100 варіантів дизайну фасаду приватного будинку
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 варіантів дизайну фасаду приватного будинку


Фасад будь-якої будівлі – це його архітектурне вбрання, зовнішня оболонка. І від того, яким він буде, залежить перше враження, яке складеться про весь будинок. Безумовно, обраний спосіб обробки екстер’єру приватного домоволодіння відображає смакові уподобання, улюблену палітру кольорів і навіть спосіб життя господарів. Але, плануючи зовнішній вигляд фасаду будинку важливо пам’ятати не лише про зовнішню привабливість оздоблювальних матеріалів, а й функціональну складову. Оздоблення має захищати від вологи і бути стійкою до появи корозії, витримувати морози та спокійно переносити активні сонячні промені, утеплювати будівлю та бути нетоксичною, не завдавати шкоди здоров’ю домовласників та стану навколишнього середовища.

Фасад будівлі

Вибираючи стиль для екстер’єру будівлі, важливо враховувати кілька складових: особливості клімату та навколишньої природи, територіальна специфіка розташування будинку, зовнішній вигляд сусідніх будівель та ваше бажання злитися із загальною зупинкою або навпаки виділитися із загальної маси приватних будинків.

Світлий дім

Визначаючись зі стилем фасаду, потрібно пам’ятати, що дизайн — це політ фантазії і йому чужі канони, тому більшість будинків, що оформлюються в наші дні, мають у своїх конструкціях і способах оздоблення принаймні двох стилістичних напрямків, а іноді й більше.

Стиль кантрі в оформленні фасадів приватних будинків

Особливості національної культури, мистецтва та територіального розташування знаходять відображення у способах будівництва та оздоблення архітектурних споруд у різних країнах. Космополітизм в архітектурі і не лише призвів до того, що немає жодних обмежень у використанні тих чи інших елементів національного стилю за межами держави. Зустріти в Росії будинок, виконаний у німецькому або французькому стилі, зовсім нескладно.

Фахверк

Наприклад, цей сучасний приватний будинок гармонійно поєднує присутність класичного, середньоєвропейського та німецького стилю фахверк. На це вказує не тільки конструкція будівлі, але й спосіб обробки. Для надання вже готовій будівлі стилю фахверк достатньо застосувати в обробці поверхонь темні дерев’яні балки, розміщені на світлому фоні. Цей вид обробки поверхонь досить економічний та швидкий у виконанні, але потрібно бути готовим до того, що кожні 15-17 років балки потрібно буде міняти.

Кантрі

У стилі кантрі

Кам'яні стіни

Стилю кантрі характерне використання природних матеріалів – каменю та дерева. Навіть якщо камінь штучний, а завдяки сучасним технологіям зовні його практично неможливо відрізнити від натурального. Такий стиль оформлення фасаду буде дуже доречним для будинків, розташованих за містом, поблизу лісів або гір.

Французький кантрі

Прованс

Як відомо, стиль Прованс є частиною напрямку кантрі, що має французьке коріння. На відміну від «чистого» кантрі, в якому переважають теплі відтінки, Прованс тяжіє до більш холодної та яскравої кольорової гами. А білий колір можна назвати фаворитом цієї стилістики.

Біле облицювання

Сучасний Прованс

Виконати повністю оздоблення будинку в стилі Прованс досить складно з економічних міркувань. Коштів на обробку всіх стін каменем, навіть штучним, може знадобитися чимало. Тому в дизайні фасадів приватних будинків дизайнери часто вдаються до змішування сучасних оздоблювальних матеріалів, типу сендвіч-панелей або сайдингу, залишаючи для облицювання дорогим каменем лише цоколь будівлі.

Теплі відтінки каменю

Теплий кантрі

У камені

Теплі відтінки кам’яного облицювання будівлі неймовірно гармонійно виглядають на фоні живої природи, ідеально вписуючись у місцевий краєвид.

Змішання

Іноді стиль кантрі поєднують у дизайні із напрямком хай-тек, незважаючи на практично діаметральні принципи обох стилістик. Сучасні технології, простота і строгість, мінімалізм та чіткість ліній зустрічаються з плавністю та теплотою природних матеріалів.

Кантрі у світлому

Французький стиль

Білі вікна

Французькому кантрі завжди були характерні білі вікна, розділені на кілька секцій та використання світлих тонів для декору фронтонів будівлі та невеликих балкончиків.

