.

Як почистити диван з тканинною оббивкою

Перш ніж приступити до чищення дивана, ознайомтеся з наступними рекомендаціями та застереженнями.

  • Всі засоби чищення м’яких меблів необхідно попередньо тестувати на невидимих ​​ділянках (наприклад, під диваном або за ним).
  • Перш ніж почистити диван з флока, переконайтеся, що вибраний засіб не містить спирту. Після чищення пройдіться по всій оббивці щіткою з м’якою щетиною, щоб розправити ворс.
  • Використовуйте тільки сухі способи, щоб почистити диван з мікрофібри в домашніх умовах. Вологе прибирання можливе лише в крайніх випадках.
  • Щоб почистити світлий диван, використовуйте лише білі ганчірки. Кольорова тканина під впливом миючих засобів може забарвити світлу оббивку.
  • Не використовуйте відбілювачі та нерозбавлений оцет.

Дивіться також матеріал: Диваний експерт – вибираємо диван на кухню.

Крок 1. Насамперед необхідно позбутися пилу. Цей крок можна пропустити, якщо вас турбують лише локальні забруднення. Однак, якщо ви беретеся за справу ґрунтовно, то спочатку оббивку м’яких меблів необхідно очистити від пилу, що скупчився, а заодно і від вовни, завалюваних крихт і т.д. Зробити це можна двома способами:

  • Спосіб 1. З пилососом: Якщо у вас вдома є пилосос, відмінно, вам потрібно просто пропилососити оббивку, приділивши особливу увагу всім стикам та кутам. Ви можете використовувати спеціальну насадку для меблів (краще зі щіткою) або одну лише пилозбірну трубу.

Обробка оббивки пилососом

  • Спосіб 2. Без пилососа (для ворсистих тканин): Якщо пилососа в будинку немає або у випадку, якщо оббивка дивана зроблена з велюру, оксамиту або будь-якої іншої ворсистої тканини, пил просто вибивають. Підготуйте старе простирадло та вибивалку для килима. Змочіть простирадло у воді (можна в мильному розчині) і вичавіть (можна зробити це за допомогою пральної машини в циклі полоскання та прання). Далі накрийте тканиною меблі та приступайте до активного вибивання пилу, не пропускаючи жодного куточка. Так ви зможете очистити диван від пилу, не забруднивши повітря, адже він залишиться на тканині.

12 способів для тканинної або шкіряної оббивки

Крок 2 Вручну забираємо тверді забруднення, якщо вони є. При необхідності зіскребти бруд можна обухом ножа, шпателем або іншим предметом із тупою кромкою.

  • З тканин, що мають ворс (флок, велюр або шеніл) зіскаблювати затверділі забруднення не можна. Їх потрібно розмочувати у мильній піні.

Крок 3 Зрештою, позбавляємося від плям.

Як почистити диван Ванішом

Для початку ви можете спробувати універсальний засіб для видалення плям з м’яких меблів, який підходить для всіх видів тканин – піна від мильного розчину або будь-якого м’якого миючого засобу, наприклад, Ваніш для чищення килимів. Просто нанесіть піну безпосередньо на забруднені ділянки, дайте їй попрацювати 10-15 хвилин, потім промийте тканину начисто і видаліть зайву вологу чистою ганчіркою.

Якщо пляма все ж таки залишилася, спробуйте видалити її:

  • Розчином 9% оцту (2 ст.л/1 л води);
  • Розчином шампуню з теплою водою та з 10 краплями нашатирю.

У більшості випадків цих простих процедур буває достатньо, щоб очистити диван, наприклад, від плям чаю, кави, шоколаду, білого вина, пива, варення, коли та ін.

Якщо мило з плямою не впоралося, але ви можете визначити його походження, то шукайте свій випадок у наступній добірці рецептів чищення:

  • Як почистити диван від сечі? Це одне із найскладніших органічних забруднень, яке, можливо, і не помітне на тканині, але випромінює різкий запах. Як правило, згодом мешканці будинку можуть до нього звикнути і зовсім не відчувати, проте гості вловлюють специфічний аромат одразу. Як же почистити диван від дитячої сечі чи сечі тварини? Як тільки станеться ця неприємність, промокніть забруднену ділянку серветками, щоб сеча ввібралася. Далі просушіть його феном, щоб не залишилося розлучення. Якщо тканина оббивки кольорова, то обробіть пляму розчином 9% оцту (в пропорції 1:5) або слабким розчином марганцівки. Як почистити світлий диван від сечі в домашніх умовах? У цьому випадку пляму потрібно обробити розчином лимонної кислоти (у пропорції 1:10). Через 30-60 хвилин промийте ділянку мильним/шампуневим розчином і нарешті вимийте оббивку чистою водою і просушіть.
  • Як почистити диван від жирних плям? Свіжу пляму присипте дрібною сіллю і дайте їй увібрати в себе весь жир (3-5 хвилин). Замочіть у піні Фейрі або будь-якого іншого засобу для миття посуду на 10-15 хвилин, потім промийте ділянку начисто і просушіть.

Жирна пляма на дивані

  • Як вивести пляму від вина з дивану? Свіжу пляму промокніть серветкою і покрийте її дрібною сіллю. Дайте солі вбрати в себе вологу, при необхідності повторіть процедуру. Струсіть сіль щіткою з м’якою щетиною і промийте пляму етиловим спиртом, а потім мильною піною. Далі видаліть залишки мила водою і насухо промокніть ділянку серветками.
  • Як прибрати жуйку з дивана? Щоб видалити жуйку з оббивки дивана, її потрібно заморозити. Для цього покладіть на неї по черзі пару-трійку кубиків льоду (можна в пакеті). Коли жуйка затвердіє, акуратно її зіскребте. Якщо після видалення жуйки на оббивці залишилася пляма, нанесіть на неї метиловий спирт і протріть начисто.
  • Як відтерти фломастер, кулькову ручку, помаду та лак для нігтів? Нанесіть на пляму спирт етиловий/нашатирний або ацетон, потім промийте ділянку начисто.
  • Як прибрати віск з дивану? Дайте воску застигнути, потім розламайте його і зіскребте. Слід від воску накрийте тонкою бавовняною тканиною або двома-трьома паперовими серветками і кілька разів пропрасуйте. За потреби повторіть процедуру повторно.
  • Як вивести плями крові з дивану? Свіжі плями крові потрібно швидко промочити холодною водою до повного зникнення. Якщо ж пляма застаріла, то її потрібно довше потримати під кубиками льоду, замочити слабким розчином оцту (2 ст. л 9% оцту на 1 л води) і, нарешті, промити ділянку мильним розчином.
  • Як вивести пляму від соку на дивані? Нанесіть на пляму розчин аміаку і 9% оцту, потім промийте тканину чистою вологою ганчіркою.

Крок 4. Якщо оббивка вашого дивана потьмяніла або стала неприємно пахнути, а просте чищення від пилу не вирішило проблему, то ви можете помити всю оббивку:

  • Мильним розчином: тепла вода + м’яке мило;
  • Шампуневим розчином: тепла вода + шампунь;
  • Слабким розчином 9% оцту з водою (1 ст. л на 1 л води);
  • Спиртом (наприклад, горілкою) можна почистити м’які меблі з оббивкою з мікрофібри.
Чищення стільця з оббивкою з мікрофібри спиртом

Для зручності розпиліть засіб із пульверизатора

Щоб очистити світлий диван від запаху, ви можете посипати всю оббивку содою, залишити на 20-60 хвилин, а потім прибрати пилососом з меблевою насадкою зі щіткою. Сода повинна ввібрати в себе неприємний душок.

Як почистити світлий диван від запахів

  • Після чищення дивана, оббивка якого має ворс, пройдіться по всій тканині щіткою з м’якою або середньо-жорсткою щетиною. Цей прийом дозволить «розпушити» волокна та освіжити колір.

І нарешті, пропонуємо подивитися наступний відео-сюжет про те, як почистити диван від пилу та бруду в домашніх умовах.

Дивіться також матеріал: Як почистити пральну машину-автомат від бруду та накипу за 5 кроків.

Як почистити шкіряний диван у домашніх умовах

Вам знадобиться:

  • М’яка ганчірка (2 шт);
  • Тепла вода;
  • М’яке мило, наприклад, Dove;
  • Білий спиртовий оцет або звичайний оцет 9%-ний;
  • Оливкова або лляна олія.
  • Серветка із мікрофібри.
  • Зубна паста або лак для волосся (для видалення плям);

Як почистити шкіряний диван.

Інструкція:

Крок 1. Зробіть теплий мильний розчин із теплої води та м’якого мила.

Крок 2 Змочіть вашу ганчірку в мильному розчині і ретельно протріть нею оббивку меблів.

Крок 3 Протріть диван сухою ганчіркою, щоб прибрати вологу.

Крок 4. Тепер нам потрібно використовувати кондиціонер, який захистить шкіру та освіжить її зовнішній вигляд. Для цього змішайте одну частину оцту з двома частинами лляної або оливкової олії. Протріть сумішшю всю шкіряну оббивку меблів і залиште її на 10 хвилин.

Дивіться також матеріал: Як почистити праску всередині та зовні – 10 домашніх способів.

Крок 5. Через 10 хвилин відполіруйте шкіру за допомогою сухої серветки з мікрофібри.

  • Не використовуйте нерозбавлений оцет або вологі серветки, що містять спирт, оскільки вони витягнуті вологу зі шкіри і, тим самим, спровокують появу тріщин.

Крок 6 Як почистити шкіряний диван? Для того щоб видалити будь-які забруднення, потрібно локально нанести м’яку зубну пасту або лак для волосся (після тестування на невидимій ділянці!), потім швидко стерти засіб чистою ганчіркою. Повторіть процедуру за потреби.

  • Лак для волосся особливо добре підходить для видалення чорнила від ручки та фломастерів.

Питання відповідь

Як почистити диван без розлучень?

Щоб почистити диван без розлучень, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • Наносите засіб для чищення дивана не на оббивку, а на губку або ганчірку;
  • Дуже важливо не сильно терти тканину, намагайтеся притамповувати та промочувати забруднені місця.
  • Щоб після чищення дивана на ньому не залишилися розлучення, важливо висушити оббивку якнайшвидше. Для цього спочатку промокніть зайву вологу паперовими серветками або чистими ганчірками і просушіть феном.

Який засіб для чищення килимів найкращий?

Ми рекомендуємо використовувати засоби у вигляді піни, оскільки вона дозволяє очистити диван від бруду, різних плям та пилу, уникнувши вбирання засобу та вологи в поролоновий наповнювач меблів.

  • Саме за допомогою пінних очисників найлегше почистити диван без розлучень (або видалити розлучення, якщо вони вже з’явилися).

Тепер поговоримо про марки та бренди. На ринку існує багато засобів для чищення диванів і ще більше – засобів для чищення килимів (вони також підходять для чищення меблевої оббивки). Ми вивчили відгуки на сайтах irecommend.ru та otzovik.ru, а також вивчили огляди покупців на Youtube та дійшли наступних висновків:

  • Самим засобом для чищення дивана є Ваніш для килимів у вигляді шампуню. Саме він має найбільше відгуків на спеціалізованих сайтах та досить високий рейтинг 4.1.
  • Другий за популярністю засіб — концентрат для чищення килимів та оббивок домашньої серії бренду Faberlic. Має рейтинг – 4,3. Недоліки: Засіб можна купити лише через дилерів або замовити он-лайн.
  • Спрей-засіб для чищення диванів та килимів — Штіхоніт Багі — має найвищий рейтинг 4.8, але менше відгуків. Користувачі відзначають здатність спрею видаляти плями від чорнила, червоного вина та ягід.
  • Добру славу на Youtube завдяки наочному відгуку користувача заробив засіб бренду «Велике прання» «Спрей-піна для чищення килимів».

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:31 Середня оцінка: 4,26 із 5)
12 способів для тканинної або шкіряної оббивки Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *