100 найкращих ідей для обідньої зони та їдальні на фото
Якщо ви – людина, яка вважає себе сучасною, то, природно, хочете мати все лише сучасне, починаючи від одягу та закінчуючи інтер’єром квартири, його дизайном. А якщо ви ще й творча натура, то стиль модерн точно створений для вас, бо сама назва стилю перекладається французькою мовою, як «сучасний». Стиль з’явився наприкінці ХІХ століття і відразу став популярним, причому у мистецтві, а й у архітектурі та інтер’єрі.
Але з незрозумілих причин його популярність швидко пройшла, і тільки в останні роки XX століття цей стиль знову, що називається, увірвався в сучасний інтер’єр. Який він сьогодні, стиль модерну, його особливості? У цій статті ви знайдете багато відповідей із цієї серії. А щоб не розпорошуватися по всій квартирі, ми, наприклад, розглянемо сучасну їдальню, оформлену в стилі модерн.
Палітра кольорів
Їдальня у стилі модерн повинна мати натуральні природні кольори та відтінки.
Це можуть бути такі кольори та відтінки, як бежевий, оливковий, коричневий (гірчичний), світло-зелений (болотний), колір золота або срібла. Ну і, звичайно, білий. Без нього не обходиться жоден дизайнерський стиль. Уся палітра кольорів повинна створювати спокійну, теплу та затишну атмосферу в кімнаті.
При цьому стиль модерн не передбачає суворого розташування цих кольорів. Тут можна зустріти повне домінування одного якогось кольору.
В одному випадку темні тони можуть бути використані для підлоги, а світлим фарбам будуть віддані стіни. В іншому – ці кольори спокійно можуть бути використані з точністю до навпаки. Тут, у цьому питанні, на перший план виступає ваш смак.
Зонування їдальні
Зазвичай їдальня поєднується з кухнею, оскільки це дуже зручно у питаннях приготування та подачі їжі на обідній стіл.
У цьому випадку просто само собою напрошується зонування загальної площі кухні-їдальні. Це робить інтер’єр кімнати привабливішим.
Варіантів виділення в окремий їдальний простір існує безліч. Це можна виконати такими способами:
- укладанням підлогового покриття різної структури, кольору
- пристроєм дворівневої стелі чи підлоги
- установкою барної стійки або меблів, що належать до кімнати іншого статусу
- роздільним фоном кольорів різних тонів
- установкою часткової перегородки, яка може мати як постійну, і тимчасову основу. Часто в цих капітальних перегородках організовується місце для вбудованих полиць, де можна зберігати столовий посуд або які-небудь аксесуари.
Нерідко, як перегородка, стиль модерн використовує колони. Хоча одночасно з цією функцією, колони використовуються за прямим призначенням — несучої конструкції стелі, балок.
Меблі: використовувані матеріали
Стиль модерн передбачає використання деревини шляхетних порід, мармуру, кераміки, дорогих тканин. Перші два матеріали домінують у виготовленні меблів у стилі модерн.
Дерев’яні столи виглядають масивно, мають сліди грубої обробки. Але модерну не далекий певний вишукування, тому можливе використання в інтер’єрі меблів, відмінної від грубувато обробленої. Поверхня таких меблів гладка, покрита фарбою з палітри модерну. Такі меблі виглядають витончено та витончено.
Особливий шарм їдальні надає обідній стіл, плита якого виготовлена з мармуру. Мармур завжди був ознакою статку його господаря. Від такого столу завжди віяло якимось лицарським благородством. Погодьтеся, що такий стіл буде чудовою окрасою вашої їдальні та предметом захоплення ваших гостей.
Якщо говорити про крісла, стільці, то їх асортимент досить різноманітний. Тут можуть бути стільці, що конструктивно нагадують минуле століття. А можуть використовуватись сучасні конструкції. Від такого розмаїття та свободи вибору модерн стає ще привабливішим для своїх шанувальників. Характерною особливістю меблів у стилі модерн є округлість форм, особливо це властиво стільцям, хоч і столи не входять до винятку.
Не менш популярний для стилю метал, щоправда, ковані вироби вже майже не використовуються в інтер’єрі, а для виготовлення меблів у цьому стилі цей матеріал досить широко використовується.
Меблі, зроблені з елементами металу, виглядають сучасно, легко і витончено. Конструктивне виконання стільців, крісел з металу досить різноманітне, що робить інтер’єр цікавим та сучасним.
Незважаючи на те, що стиль воліє острівне розташування обідньої зони, все ж таки, якщо вона матиме конструкції кухонного куточка, це анітрохи не зіпсує інтер’єр вашої їдальні. Головне, щоб дотримувалася загальна концепція стилю у кольорі, матеріалах, декорі.
Стать: використовувані матеріали
Головна вимога до покриття для підлоги в їдальні — його гігієнічність. В іншому обмежень немає. З цього слід виходити при виборі матеріалу для покриття для підлоги. Більшість домогосподарок віддає перевагу найпопулярнішому покриттю – лінолеуму. Переваг багато — легко приводиться в чистий стан, дешевизна та простота укладання. З різновидів структури матеріалу популярний лінолеум, що імітує дерево.
При відповідному сімейному бюджеті, підлога, покрита паркетом, керамікою або ламінатом, зробить вашу їдальню ще красивішою.
У їдальні стилю модерн можна спокійно експериментувати з освітленням. У цьому випадку допускається використання як класичних люстр, так і сучасних точкових світильників.
Висвітлення обідньої зони має бути приглушеним, неяскравим. Для цього найчастіше використовуються всілякі вбудовані світильники.
Люстра над обіднім столом може бути найрізноманітнішою – від простої, до найвишуканішої та оригінальної форми. Головне, щоб світло від неї було розсіяним.
Для стилю характерні куполоподібні світильники, при цьому некритичний матеріал, з якого вони виготовлені. Головне – їхня форма у вигляді купола.
Вікна їдальні
Віконні отвори в сучасній їдальні не обмежені у площі. Це можуть бути вікна на всю довжину стіни, при цьому конструктивно вони можуть мати плетіння, або це може бути представлене у вигляді скляної стіни.
Також вікна можуть мати обмежену площину у вигляді невеликих отворів. Вони можуть розташовуватись як у верхній частині стіни, так і в нижній. Звичайно, що конструктивно вони повинні відкриватися для провітрювання кімнати.
Якщо говорити про декорування вікон, то особливих ідей у цьому питанні ви не побачите, оскільки, в основному, він відсутній: вікна повністю відкриті вашому погляду для споглядання навколишнього світу.
Хоча, без класичного декору стиль все ж таки не обходиться. У їдальні стилю модерн можна побачити віконні штори, щоправда, у разі вони мають більш практичне значення, ніж декоративне. Жодних надмірностей у декорі, які притаманні іншим стилям.
Декор, аксесуари
Фахівці рекомендують розташовувати аксесуари у великих кімнатах. Для дрібних їдалень краще всього обмежитися розміщенням на поверхні стін картин, часто, абстрактних.
Асортименти аксесуарів не обмежений, хоча перевагу варто віддавати сучасним композиціям. Можливі поєднання сучасних аксесуарів і «передання старовини глибокої».
Присутність в обідній зоні будь-якої рослинності, не кажучи вже про екзотичну, безсумнівно, прикрасить її.
Хотілося б звернути вашу увагу, що інтер’єр стилю модерн не передбачає достатку меблів для декору кімнати. Все має бути в міру, навіть, певною мірою, з елементами аскетизму.
Сподіваємось, ви отримали вичерпну інформацію для повноцінного оформлення своєї їдальні у стилі модерн. Додаткову інформацію на цю тему ви можете отримати тут