12 речей, які можна прати в машинці
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

12 речей, які можна прати в машинці


Те, як правильно прати ту чи іншу річ, написано на ярликах. Але є й такі вироби, які теж можна прати в машинці, хоч про це ніхто не говорить. Відкриваємо вам ці таємниці і розповідаємо, які несподівані речі переживуть машинне прання.

1. Килимок для йоги

Килимок для йоги став домашнім помічником багатьох дівчат. Він підходить для тренувань вдома: для розтяжки, прокачування преса та інших вправ, тому любителі спорту в домашніх умовах дуже скоро можуть помітити, що він став менш насиченим і «свіжим»: килимок вбирає піт, мікроскопічні частинки пилу і в результаті стає відверто брудним.

Пральна машинка легко впорається з цією проблемою. Головне – вибрати делікатний режим або мінімальну температуру та використовувати якісний засіб від сильних забруднень.

Після прання відразу вийміть його з барабана, оберніть сухим рушником і добре відіжміть конструкцію, а потім залиште на сушарці. Жодної машинної сушіння та батарей!

килимок для йоги

2. Контейнери для їжі

Уявіть, що ви носили з собою гречку в контейнері, а потім забули вийняти його з сумки. Ох вже ця несправедлива боротьба із засохлою гречкою! Добре, якщо у вас є посудомийна машина, але якщо ні – не біда.

Пластикові ланчбокси можна сміливо прати в пральній машинці на тому самому делікатному режимі. Якщо в контейнері була занадто жирна їжа, попередньо можна обполоснути його водою з-під крана або протерти губкою з миючим засобом, а потім кілька хвилин прання в машинці і чистота.

Щоб барабан при цьому зберіг свіжість, додайте кондиціонер для білизни.

До речі, прання машини добре знезаражує багаторазовий пластиковий посуд і видаляє з нього бактерії.

Контейнери для їжі

3. Кухонне приладдя із силікону

Ще один корисний лайфхак. Силіконові прихватки, лопатки, форми для випікання та інші кухонні помічники чудово очищаються у пральній машинці. Машинне прання добре усуває жир, тісто, що прилипло, і залишки їжі, які звичайною губкою і засобом для миття посуду так просто не прибереш.

Силікон не вимагає надмірної «турботи», тому можна використовувати максимальну температуру, а от віджимання силіконові прилади не переживуть.

Кухонне приладдя із силікону

4. Килимки

Килимки

Зменшувально-пестливий суфікс тут недарма. Не намагайтеся запхати в барабан триметровий палас: у вас все одно нічого не вийде. А ось невеликі килимки, які зазвичай стелять у ванній, передпокої або на балконі, будуть дуже раді трохи «покрутитися» у пральній машинці.

На килимках з коридору та санвузла завжди повно пилу, бруду та бактерій, тому вони потребують чищення навіть більше, ніж ті, що лежать у спальні та вітальні. До речі, машинне прання допускається і щодо автомобільних килимків.

Автомобільні килимки

Якщо ви вирішили випрати в машинці килимки, стежте, щоб люк барабана спокійно закривався. Занадто великі килимки все ж таки доведеться чистити вручну або звернутися в спеціальну службу, але якщо вони компактні і добре вмістилися в машинці, вмикайте делікатний режим і чекайте заповітного сигналу.

5. Приладдя для тварин

Якщо ваш вихованець — власник нейлонового нашийника або повідця, ви можете спокійно прати їх у машині.

Регулярний вигул собак, поїздки кішок на дачу — все це призводить до скупчення бруду та бактерій на нашийниках. Навіть якщо ваша тварина не виходить із квартири, вона напевно любить лазити під ліжком і в інших затишних місцях, де накопичується пил, та й із взуттям людина приносить чимало «неприємностей», які прилипають до нейлону.

Стирайте звірині пристосування в машинці хоч щотижня, причому, не тільки нашийники та повідці, а й килимки, лежанки, ліжечка та підстилки: так ви збережете здоров’я вихованця.

Котяча лежанка

6. Іграшки

Як не крути, діти — найнезахищеніша частина суспільства, і їхня небезпека чатує майже на кожному кроці. Навіть найуважніші та найдбайливіші батьки не завжди встигають зреагувати на спроби спробувати улюблену іграшку на смак.

Прати в машинці можна плюшеві іграшки і навіть маленькі пластмасові, наприклад, деталі конструктора Lego. Головне — помістити їх у спеціальний мішок для прання. Але дрібні деталі, які можуть пошкодити техніку, краще мити вручну.

Пластикові іграшки

Пластикові іграшки після прання можна просто протерти сухою ганчіркою або рушником, а плюшеві — висушити на балконі або сушарці. До речі, для прання м’яких іграшок краще вибрати теплий сонячний день, щоб вони швидше висохли у природних умовах.

м'які іграшки

7. Банне приладдя

Ні, березовий віник не переживе випробування пральною машинкою, а ось мочалки та шторки для ванної – цілком.

Усім відомо, що ванна — найбрудніше місце в квартирі, хоч би як абсурдно це звучало. Волога і тепло — ідеальне середовище для розмноження бактерій, тому мочалки та шторки для ванни потребують регулярного прання в машинці.

Стирайте банне приладдя за середньої температури 1 раз на 2 тижні, і буде вам щастя.

лазневі приналежності

8. Уггі

Улюблене зимове взуття більшості дівчат – легкі, зручні та практичні уггі. За останні 10 років напевно хоч одну пару придбала собі кожна, а ось те, що уггі можна прати в машинці, відомо не все.

Уггі носять взимку, з колготками та теплими шкарпетками. Нога в такому теплі та затишку неминуче потіє, тому «атмосфера» всередині зимового взуття не завжди гарна. Щоб уникнути неприємних запахів та скупчення бактерій у хутрі, стирайте уггі в машинці на делікатному режимі та лише у холодній воді. Віджимання та сушка заборонені!

Сушити зимове взуття краще за допомогою спеціальної сушки для взуття. Якщо угги оздоблені хутряним узліссем, після прання потрібно дочекатися повного висихання оздоблення і розчесати.

Виняток становлять лише уггі з натуральним хутром.

Уггі

9. Килимки для мишки

Визнайте, п’єте чай чи каву перед комп’ютером? Забуваєте промити руки після вулиці? Ігнуруєте регулярне протирання комп’ютерного столу? Уявіть, як при цьому почувається килимок для мишки!

Правила прання:

  • обов’язково використовувати мішок для прання;
  • вибрати тонкий режим;
  • виставити середню температуру прання (40 градусів).

Сушити килимок для мишки можна лише на звичайній сушінні.

Килимок для миші

10. Аксесуари для волосся

Аксесуари для волосся, такі як гумки, пов’язки, м’які обідки, вбирають шкірне сало, піт, збирають пил і бактерії. Щоб волосся було здоровим, а гумки — яскравим і чистим, прайте його в пральній машині, попередньо поклавши в мішок для прання.

Аксесуари для волосся

11. Рюкзаки та спортивні сумки

Чого тільки не доводиться носити у рюкзаках та спортивних сумках. Згодом у них накопичується чимало крихт, бруду та іншого дрібного сміття, а якщо вони призначені для носіння спортивної форми, то до всього іншого додається неприємний запах і хвороботворні бактерії.

Щоб рюкзак або спортивна сумка були чистими, свіжими та красивими, потрібно діяти наступним чином: витрусити весь вміст, перевірити всі кишені та маленькі відділення, пропилососити та відправити його в машинку, поклавши у пральний мішок. Усі блискавки, окрім тієї, що закриває основне відділення, краще закрити. Для найкращого ефекту до порошку слід додати невелику кількість засобу для виведення плям.

Не можна прати рюкзаки з пластиковими та металевими елементами: заклепками, брелоками та значками. Якщо вони знімні, перед пранням їх необхідно зняти, а рюкзаки з незнімними елементами обробки, на жаль, не переживуть прання машини або зовсім пошкодять техніку.

Прати рюкзаки та спортивні сумки можна лише у холодній воді.

Спортивні сумки

12. Подушки

Подушка — це носій поту, шкірного сала, постільних кліщів, залишків косметики і, звичайно, хвороботворних бактерій та мікробів. Якщо у вас бездоганна подушка з натурального пуху і пера, забудьте про машинне прання і звертайтеся до спеціальних фірм, які очистять ваше спальне приладдя, не пошкодивши їх.

А ось подушки з синтетичним наповнювачем (синтепон, холлофайбер, поліефір, файберлон) добре переживають прання з обраними параметрами:

  • делікатний режим або ручне прання;
  • температура – ​​до 40 градусів;
  • віджимання — до 1000 оборотів;
  • додаткове полоскання.

Подушку без наволочки необхідно покласти в машину. Краще, якщо в барабані їй буде просторо, тому за один цикл можна випрати одну, максимум дві подушки. У барабан також потрібно покласти спеціальні м’ячики для прання, які дозволяють виробу зберегти форму.

У відсік для порошку потрібно залити рідкий пральний засіб — гель. Сушити виріб потрібно на балконі під прямим сонячним промінням або в добре провітрюваному приміщенні.

За аналогічною схемою стираються подушки з бамбука, вовни та кінського волосу. Для двох останніх можна вибрати режим «вовна» або «ручне прання», бамбукову подушку стирають тільки в делікатному режимі при віджиму до 300-400 оборотів.

І дуже важливе правило: сушити подушки з будь-яким наповнювачем можна лише на горизонтальній поверхні (сушінні або підвіконні). Якщо подушку закріпити на прищіпки вертикально, наповнювач розподілиться нерівномірно.

Подушки

Отакі лайфхаки ми сьогодні приготували для вас. Якими з них ви вже користуєтесь і які обов’язково скористаєтеся після прочитання? Діліться думкою у коментарях та не забувайте підписуватися на наш канал.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:98 Середня оцінка: 3,63 із 5)
12 речей, які можна прати в машинці Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *