100 найкращих ідей: клумби на дачі фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 найкращих ідей: клумби на дачі фото


Клумби та квітники є найпопулярнішими декоративними елементами ландшафтного дизайну. Якого б розміру не була ваша дачна або присадибна ділянка. На ньому завжди знайдеться місце для невеликої клумби, однією своєю присутністю здатної перетворити навколишній пейзаж. Різноманітність клумб дивує — вони відрізняються розмірами, формою, розташуванням по відношенню до лінії горизонту та підбором рослин для посадки. Сподіваємося, що ви зможете надихнутися нашою величезною добіркою проектів ландшафтного дизайну та створити свій квітковий шедевр на дачній ділянці або прибудинковій території свого приватного домоволодіння.

Клумба у природному вигляді

Клумба для дачної ділянки

Клумби всіх мастей

Регулярна клумба

Основною відмінністю цього клумб від інших квітників є наявність строгого геометричного малюнка, що складається з різних рослин. Для таких клумб важливо, щоб різні кольори, що висаджуються певним чином, цвіли в один і той же час. Для такого квітника важливим фактором є освітленість території. Саме тому подібні споруди можна зустріти у міських садах та парках. На своїй присадибній або дачній ділянці ви можете організувати таку клумбу у разі, якщо місця на ній достатньо – і за розміром клумба є однією з найбільших, і світла вимагає багато, не любить тінь.

Велика клумба круглої форми

Регулярна клумба

Сувора форма

Цвітіння одночасно

На регулярній клумбі можна висаджувати як багаторічні, і однорічні рослини. Важливо розуміти, що догляд за подібним квітником займатиме чимало часу, пов’язано це з тим, що різні види рослин вимагають індивідуального підходу в поливі та підживленні. Але результат незмінно порадує як господарів, так і гостей дачної ділянки – клумба виглядає розкішно. Для поціновувачів ландшафтного дизайну час, проведений за благоустроєм регулярної клумби, буде задоволений.

Усі квіти цвітуть одночасно

Різні види квітів

Прикраса прибудинкової території

Яскраві фарби

Високі квіти

Нерегулярна клумба

Це один з найпопулярніших видів клумб, які ландшафтні дизайнери використовують у своїх проектах дуже часто (рідко яка ділянка обходиться саме без цього типу квітника). Доглядати нерегулярну клумбу набагато простіше, вона радує господарів та їхніх гостей цвітінням весь теплий сезон і у фінансовому плані обходиться дешевше. У таких клумбах квіти висаджуються таким чином, щоб цвітіння відбувалося хвилеподібно – відцвітає один вид, йому змінюється інший.

Зелений світ

Прикраса дворика

Квітуча клумба

Нерегулярний квітник

Ще однією особливістю такого типу клумб є відсутність чіткого малюнка. Дизайнери намагаються досягати максимальної природності при висадженні квітів. В результаті може створитися враження, що ця клумба – прояв природи, а не рукотворний декоративний елемент ландшафтного дизайну. Певної геометричної форми такий квітник теж може не мати – квіти висаджуються виключно за колірною гамою.

Для невеликої дачної ділянки

Оригінальні "хвилі"

Природність та романтизм

Соковиті фарби

Нерегулярні клумби також негативно ставляться до великої кількості тіні. При висадці можна використовувати як низькорослі, так і високорослі рослини, але розташовувати їх певним чином. Якщо вид на клумбу відкривається з усіх боків, високі квіти висаджуються в центрі ландшафтного сегмента. Якщо ж квітник розташовується біля паркану, біля краю ділянки, то високі рослини садять біля далекого краю клумби.

Клумба півколом

Осінній дворик

Біля будинку

Симетрія та чіткість

Для створення нерегулярного квітника можна використовувати різні рослини. Наші співвітчизники найчастіше застосовують багаторічні рослини – троянди, півонії, флокси. У компанію до них підсідають однорічні види айстр, настурцій, левового зіва — вибір залежить лише від ваших особистих переваг і можливостей здійснювати догляд (полив, підживлення, видалення засохлих рослин). У нерегулярних клумбах немає жодних чітких табу, можна експериментувати, не побоюючись порушити гармонію. Композиції в таких квітниках часто виходять природними, начебто створені самою природою.

Використання різних видів рослин

Клумба біля будівлі

Суворий порядок

Акуратний дворик

Піднесена клумба

Вже з назви зрозуміло, що такий вид клумб відрізняється особливостями конструкції. Спрощено можна сказати, що це контейнер із квітами. Як правило, піднесена клумба виконується у чіткій геометричній формі – коло, прямокутник, квадрат, багатогранник. Висота подібної споруди може коливатися від 20 см до 1 м. Стінка такого резервуара для квітів зазвичай виконується з дощок, цегли, бетону, природного або штучного каменю, іноді конструкція збирається з невеликих колод, гілок.

Піднесені клумби

Клумби на піднесенні

Клумби із дощок

Підняті клумби рідко розташовують на газонах – для таких споруд потрібна тверда поверхня – асфальт, гравій, бруківка. Такі клумби дуже поширені при озелененні вулиць міста, парків, скверів. На своїй ділянці подібний квітник найлогічно розташовувати біля входу в будинок або будь-яку іншу будову. Розташовані симетрично перед входом у домоволодіння піднесені клумби виглядають дуже урочисто.

Перед головним входом

Симетрична композиція

Клумба, викладена каменем

Біля сходів

У піднятих клумбах переважно ростуть квіти-однолітки, рідше використовуються багаторічні рослини. Ще однією особливістю такого типу квітників є потреба у більш частому поливі – вода в таких конструкціях не застоюється (що для багатьох рослин виступає як перевага), але потребує додаткових зусиль, тому що ґрунт пересихає досить швидко.

Яскраві тюльпани

Незвичайне виконання

Піднятий квітник — це чудовий спосіб декорування дачної або присадибної ділянки. Можна вибудовувати цілі каскади з клумб різної висоти, форм та розмірів, створюючи унікальні шедеври ландшафтного дизайну. До речі, каскадні споруди навіть простіше поливатиме.

У зоні відпочинку

У кам'яному резервуарі

Каскадна конструкція

Підняту клумбу можна зробити в будь-якому резервуарі. Наприклад, старий каркас від ліжка можна використовувати для створення квітника в сіті Прованс. Якщо світла фарба на вашому металевому каркасі трохи облупилася — так навіть краще, споруда набуває особливого шарму.

Незвичайна клумба

Зі старого ліжка

Зовнішній вигляд піднятої клумби багато в чому залежить від виду матеріалу, з якого споруджено посуд для рослин. Кам’яна або цегляна кладка, бетонні стінки (забарвлені або залишені в первозданному вигляді), зібрана з великої гальки чаша або дерев’яні елементи – кожен вид матеріалів створює свій неповторний образ квітника.

Білі споруди

Піднятий квітник

Акуратне виконання

Піднесені клумби на дачних ділянках використовуються не тільки для висаджування квітів. Різноманітна зелень, яка може стати в нагоді для приготування їжі, буде розкішно виглядати на вашій присадибній ділянці. Єдине, що необхідно буде врахувати — взаємопоєднання видів рослин за періодичністю поливу і кількість сонячного світла.

Не лише квіти

Зелень у клумбах

На дачній ділянці

У квадратних клумбах

Перевага піднятих клумб у тому, що спорудити їх можна навіть на крихітній ділянці землі, встановити на задньому дворику приватного будинку міського типу і використовувати для декорування відкритих терас. Ними можна прикрашати невеликі зони для барбекю, сегменти для дитячого відпочинку приватних дворів різних розмірів.

У зоні для барбекю

Симетричні конструкції

На задньому дворику

Невеликий задній дворик

Килимова клумба

Цей вид клумб найчастіше використовується в міському озелененні, але для прикраси дачної ділянки або прибудинкової території зможе послужити. Такий вид клумби є чимось на кшталт живого панно – низькорослі рослини з кольоровим листям розташовуються у порядку, як килимового візерунка. Зовні, килимова клумба схожа на килим з пухнастих елементів, що створюють орнамент. Квітники виходять дуже красиві, господарям буде чим пишатися, але й праці подібна споруда вимагатиме чималої.

Королівський дизайн

Килимова клумба

Квітник килимовий

Створити килимову клумбу на дачній ділянці непросто, але результат захопить усіх, хто матиме честь побачити його. Такий квітник стане безумовним фаворитом вашої ділянки, справжньою перлиною ландшафтного дизайну. Але мінімум раз на тиждень вам необхідно буде приділити увагу клумбі — видалити засохлі рослини, обрізати квіти, що розрослися. Потрібно постійно підтримувати між рослинами чітку межу, щоб не порушувався «килимовий» малюнок.

Мінімалістський стиль у дизайні

Суворе оформлення ландшафту

У деяких випадках, для створення килимових елементів ландшафтного дизайну, рослини вкопують у ґрунт прямо в горщиках. У таких ситуаціях клумба вимагатиме більш частого поливу – ґрунт досить швидко пересихає.

Оригінальна прикраса сходів

Килимове покриття з квітів

З назви зрозуміло, що клумба є квітником, в якому зібрано один вид рослин. На дачних ділянках такий тип клумб найчастіше висаджується вздовж бордюрів і служить своєрідною декоративною окрасою садових доріжок. Для моноклумбів використовуються найяскравіші квіти, які видно здалеку.

У кожній клумбі свій вид квітів

Моноклумба у центрі

Квітучі кущі

Моноклумба стане окрасою вашого саду або дачної ділянки, але необхідно трохи поекспериментувати з її формою, відкоригувати розташування, щоб розташування квітника не виглядало стихійним. Крім обмеження доріжок, моноклумби використовуються для розмежування садових зон, виділяючи сегменти, варті особливої ​​уваги.

Назва говорить сама за себе. Для всіх, хто має на ділянці мало місця, але є величезне бажання бачити багато красивих, квітучих рослин, вертикальний квітник – оптимальне вирішення проблеми. Такі клумби ще називають тривимірними, ними часто прикрашають стіни будинків, огорожі, альтанки та інші будівлі, що беруть участь у формуванні ландшафтного дизайну.

Вертикальна клумба

Створення такого квітника – дуже трудомістка задача. Як правило, для таких клумб використовуються спеціальні багаторівневі ящики, але можна розташовувати звичайні горщики на заздалегідь спорудженому стелажі. Все залежить від місця розташування вертикальної клумби, ваших можливостей та кількості вільного часу. Це можуть бути як окремі рослини, так і свого роду ширма, в якій немає просвітів, створена повністю з рослин.

Декорування стін

Для прикраси дачної чи присадибної ділянки існує безліч варіантів створення декору. Кожен із них по-своєму прекрасний і оригінальний. Найголовніше — правильно підібрати місце для розміщення клумби, вибрати види рослин, що вам сподобалися, доречні для певного виду квітника і не забувати доглядати за ними. І тоді ваша дача чи дворик приватного домоволодіння перетвориться на гарний, запашний сад зі своїм неповторним характером.

Ландшафтний дизайн присадибної ділянки

Клумби біля навісу

Дизайн прибудинкової території

Декорування території перед будинком

Садові доріжки та клумби

Сувора геометрія

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *