12 секретів ідеального інтер'єру - поради дизайнерів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

12 секретів ідеального інтер’єру — поради дизайнерів


Багатьом здається, що дизайнери інтер’єрів мають якесь чарівне знання, яке допомагає їм в одну мить вигадувати і легко втілювати в життя найнеординарніші ідеї. Насправді, все не так, точніше не зовсім так. Безумовно, професія вимагає ретельної та довгої підготовки, але загалом ідеї народжуються спонтанно, вони не є частиною якихось загальних, давно й міцно встановлених принципів.

Дизайнери є натурами творчими, і їм подобається експериментувати та шукати нові грані гарного. Саме тому будь-яка людина може повторити цей алгоритм: просто бути уважним та креативним. Трюки, представлені нижче, не вимагають особливих витрат, але вони допоможуть змінити будь-який інтер’єр легко та весело.

12 секретів ідеального інтер'єру

Вибирайте фарбу для стін або колір шпалер у той момент, коли основні елементи декору вже куплені та розставлені на свої місця. Це звучить дивно, але саме такий підхід допоможе уникнути неприємної ситуації, коли колір стін відтінює колір меблів або деяких арт-об’єктів.

12 секретів ідеального інтер'єру

Чи не перевантажуйте інтер’єр деталями! Дивно, але багато людей думають, що більше означає краще, в дизайні це не працює майже ніколи. Перевантаженість завжди йде пліч-о-пліч із захаращеністю і безладдям, тому вибирайте менше аксесуарів, але нехай вони будуть по-справжньому унікальні і прекрасні. До речі, це хороша новина для тих, хто обмежений у бюджеті на ремонт.

12 секретів ідеального інтер'єру

При роботі з картинами важливо точно визначити їхнє розташування на стіні. Ця дрібниця може зіграти вирішальну роль у тому, як обсяг кімнати сприйматиметься візуально. Тут немає строгих правил, і зазвичай все вирішується експериментальним методом, іноді краще розташувати витвір мистецтва на рівні очей, іноді трохи вище.

12 секретів ідеального інтер'єру

Підлоговий килим — це чудова ідея для декору вітальні, більше того, зараз це один із головних трендів. Але важливо пам’ятати про те, що будь-який килим потрібно правильно розташувати, він повинен становити єдиний ансамбль із предметами меблів. Якщо площа кімнати дозволяє, розмір килима повинен бути таким, щоб всі предмети меблів помістилися на ньому повністю.

12 секретів ідеального інтер'єру

Якщо ж кімната не така велика, як хотілося б, або ви віддали перевагу килиму невеликого розміру, розташовуйте дивани, крісла або стільці таким чином, щоб усі передні ніжки меблів знаходилися на килимі. Загалом принцип полягає в тому, щоб зберегти якусь єдність, тоді такі важливі та великі предмети не виглядатимуть розрізнено.

12 секретів ідеального інтер'єру

Намагайтеся уникати кліше в інтер’єрі. Наприклад, якщо ви хочете оформити кімнату в морському стилі, перше, що спадає на думку – синьо-біла смужка, черепашки, імітація канатів, акценти червоного кольору, паркетна дошка натуральних відтінків. Все це виглядає непогано, але дуже очевидні ознаки будь-якого стилю частіше виглядають нудно і банально. Шукайте нові деталі та формуйте власні, свіжі ідеї.

12 секретів ідеального інтер'єру

Шукайте в будь-якому декорі місце для центральної ідеї, якоїсь ключової точки, яка б поєднувала всі інші елементи. Це може бути камін, якщо ви оформляєте інтер’єр вітальні, незвичайна картина в рідкісній красі рамі, якщо йдеться про спальню. Втім, камін може бути дуже цікавою деталлю і в інтер’єрі кухні, як на цьому фото, наприклад. Суть цього об’єкта саме в тому, що він і визначатиме підбір інших аксесуарів, а, можливо, навіть колірної гами та планування.

Коли ви визначили, який елемент в інтер’єрі кімнати буде ключовою точкою, необхідно визначити його розташування. Важливо, щоб цей об’єкт добре оглядався з будь-якого місця в кімнаті, його не повинно нічого загороджувати перекривати, інакше втрачається сама його суть. Ідеальним вважається розташування ключового елемента навпроти входу в приміщення.

12 секретів ідеального інтер'єру

Не варто змішувати поняття «пам’ятна річ» та «стильна річ». Так, у всіх нас є предмети, дорогі серцю, які були подаровані близькими людьми або привезені з далеких подорожей, але часто такі предмети не тільки не доповнюють, а й геть-чисто гублять декор. Погляньте на всі ці вазочки, горщики, статуетки та інші дрібниці неупереджено, можливо, краще перемістити з в іншу кімнату або в спеціальний ящик. Ще однією гарною ідеєю в даному випадку є створення невеликого закритого стелажу, який зовні доповнюватиме заданий декор кімнати, а всередині зберігатиме всі найцінніші та найдорожчі вашому серцю предмети.

12 секретів ідеального інтер'єру

Не забувайте про важливість розмірів, цю помилку роблять майже всі новачки у дизайні. Коли ви вибираєте диван або шафу, ви чітко знаєте всі мірки і не помилитеся з вподобаним зразком, але ми зовсім не замислюємося про розміри декоративних об’єктів. Дзеркало, картина, годинник, підвісна поличка, світильник — вони можуть виглядати чудово в магазині, а ось вдома будуть виглядати занадто великими або маленькими. Звертайте увагу на пропорції та заздалегідь прикидайте приблизно який розмір підійде ідеально.

Погляньте на цей інтер’єр, рама для дзеркала, яку підібрав дизайнер, скромною точно не назвеш, це вельми нетривіальний вибір, і точно не кожен будинок прикрасить така яскрава річ. Але саме на цій стіні такий великий предмет виглядає доречно, він активно і логічно продовжує заданий стиль, будучи цікавим декоративним акцентом. Якби кімната була меншою або додай сюди декоратор ще деякі елементи, все в цілому виглядало б перевантажено.

12 секретів ідеального інтер'єру

Про важливість освітлення йшлося вже багато, але не буде зайвим повторити, що сучасні тенденції в дизайні передбачають використання багаторівневого світла. Це не тільки мода, це ще й дуже практично, більше того, така схема може кардинально змінити ваш інтер’єр. Кожен випадок унікальний, але в цілому ідеальною вважається схема, за якої є точкові світильники, основне джерело світла та локальні лампи.

12 секретів ідеального інтер'єру

Будьте сміливішими! Індивідуальність, мабуть, важливіша за всі можливі правила, особливо коли справа стосується дизайну. Це ваш будинок і тільки вирішувати, що правильно, а що ні. Шукайте свій стиль та відточуйте його за допомогою експериментів. Іноді колірні поєднання, які здаються абсолютно неприйнятними за всіма правилами дизайну, раптом стають ідеальними для конкретного проекту, тому що ми рідко наважуємося вийти за рамки звичного і «приміряти» щось нетривіальне на себе.

12 секретів ідеального інтер'єру

І ще раз про важливість особистого вибору. Багато людей так захоплюються пошуком рецепту ідеального інтер’єру, що геть-чисто забувають про те, що зручність і комфорт все так само на першому місці. Зрозуміло, декор повинен бути продуманим і стильним, але куди важливіше створити такий дизайн, який стане для вас втіленням домашнього затишку та краси.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.