100 найкращих ідей: оздоблення стін на кухні: варіанти, кольори, декор
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 найкращих ідей: оздоблення стін на кухні: варіанти, кольори, декор


Найважливіша мета будь-якого власника нерухомості – облаштування житла таким чином, щоб повернення до нього було святом для душі та тіла. Кухня — невелика, але дуже важлива кімната, здатна задати тон на весь день і в той же час, що знімає стрес від дійсності. Тому питання варіантів оздоблення кухонних стін та стель, а також поєднання кольорів із всілякими елементами декору є актуальними для всіх часів та народів. Ще 20 років тому у нас була проблема недостатності матеріалів та ідей для перетворення кухні. Сьогодні виникає інша проблема – вибір свого дизайну з величезної кількості ідей та матеріалів, представлених на ринку, здатних зробити нашу кухню єдиною та неповторною. Заради справедливості, слід зауважити, що в даний час ринок будівельних матеріалів та дизайнерських ідей, як ніколи переповнений.

натуральне дерево на кухні шахова підлога на кухні затишна кухня

foto-0007foto-0005foto-0006foto-0004foto-0003foto-0002foto-0001
Загальні вимоги до матеріалів для обробки стін

Кухня являє собою приміщення з високою концентрацією різних руйнівних речовин: пари, бризки води та олії, висока температура, різна побутова хімія. Внаслідок чого при виборі матеріалів для оздоблення стін слід враховувати до них певні вимоги:

  • поверхня повинна бути стійкою до дії хімічних речовин (чистячі, миючі);
  • відсутність у матеріалів схильності до появи на їх поверхні грибка та розмноження бактерій;
  • матеріали повинні зберігати свій зовнішній вигляд та вихідні характеристики під впливом високої температури;
  • стійкість до впливу підвищеного рівня вологи та бризок.

foto-0011 foto-0012foto-0014 foto-0017 foto-0016 foto-0015 foto-0018 foto-0019 foto-0020Домашня кухняцегла та новий матеріали на кухні

ТОП-10 матеріалів, що використовуються для обробки стін

Найважливіший момент перед оформленням стін на кухні – вибір матеріалів, що відповідають наведеним вище вимогам, крім цього, вони повинні бути практичні у застосуванні.

Фарбування

Цей вид оформлення стінок має давню історію. Фарба – відносно недорогий варіант обробки, за допомогою якого можна надати бажаного вигляду своїй кухні. Якщо використовувати один, а кілька кольорів однієї гами, можна візуально розділити кімнату на кілька секторів. Недоліком цього матеріалу є підготовчий етап – необхідність вирівнювання стін. Однак, при використанні матової фарби дрібні вади стін не будуть видно, глянець візуально збільшить площу приміщення, але покаже всі нерівності.

foto-0021
foto-0023foto-0028foto-0030бежевий стиль на кухнікахель на кухніфартух на кухні з дереварізнокольорові кухонні стільці
бузкові фарбовані стіни на кухні

Шпалери та фотошпалери

Спосіб №1 для обробки стін в даний час. Шпалери представлені в неймовірній кількості кольорів і відтінків. Флізелінові, вінілові, скловолоконні види легко застосовуються в «суворих» умовах кухні. Легко миються, при цьому не потрібно ідеального вирівнювання стін перед поклейкою шпалер. Фотошпалери можуть будь-яку стіну зробити акцентною, занурюючи Вас та ваших гостей на балкон з видом біля моря та осінній ліс.

Керамічна плитка та мозаїка

Дорогий матеріал як за ціною, так і вартістю роботи майстрів-укладачів. Але результат – найвища похвала. Керамічна плитка, підібрана дизайнерами, укладена професіоналами може радувати Вас довгі роки, не вицвітаючи на сонці і не піддаючись руйнівним характеристикам хімічних речовин.

foto-0031 foto-0032 foto-0033foto-0035 foto-0036 foto-0037 foto-0038світленька кухнястільниця під мармуряскрава люстра на кухні

Скло та метали

Красиві, практичні та дуже дорогі матеріали. Вони покликані лише розбавити монолітні стіни деякою особливістю. Найчастіше застосовуються для обробки фартухів. Хромовані елементи чудово поєднуються з ручками гарнітуру та металевими витяжками. Кухні в стилі Хай-Тек досить активно поєднують застосування металів для оформлення кімнати.

Цегляна кладка

Цей варіант підійде тільки для просторої кімнати, оскільки забере багато корисного місця. Найчастіше кладку залишають незаштукатуреною, причому весь периметр кімнати не слід виконувати цим матеріалом, а застосовувати поєднання (наприклад, з фарбуванням або панелями).

foto-0041 foto-0042 foto-0043 foto-0044 foto-0045 foto-0046 foto-0047 foto-0048 foto-0049 foto-0050

Стінові панелі

В даний час стінові панелі представлені великою кількістю матеріалів, що використовуються для їх виготовлення, форм та кольорів. Для кухні більш підходящими будуть панелі на основі МДФ та ДВП, вони міцні та мають естетичне оформлення.

зелені панелі на кухні

Натуральний та декоративний камінь

Камінь супроводжує людину всю історію існування. Натуральний камінь, звичайно ж, на кухні використовується вкрай рідко, за винятком «плитняку», який можна використовувати для акцентування будь-якої стіни кімнати. Найчастіше в дизайні інтер’єру зустрічається штучний камінь, який при всьому наборі характеристик природного каменю має безперечну перевагу – габарити та малу вагу.
foto-0052foto-0054foto-0056 foto-0057foto-0060цікавий варіант оформлення кухнікераміка та дерево на кухнігарне освітлення на кухнібілий, кавовий, коричневий колір на кухніяскраві нотки на кухні

Декоративна штукатурка

Стіни, вкриті декоративною штукатуркою, виглядають оригінально та дорого. Прекрасно поєднується із сучасними меблями зі вставками з алюмінію.

Корок

Одним із найнезвичайніших у застосуванні є пробкове дерево і всі матеріали, виготовлені з нього. Екологічно чистий, стійкий до вологи та підвищеної температури він останнім часом завойовує свій ринок, тіснячи дерево, кераміку, скло та метали.

foto-0061foto-0063 foto-0064
foto-0070
красива плитка на фартуху на кухнізручне планування на кухнімідні плафони на кухніінтер'єр кухніідея кухні на дачі

Дерев’яна вагонка

Виявляється, вагонка досить часто використовується для обробки стін кухні, надаючи неповторний затишок та тепло. Обов’язковою умовою є покриття дерева лаком для обробки мильними розчинами.
foto-0073 foto-0074 foto-0075 foto-0076foto-0079 foto-0080вхід на кухнювишнева кухнярозкішна бежева кухнябірюзова кухня

Вибір кольору

Кольори у житті грають величезну роль. Навіть не розуміння цього подумки, на рівні підсвідомості наш мозок викликає у нас певні емоції.

Жовтий колір викликає відчуття постійного свята та вічної весни, здатний підкреслити усі смаки та запахи кухні.

Червоний колір та його відтінки пробуджують апетит, надаючи кімнаті ексклюзивного, неповторного стилю.

Зелений колір схожий із жовтим щодо весни та пробудження, але зовсім протиставляємо червоному, тому що діє навпаки – знижує апетит.

foto-0081foto-0083 foto-0084foto-0087 foto-0088 foto-0089 foto-0090зберігання пляшок у стіні кухнібілий кухонний стілзручні крісла для кухні

Варіанти декору для кухні

Аксесуари для кухні складають майже нескінченний ряд. Для декору можуть використовуватися дерев’яні аксесуари, картини або цілі експозиції. Тут слід зазначити, що останнім часом все більшою популярністю користуються модульні картини. Цікавим елементом декору будуть кольорові вимикачі та розетки. Різного роду наклейками можна пожвавити «сірі» місця кімнати, надавши їм фарб та настрою. Годинник може стати чудовим доповненням дизайну будь-якої кімнати та кухня тут не виняток. Яскравий з красивими циферблатами годинник стане гарним доповненням у справі обробки стін кімнати. Зараз можна виготовити годинник із будь-якою фотографією, роздрукованою на полотні та використовуваною як фон циферблата. Полиці можуть нести не лише практичну місію, а й естетичну. Вони можуть бути виготовлені з різьбленого дерева, кованого заліза, скла або звичайного пластику.

foto-0091 foto-0092 foto-0093 foto-0094 foto-0095 foto-0096foto-0098 foto-0099 foto-0100

Як підсумок, слід сказати, що інтер’єр на кухні — питання досить складне і, безсумнівно, важливе, оскільки ранок кожного з нас починається на кухні, там же задається ритм і формується настрій на весь день. Великий вибір оздоблювальних матеріалів, що поєднується з інформацією про вплив квітів на психіку людини, а також декорування стін може надати приміщенню неповторного та оригінального дизайну, виділяючи Вашу кухню з маси однотипних кімнаток.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *