100 найкращих ідей: гарні штори для залу
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 найкращих ідей: гарні штори для залу


Оформлення залу чи вітальні у будь-якому житлі – завдання пріоритетного характеру. Зал завжди на увазі, активно використовується всіма членами сім’ї та є візитною карткою будинку чи квартири. У дизайні цієї важливої ​​сімейної кімнати важлива кожна деталь. Чи не останнім елементом, що формує образ приміщення, стає текстильне декорування вікон. Штори у вітальні – це ефектне завершення образу, не кажучи вже про основні функції текстильної драпірування – захист приміщення від сонячних променів та небажаних поглядів. З кожним новим сезоном дизайнери пропонують нам інноваційні рішення щодо вибору тканини, квітів та принтів для створення найактуальніших дизайн-проектів з оформлення віконних отворів. Пропонуємо вам ознайомитися з ними на прикладі нашої великої добірки інтер’єрів віталень різних розмірів, оформлених в різних стилістичних напрямках.

Трикольорові штори для залу

Актуальні ідеї щодо драпірування вікон залу у 2018 році

Гасло нового сезону у сфері дизайну інтер’єрів – «простість та зручність у всьому». Прагнення створення мінімалістських, але при цьому комфортних і функціональних інтер’єрів – основне завдання сучасних дизайнерів. Прості рішення та форми, лаконічність виконання буквально у кожній деталі інтер’єру, використання ергономічного планування та облік особистого комфорту – концепція дизайну вітальні 2018 року. Оформлення вікон всі ці аспекти, безумовно, торкнулися. Навіть у залах, оформлених у класичному стилі, ми вже не бачимо розкішних багатоярусних драпірувань із використанням великої кількості декору. Якісною альтернативою стають звичайні штори традиційної моделі, але з використанням дорогих тканин, що складаються переважно з натуральної сировини.

Тонкі штори з обтяженням

Льняні сірі штори

Натуральні тканини

Багато дизайнерів у гонитві за мінімалістськими рішеннями щодо оформлення житлових просторів пропонують нам відмовитися від текстилю на вікнах, ратуючи за безперешкодне поширення сонячного світла в приміщенні. Безумовно, природна освітленість простору – один із найважливіших аспектів оформлення сучасного приміщення. Але не завжди такий вибір можна порівняти з реаліями нашого життя. Багатьом кімнатам необхідний захист від сонця (розташування на південній стороні будівлі), приміщення першого поверху і зовсім необхідно захистити від сторонніх очей, а тонкий тюль фіранок не завжди здатний впоратися з поставленими завданнями. Штори необхідні багатьом дизайн-проектам віталень ще й з міркувань традицій – у нашій країні найпопулярнішим способом драпірування вікон є тандем тонких фіранок та щільних штор.

Вітальня у світло-бежевих тонах

Зал у сірих тонах

Оформлення еркера

Безумовно, модні течії у сфері створення інтер’єру є важливими для вибору того чи іншого елемента актуального дизайну вітальні чи зали. Але існує чимало факторів, що впливають на вибір текстилю для драпірування вікон, крім моди:

  • розміри та форма віконних отворів;
  • параметри самого приміщення, його площу, форма, рівень природного освітлення;
  • колірна палітра оформлення інтер’єру в цілому та колірне рішення оздоблення стін зокрема;
  • оформлення основних предметів меблів (оббивка м’якого меблювання – дивана, крісел);
  • ваше бажання створити за допомогою текстилю на вікнах певний акцент (колірний чи фактурний) або гармонійно вписати забарвлення штор у створений образ приміщення;
  • власне уявлення про красу та практичність інтер’єру вітальні чи зали.

Яскраві полотна

Яскравий текстиль

Прохолодна палітра

Тепла кольорова гама

Популярні моделі штор для залу

Скільки б нових варіантів тканин, кольорів і принтів не пропонували нам дизайнери, які нові способи кріплення полотен до карнизів не винаходили, найпоширенішим варіантом декорування вікон у вітальні була і залишається традиційна модель штор. Вертикальні полотна, що спадають від стелі до підлоги рівномірними складками – універсальний варіант текстилю для вікон, здатний не лише захистити приміщення від сонця та сторонніх очей, а й прикрасити вітальню, ефектно завершити її образ.

Кавові відтінки

Акцентні штори

Природні відтінки

Яскрава вітальня

Традиційні штори

Традиційна модель штор універсальна не тільки тим, що підходить для віконних отворів будь-яких форм та розмірів, але й можливістю використання у найрізноманітніших стилістичних напрямках оформлення інтер’єру. Тільки на перший погляд у цих простих формах вертикальних полотен не можна вигадати нічого оригінального. Традиційні штори можна по-різному кріпити до карнизу, декорувати та поєднувати з іншими моделями штор або фіранок.

Штори з малюнком

Тканина із принтом

Світлий малюнок

Штори з окантовкою

Тандем тонкого, напівпрозорого тюлю (як правило, білого кольору) і щільних, однотонних штор — найпопулярніший спосіб драпірування вікон у вітальні. Не дивно, що цей дизайнерський прийом актуальний вже багато сезонів. Тонкі фіранки допомагають трохи приховувати те, що відбувається в приміщенні, і приємно розсіюють сонячне світло, а за допомогою щільних штор можна повністю відгородитися від вулиці та природного освітлення, створити потрібну атмосферу залу.

Кольорові полотна

Штори та фіранки

Один із популярних та поширених способів кріплення традиційних штор до карнизу – використання люверсів. Йдеться про ластикові або металеві кільця, що обрамляють отвори в тканині штор, у їхній верхній частині. Люверси нанизуються безпосередньо на карниз або за допомогою зав’язок (найчастіше використовується перший варіант). Крім зручності використання штор на люверсах – полотна плавно переміщаються карнизом, такий спосіб кріплення оригінально, але при цьому сучасно і лаконічно виглядає і дозволяє створювати рівномірно розподілені, спадаючі складки тканини.

Штори для еркера

Фіранки на люверсах

Контрасти в оформленні вітальні

Яскраві поєднання

Нанизувати штори безпосередньо на карниз можна без посередника у вигляді люверсів. При обробці країв полотен у верхній частині відстрачується проміжок тканини, в який легко зможе пройти драпірування вікна. Якщо потрібно буде зняти штори з карниза для прання, то достатньо буде прибрати набалдашник і стягнути полотно. Спосіб кріплення менш витратний, ніж використання люверсів, але не дає можливості створення рівномірних вертикальних складок.

Оригінальний спосіб кріплення

Традиційна модель штор

Не складніше використовувати штори на перекидних петлях. Такий спосіб кріплення привносить деяку розслабленість образ віконної драпірування і всього приміщення в цілому.

Штори на петлях

Якщо ми маємо штори традиційної моделі від самої стелі і до підлоги (краще нехай вони буквально лягають на підлогу, ніж між нижнім краєм полотен і покриттям підлоги буде проміжок), це допомагає візуально збільшити висоту приміщення. А для вітальні цей аспект особливо важливий – кімнаті хочеться надати монументальності, простору, навіть за зовсім невеликих габаритів приміщення. Тому і в сучасних дизайн-проектах сімейних кімнат використовують «приховане» кріплення штор – полотна кріпляться до стелі, ховаючись за плінтусом, що захищає підвісну конструкцію.

Ефектні темні штори

Від стелі до підлоги

Лаконічне виконання

Світлі штори для великих вікон

Ще один спосіб кріплення штор традиційної моделі, що не втратив популярності, — з використанням ламбрекена. Спочатку ламбрекен — неширока смужка тканини, що розташовується у верхній частині вікна, використовувалася для того, щоб приховати дефекти віконного отвору або оздоблення, карниза або кріплення. У наші дні ламбрекен несе винятково декоративне навантаження. Він допомагає ефектно завершити образ віконного драпірування, зробити текстильне оформлення більш презентабельним. У сучасних дизайн-проектах віталень найчастіше можна зустріти лаконічне виконання цього текстильного елемента – прямокутник тканини із жорстким каркасом.

Штори з ламбрекеном

Лаконічний ламбрекен

Яскраві штори з ламбрекеном

Римські штори

Другими за популярністю типами штор, які активно використовуються при створенні сучасних дизайн-проектів віталень, стали римські полотна. Це вертикальні прямокутники тканини з шириною, що дорівнює розміру вікна, що збираються в рівномірно розподілені горизонтальні складки вручну або за допомогою електричного приводу.

Однотонні римські штори

Світлий мінімалістський варіант

Лаконічний дизайн

Римські штори можуть бути безкаркасними — тканина збирається в плавні складки, що злегка провисають, або мати жорсткий каркас — в цьому випадку самі полотна і горизонтальні складки зовні нагадують тканинні жалюзі за типом чіткості і строгості дизайну.

Римські штори з принтом

Римські штори для невеликих вікон

Еркер із римськими шторами

Світлий інтер'єр

Римські штори якнайкраще відповідають мінімалістським настроям сучасного дизайну. Мінімальна кількість тканини, лаконічний зовнішній вигляд, можливість використання різних колірних і фактурних рішень і простота використання — основні переваги даного типу штор. На невеликих вікнах приміщень зі скромними габаритами римські штори виглядають неймовірно органічно.

Мінімалістське драпірування вікон

У білому кольорі

Суворий образ віконного драпірування

На тлі синіх стін

Палітра кольорів штор для сучасного залу

При великому різноманітті колірних рішень текстилю для вікон існує три основні варіанти виконання драпірування:

  • штори виступають як колірний акцент, яскрава (темна) пляма, що чітко виділяється на загальному тлі інтер’єру;
  • полотна зливаються із загальною кольоровою гамою вітальні;
  • Текстиль виступає в колірній зв’язці з будь-яким елементом дизайну залу (найчастіше — це оббивка м’яких меблів, килимове покриття або інші предмети інтер’єру).

Пастельні тони

Традиційні штори з принтом

Незвичайний принт

На вибір кольору (принта) текстильного оформлення вікон впливатимуть такі фактори:

  • розмір вітальні;
  • природне освітлення, розташування кімнати щодо сторін світла (чи є необхідність захисту зали від сонячних променів);
  • стиль оформлення та палітра кольорів простору в цілому;
  • виконання оздоблення стін – однотонне або з малюнком;
  • колірне рішення основних предметів інтер’єру — дивана та крісел, систем зберігання (якщо є).

Дизайн невеликої вітальні

Тонкий білий тюль

У стилі нео-класика

Скромне драпірування

Актуальні колірні рішення

До універсальних кольорових рішень виконання штор для залу можна віднести всі відтінки білого кольору. Світлий тон завжди привносить до інтер’єру приміщення деяку свіжість, святковість і навіть урочистість. Якщо світлі штори прикрашають вікна у вітальні з аналогічною гамою кольорів, то загальна картина приміщення буде гармонійною, але оформлення віконних прорізів — злегка «розмитим». Якщо ж світлі штори розміщуватимуться на тлі стін, хоча б на два тони темніше або оздоблення з малюнком – образ приміщення буде ефектнішим, оригінальнішим.

Світлий дизайн невеликої кімнати

Світла пастельна гама

Світло-сірі тони

Світлі поверхні

До нейтральних колірних рішень віконного драпірування, які здатні органічно вписатися практично в будь-яку обстановку вітальні, можна віднести такі тони:

  • різні відтінки світло-бежевого;
  • сірий колір і все різноманіття його відтінків;
  • пісочні тони;
  • безліч пастельних відтінків (сильно розбавлений білим тоном блакитний, персиковий, рожевий, фісташковий, м’ятний).

Нейтральна кольорова гама

Сріблясті відтінки

У сірому кольорі

Нейтральний дизайн

В іншій площині кольорових рішень для штор сучасної вітальні знаходяться темні, глибокі та складні тони – від практично чорного до темно-синього, гранітного тону, кольору гіркого шоколаду, темного хакі, тону перестиглої сливи, глибокий темний індиго. Темні штори створюють певну драматичність у настрої інтер’єру. Але такі дизайнерські рішення органічніше виглядають у просторих приміщеннях з великими вікнами – маленьку кімнату темні штори можуть візуально зробити ще скромнішими в обсязі.

Темні штори для великої вітальні

Темний акцент

Усі відтінки сірого

Якщо говорити про штори з малюнком, то в тренді абстрактний та геометричний принт. Дизайнери не рекомендують вибирати тканину з малюнком, у якому використовується більше трьох кольорів (або їх відтінків) – навіть у використанні кольорів віконного текстилю проявляється помірність та лаконізм.

Вітальня з яскравими меблями

Абстрактний малюнок

Двоколірний принт

Строкатий малюнок на шторах

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *