100 найкращих ідей дизайну великої ванної кімнати на фото
Мати велику простору ванну кімнату, яку можна обладнати всім необхідним для водних, гігієнічних та розслаблюючих процедур – мрія більшості домовласників. Але великі площі та велика відповідальність. Якщо ванною кімнатою користуватимуться всі члени сім’ї, то і облаштування цього утилітарного приміщення має відбуватися відповідно до вимог, смакових уподобань, стилю життя та рівня активності всіх домочадців.
У просторих приміщеннях, де не потрібно дбати про економію кожного квадратного сантиметра, крім традиційної для ванної кімнати сантехніки можна встановити, за бажанням мешканців, додаткову раковину, біде, душову кабіну відкритого або закритого типу, систему зберігання речей та предметів, необхідних для комфортного проведення водних процедур, камін, туалетний столик чи обладнати цілий будуар.
Велика площа кімнати відкриває безліч можливостей з точки зору вибору палітри кольорів, розстановки сантехніки та меблів, використання об’ємних, фактурних способів обробки. Можна сказати, що оформлення просторої ванної кімнати обмежується лише вашою фантазією, дизайнерськими ідеями та фінансовими можливостями.
Після того, як ви визначитеся з набором функціональних і допоміжних сегментів, можна приступити до безпосереднього планування ремонту, вибравши способи обробки поверхонь вашої великої ванної кімнати.
Керамічна плитка – найпоширеніший варіант для облицювання стін ванної кімнати
Популярність використання керамічної плитки для оформлення поверхонь ванних кімнат по всьому світу не дивна, це відносно недорогий, досить міцний, красивий матеріал, який можна наклеювати практично на будь-які поверхні, представлений у широкому спектрі кольорів, розмірів і фактур. За керамічною плиткою дуже легко доглядати, а це важливий аспект для кімнат, що вимагають особливого відношення до чистоти і навіть стерильності. Ремонт, в якому взяла участь плитка з кераміки прослужить багато років, і довгий час залишатиметься таким самим свіжим, як спочатку.
Керамічною плиткою можна облицьовувати як всю поверхню стін, так і оформити свого роду фартух на рівні поширення найбільшої кількості вологи. А решту поверхні пофарбувати в колір обробки стелі, наприклад. У цій ванній кімнаті було використано прийом комбінування різних видів плитки для виділення функціональних сегментів приміщення. Для великих кімнат можливі яскраві поєднання, змішання глянсової та матової поверхні.
За допомогою плитки з кераміки темного, контрастного кольору можна виконати оформлення акцентної стіни. На тлі білої обробки, зона водних процедур виділяється завдяки акцентному декору.
Оздоблення однієї зі стін за допомогою чорно-білої плитки, розташованої в хаотичному порядку, дозволило не тільки внести контраст в обстановку ванної кімнати, але й надати приміщенню індивідуального характеру.
Поєднання білої плитки «метро» з окантовкою та оформленням ніш за допомогою кераміки з малюнком, створили свіжу та надихаючу обстановку ванної кімнати.
Використання плитки різних форм і відтінків з природної палітри кольорів, дозволило створити дійсно нетривіальний дизайн кімнати для водних процедур.
Глянцева керамічна плитка, викладена «ялинкою», стала чудовим способом облицювання поверхонь навколо дзеркал і чудово вписалася в загальну світлу обстановку просторої ванної кімнати з еркером і овальною ванною, що розташована в ньому.
Все в цій ванній кімнаті гідно пильної уваги — і сама ванна на позолочених ніжках і аксесуари їй у тон, і дзеркало в різьбленій рамі, і старовинний комод приглушеного блакитного кольору, і незвичайні оздоблення стін у рудуватому тоні. Але найоригінальнішою деталлю інтер’єру став малюнок на керамічній плитці, за допомогою якої облицьована робоча частина стін.
Досить поширений нині матеріал для облицювання. Через підвищену міцність та стійкість, керамограніт застосовується в основному для облицювання підлог, але іноді використовується і для оформлення стін або їх частин, сегментів.
Поєднання фактурної плитки темного відтінку з керамогранітом, виконаному з імітацією дерев’яного малюнка, створили фон для розкішної ванної кімнати чималих розмірів. За допомогою оригінальної системи підсвічування вдалося повністю розкрити природну палітру оздоблення.
Мозаїчна плитка – спосіб урізноманітнити обробку поверхонь ванної.
Мозаїчна плитка може виготовлятися з кераміки, скла або пластики, випускатися як окремими блоками, так і як готове панно з малюнком. Шматочками плитки можна облицьовувати нерівні, асиметричні поверхні, опуклі, арочні елементи та ніші. Як оздоблювальний матеріал, мозаїку можна застосувати для окремих елементів, наприклад, оформити поверхню навколо дзеркала, окреслити контур фартуха, декорувати раковину або поверхні біля неї.
В даному випадку мозаїчною плиткою оформлена стіна душовою. Контрастний, але природний відтінок плитки виділяється на тлі білої обробки цієї просторої ванної кімнати, розташованої на мансарді.
За допомогою мозаїчної плитки можна оформити акцентну стіну геометричним малюнком або складнішим зображенням. У магазинах можна знайти готові панно з художніми зображеннями, так і окремі елементи для створення власного малюнка.
Мармур – додайте розкоші в оформлення вашої великої ванної кімнати
Більш красивого, витонченого та розкішного, але при цьому неймовірно міцного та довговічного матеріалу для обробки поверхонь знайти складно. Якщо ваш бюджет на ремонт ванної кімнати дозволяє застосування натуральної сировини для облицювання стін та інших поверхонь, то за мармур можна легко поручитися – цей природний матеріал нікого не розчарує.
Безумовно, використовувати мармур для облицювання усієї поверхні стін дорого і не завжди виправдано з естетичної точки зору. Комбінування мармурової плитки з іншими варіантами обробки поверхонь завжди чудово виглядає, важливо лише дотримуватися однієї групи кольорів із широкого спектру палітри. Мармурова плитка для облицювання підлог, викладена «ялинкою» та оформлення ніші для ванни, стали окрасою цієї світлої та просторої кімнати для водних процедур.
Мармурова ванна кімната – так можна назвати це сучасне, просторе приміщення в мінімалістському стилі, з ванною незвичайної форми, з двома раковинами та дзеркалами, начебто підвішеними над ними.
За допомогою мармуру можна облицьовувати лише стіни душової кабіни, як зони з підвищеною вологістю, додавши природний матеріал для виготовлення стільниць раковин. А решту стін можна облицьовувати пластиком або пофарбованими спеціальною вологостійкою фарбою дерев’яними панелями.
Облицювання стін за допомогою плитки «метро», зробленої з мармуру — цікавий дизайнерський хід, нове прочитання традиційного оздоблювального матеріалу.
У ванній кімнаті мармур був використаний для обробки поверхонь біля дзеркал та стільниць раковин. У поєднання з теплими відтінками обробки стін, прохолода мармуру виглядає ще багатшою.
У цій ванній кімнаті з нетривіальним дизайном мармур використаний для обробки поверхонь ванни та раковин, які розташувалися прямо біля панорамних вікон із шикарним виглядом.
Пофарбовані стіни – альтернатива плитковому облицюванню
У просторому приміщенні, де ванна розташовується в центрі кімнати, можна як спосіб обробки стін використовувати водовідштовхувальне фарбування. Безумовно, фарбувати потрібно ідеально рівні стіни, створені за допомогою гіпсокартону, наприклад.
Використання керамічної плитки тільки як підлогове покриття вже увійшло в тенденцію при оформленні ванних кімнат з великою площею. Таке оздоблення, безумовно, коштує дешевше, ніж облицювання керамічною або кам’яною плиткою.
Деревина – матеріал для окремих елементів ванної кімнати
Як конструктивні елементи або матеріал для виготовлення меблів, облицювання деяких видів поверхонь і предметів декору, може бути використане дерево. Оброблене спеціальними антисептичними рідинами, водовідштовхувальними засобами дерево здатне довго прослужити навіть в умовах підвищеної вологості. Наявність деревини в інтер’єрі ванної кімнати надає їй деяку домашню розкутість, природну теплоту.
Ванна як центр фокусування уваги у просторій кімнаті
Спектр моделей основного предмета сантехніки для будь-якої ванної кімнати зараз настільки великий, що проявити свою індивідуальність при виборі ванни зможе кожен домогосподар. Акрилові та чавунні, з масиву дерева та цілісного шматка каменю, скляні, бронзові та мідні – варіантів маса. Колірна палітра теж представлена не тільки в білому кольорі та його відтінках. Найчастіше модель самої ванни настільки унікальна, що стає координаційним центром всього приміщення, підпорядковуючи собі концепцію дизайну кімнати для водних процедур. У просторих приміщеннях можна не економити простір і не ставити ванну до стіни, помістивши її в центр кімнати, або, принаймні, забезпечивши підхід з усіх боків, ви отримуєте зовсім інший погляд на ванну.
Містка ванна, розташована по-королівськи в центрі кімнати, має і відповідний антураж – розкішну люстру для освітлення, системи зберігання для всього необхідного, витончену етажерку для речей першої необхідності та комфортну лавочку для відпочинку.
Ще один приклад ванни, оточеної розкішною обстановкою, трохи богемною, але водночас сучасною.
Біла ванна овальної форми миттєво стає центром фокусування уваги, якщо поставлена біля стіни з кам’яною обробкою. Оригінальний варіант оформлення стіни-ширми привніс до обстановки ванної кімнати нотку кантрі, сільського шику серед сучасного інтер’єру.
Оригінальна кругла ванна темного тону потребувала не менш шикарної обстановки, ніж вона сама. Каррарський мармур з комбінацією з керамічної плитки з хитромудрим візерунком, стали відмінним доповненням до розкішного інтер’єру.
Ванна на різьблених ніжках, з аксесуарами, покритими латунню, чудово вписалася в шикарну атмосферу цієї ванної кімнати з покриттям для підлоги в стилі пэчворк, кованими елементами підтримки раковини, позолоченими кранами і різьбленими рамами для дзеркал.
Королівський інтер’єр цієї просторої ванної кімнати зачаровує ванна. Розкішна люстра над нею, що стоїть біля аркового вікна, і система світильників, що дозволяють кімнаті бути ідеально освітленою, біле меблювання і навіть туалетний столик.
Ця ванна, виготовлена з цілісного шматка каменю, не дарма була поміщена на подіум, як центр фокусування уваги. Оригінальне оздоблення стелі за допомогою рейкової техніки стало ще одним доповненням до нетривіального дизайну приміщення водних процедур.