Приватний будинок

У сучасних будинках часто складно визначити приналежність зовнішнього вигляду будівлі до якогось стилю, можливо, це пов’язано з тим, що на етапі проектування про стилістичні напрямки рідко хтось замислюється, і питання вибору постає вже в стадії обробки поверхонь фасаду.

Шале

У стилі шале

У сучасному шалі

Стиль шале як спосіб організації фасадів будівель, дуже поширений у країнах, особливо у Франції та Альпах. Спочатку, він виник як варіант житла для пастухів, які мешкають біля підніжжя гір. В даний час стиль зазнав чимало змін і набув статусу шикарного варіанту облаштування фасаду приватного домоволодіння. Використання дерева та каменю для обробки поверхонь виводить стиль і на інший рівень фінансових витрат. Цей стиль більше підходить для заміської усамітнення, зустріч будинку в шале стилі в міських джунглях буде рідкістю.

Східний кантрі

Цей кантрі стиль має східне коріння. Конструкція даху та простота загального оздоблення вказує на східні мотиви, які також знайшли відображення у ландшафтному дизайні приватного двору.

Модерн

А цей приватний будинок найближчий у своїй стилістиці до модерну. Трохи епатажний стиль для тих, хто не боїться перебувати в центрі загальної уваги. Політ фантазії, свобода думок, відсутність обмежень – кредо цієї стилістики.

Мінімалізм та індустріалізація – основні риси сучасних приватних будинків

Якщо говорити про приватні домоволодіння, розташовані в межах міста або неподалік нього, то останнім часом намітилася тенденція індустріалізації екстер’єру будівель. Стиль мінімалізм, що поєднує в собі елементи течії хай-тек став дедалі популярнішим серед домовласників та дизайнерів.

Мінімалізм

Як правило, будинки в мінімалістській стилістиці прості з погляду геометрії та оздоблення фасаду. Чіткі форми, простота та лаконічність – основна концепція сучасних будівель.

Індустріалізація

Сучасний будинок

Навіть застосування природних матеріалів, або їх штучних аналогів, для обробки приватних будинків у разі мінімалістського дизайну не дозволяє нам ні на секунду засумніватися в загальному стилі домоволодіння.

Прогресивний будинок

Мінімалістський

Сучасні матеріали

Бункер

Чіткість ліній

На перший погляд складно визначити, чи житлова ця будівля або промислова, часто лише розміри та ландшафтний дизайн приватного двору вказують на присутність домовласників.

Рейки

Домоволодіння та мінімалізм

Геометрія

У сутінках

Невеликий будиночок

Великі вікна

Панорамний вид

Часто будинок у мінімалістському стилі мають величезні вікна, панорамні ансамблі. Взагалі, простір, а точніше його достаток, є основним критерієм мінімалізму не тільки в екстер’єрі, а й внутрішньому облаштуванні таких будинків. Нічого зайвого та повна свобода.

У білому мереживі

Для цього приватного будинку строгої геометричної форми було обрано зовсім не суворий варіант обробки. Верхній поверх ніби оповитий білим мереживом. Яскравий приклад того, що мінімалізм необов’язково має бути нудним.

Простір

Білий будинок

У світлих тонах

Білий

Симетрія

Світлі стіни

При оформленні будинків у мінімалістському стилі часто використовується світла кольорова гама. Це пов’язано з тим, що великі площі нічим не розбавлених поверхонь сучасних будівель досить важко виглядали б у темній палітрі фарб.

Яскравий будинок

А цей будинок насичених та яскравих відтінків має неймовірно святковий вигляд, незважаючи на простоту геометричних форм.

Невеликий дім

Яскрава палітра

Контраст

Контрастне поєднання

Рейкова обробка

Будинки скромніших розмірів часто повні контрастів з точки зору вибору колірного спектру. Застосування рейкового способу обробки вертикальних поверхонь часто зустрічається в сучасних приватних будинках.

Сучасний приватний будинок

Витончений мінімалізм

У сірих тонах

На контрасті

Біле домоволодіння

Сірі відтінки

Незвичайний дизайн

Сподіваємося, що добірка сучасних варіантів оформлення фасадів приватних будинків надихнула вас на експерименти та здійснення в цій сфері.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *