100 найкращих ідей дизайну на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 найкращих ідей дизайну на фото


Як відомо, торшер – це світильник, що стоїть на підлозі та підтримує абажур за допомогою штанги. З усього різноманіття освітлювальних приладів, торшери, безперечно, є домашніми, затишними і комфортними. М’яке світло, що розсіює, спокійно ллється з-під абажура і приємно висвітлює простір, надаючи можливість відпочити біля нього, почитати книгу або просто поспілкуватися з родиною та друзями ввечері після трудового дня.

У білому кольорі

Ще з тих часів, коли бабусин торшер, абажур якого був прикрашений бахромою, був сімейною реліквією, що минає від покоління до покоління, заспокійливе світло торшера асоціюється у нас із умиротворенням та домашнім затишком. Але сучасні торшери далекі від наших спогадів із погляду зовнішньої естетики.

Кована основа

Вирушаючи в магазин з метою придбання освітлювальних приладів, приготуйтеся розгубитися від різноманітності запропонованих моделей, кольорів, форм та розмірів. Дизайнери всього світу надають свої оригінальні ідеї, здатні задовольнити найвибагливіші запити, найвибагливіші побажання.

Оригінальний дизайн

Якщо ваш ремонт вже закінчено і залишилися лише останні штрихи з декорування приміщення або ви як зразковий домовласник плануєте заздалегідь все до дрібниць, у тому числі і придбання освітлювальних приладів, то ця публікація може виявитися для вас корисною. Пропонуємо до вашої уваги калейдоскоп моделей торшерів на будь-який смак, здатних успішно інтегруватися в будь-яку стилістику інтер’єру, в приміщення будь-якої форми та розмірів.

Бежева палітра

Чим хороші торшери?

Усі чудово розуміють, що основна функція торшера – забезпечення певного рівня освітленості приміщення чи його частини. Але на цьому функціонал цих освітлювальних приладів не закінчується. Торшер допомагає зонувати простір. Очевидно, що зона, в якій розташований торшер, призначена для відпочинку — з книгою, перед телевізором або просто в м’якому кріслі або на дивані, розмовляючи з домочадцями.

Традиційний торшер

Крім очевидних функцій є ще й прихований функціонал — декорування. Очевидно, що у широкій продажі в наші дні можна знайти модель для будь-якого стилю інтер’єру. Є моделі, які успішно впишуться в інтер’єр, і не відволікатимуть увагу на себе, на противагу їм існує чимало варіантів торшерів, які можуть стати фокусним центром вітальні або спальні. Все залежить від того, який ефект від присутності торшера в кімнаті ви очікуєте.

Підвісні світильники

Якщо говорити про переваги саме торшерів підлоги в порівнянні з настінними або настільними світильниками, то у них є ряд очевидних переваг:

 • для встановлення торшера немає потреби у свердлінні дірок у стіні (як у випадку з настінними світильниками – бра);
 • підлоговий торшер мобільний, ви можете перенести його в будь-яке місце, розвернути в будь-яку сторону, аби розетка поблизу була;
 • торшер не потребує тумби, комоди або столика для встановлення (як це необхідно для настільних ламп);
 • залежно від висоти торшера, він здатний зорово підвищувати висоту кімнати.

У чорному кольорі

Варіанти торшерів або як знайти свою модель

Як говорилося, торшер – це штатив, який тримає абажур. Так ось варіантів штативів, абажурів та доповнень до них може бути безліч. Матеріалів, з яких виготовляється як основа конструкції, так і абажур – також маса. Якийсь жорсткої класифікації видів торшерів немає, але умовно їх можна розділити такі типи:

 • торшери з абажуром;
 • декоративні світильники для підлоги;
 • торшери для читання (з функцією споту);
 • торшери-прожектори.

Торшери з абажуром

Це найкласичніший варіант світильника для підлоги, що складається з підставки, високого штатива і закріпленого на його піку абажура. Як відомо, саме абажур відповідає за технічні характеристики приладу, рівень розсіювання та фонової освітленості.

Підлоговий торшер

Універсальний дизайн

Традиційні торшери для підлоги мають конусоподібні абажура. Але в даний час можна зустріти безліч моделей, що демонструють величезний асортимент форм, розмірів та кольорів, здатних задовольнити потреби будь-якого стилістичного спрямування та домовласника з будь-яким розміром гаманця.

Блискучий штатив

У білому виконанні

Як матеріали для виготовлення абажурів використовують:

 • бавовна;
 • льон;
 • скловолокно;
 • Скло;
 • рисовий папір;
 • кераміку;
 • метал;
 • акриловий пластик.

На тринозі

Класичний варіант

Використовуючи той чи інший матеріал для виробництва абажура, дизайнери досягають вирішення різних конструктивних завдань. Різні види матеріалів по-різному здатні пропускати світло, а використовуючи різні форми абажурів, можна контролювати потоки світла – розсіюючи його або збираючи в пучок. Цією властивістю вміло користуються дизайнери всього світу, створюючи ексклюзивні моделі торшерів.

Незвичайна конструкція

Яскравий акцент

Основне завдання торшера — забезпечення додаткового освітлення. Тому не прийнято в торшер вставляти лампочки, що рівні або перевищують потужність основного джерела світла. Але якщо ситуація вимагає вирішення проблем центрального освітлення, то можна придбати торшер з регулятором потужності.

Спрямованої дії

Витончена конструкція

Традиційні торшери виконуються висотою від 1 м до 2.5 м і можуть бути виконані в багатьох варіантах оформлення, починаючи від масивних різьблених штативів з яскравими абажурами, до напівпрозорих скляних основ зі світлим матеріалом верхньої частини.

Яскравий прилад

У сталевому кольорі

Різьблене штатив

Зручні торшери для підлоги зі столиками – це моделі, які надають функції два в одному. Вам не потрібно тягнутися до столика за книгою чи телефоном. Для зручності людини стільниця знаходиться приблизно на рівні плеча або трохи нижче.

Торшер зі столиком

Гармонійний ансамбль

У чорному виконанні

Дуже зручні моделі торшерів з абажурами на штативах, що регулюються. Принцип дії таких стрижнів схожий з можливістю змінювати положення настільної лампи, які часто використовують в офісах для освітлення робочих місць. Ви можете наблизити світло, якщо читаєте або відсунути джерело світла лише одним рухом руки, якщо хочете досягти більш інтимної обстановки.

На регульованому штативі

З можливістю нахилу

Велика конструкція

У стилі ретро

Моделі з абажуром на тринозі неймовірно стійкі, вам не доведеться турбуватися про те, що діти або домашній вихованець можуть перевернути прилад, він міцно стоїть на трьох своїх ногах.

Білий варіант

Торшери з основою, виконаною з дерева або матеріалу, що вдало його імітує, привносять нотку домашнього затишку в приміщення, що в поєднанні з м’яким освітленням, що розсіює, стає втіленням домашнього комфорту, до якого хочеться прагнути після непростого робочого дня.

Дерев'яний штатив

Дерев'яна тринога

Для всіх стилів

Підлогові торшери з посрібленим штативом або виконаним під золото виглядають кидко і оригінально, навіть за наявності традиційної конструкції. Подібна модель світильника буде доречною у багатьох стилістичних напрямках.

Позолочений штатив

Декоративні світильники для підлоги.

Такий вид освітлювальних приладів відрізняється від традиційних торшерів тим, що використовуються для створення акцентів у просторі. Не завжди їх основна функція освітлення виступає як головна. Дизайнери не обмежують польоту своєї фантазії. Тому можна зустріти дуже незвичайні моделі світильників для підлоги, які сміливо можна називати арт-об’єктами.

Оригінальний торшер

Арт-об'єкт

З корою біля основи

Підлогові торшери, що мають штатив у формі дуги, зараз на піку популярності. Оригінальна конструкція привносить елемент унікальності в інтер’єр, стійка, важка основа не дає торшеру перевернутися, в результаті виходить цікавий образ відпочинку з освітлювальним приладом.

Арковий торшер

По дузі

Дуговий штатив

Сучасний дизайн

Торшер дальньої дії

Легкі тонкі світильники з хромованими поверхнями відмінно вписуються в сучасний еклектичний інтер’єр, гармонійно виглядатимуть в стилістиці хай-тек.

Хромовані поверхні

Витончений дизайн

У блиску стали

Нерідко світильники підлоги випускаються в комплекті по два, їх можна встановити по обидва боки від дивана або симетрично розташувати біля крісел. Часто в комплекті до підлогового світильника йде пара настінних варіантів у схожій стилістиці та аналогічній кольоровій гамі. Такі готові ансамблі освітлювальних приладів допомагають створити гармонійний декор домовласникам самостійно без звернення за послугами до дизайнерів інтер’єрів.

Оригінальна пара

Деякі світильники для підлоги мають настільки незвичайну форму і виконання, що їх основна функція втрачається в блиску індивідуальності арт-об’єкта, створюючи певний характер приміщення, перетворюючи його індивідуальність.

Незвичайний дизайн

Торшери для читання

Існують моделі торшерів для підлоги, які призначені спеціально для читання, ще кажуть, що такі прилади забезпечені функцією споту — світять у строгому напрямку.

Для читання

В інтер’єрі подібні торшери можуть використовуватися не тільки для створення куточка для читання. Потік світла від торшера підлоги може бути спрямований на картину, дзеркало або інший значущий предмет інтер’єру.

Торшер для читання

Останнім часом у дизайн-проектах віталень та кабінетів часто стали використовуватися торшери, які схожі на величезну настільну лампу, що складається з нерухомого штатива та досить великого абажура.

Велика настільна лампа

Такі світильники для підлоги виглядають відповідно до останніх трендів у світі дизайну, їх складно вписати в ретро-інтер’єр. Кімната в класичному стилі та стилістиці кантрі, так само не зможе гармонійно прийняти подібну сучасну модель. А ось для стилю хай-тек, мінімалізм, контемпорарі, еклектичної стилістики та сучасного стилю дані моделі прикрасити зможуть.

Імітація офісної лампи

Кутник для читання

Схожа тематика використання моделі настільної лампи для створення торшера для підлоги була застосована і для виготовлення світильників на регульованому штативі, який може згинатися і повертатися.

На регульованому штативі

Поверхня під мідь

Чорний і білий кольори для світильників для підлоги, що імітують конструкцію настільної офісної лампи, найбільш популярні, але зустрічаються і більш кардинальні колірні рішення. Яскравий, колоритний відтінок світильника для підлоги здатний не просто стати акцентом в інтер’єрі, але і притягувати увагу як фокус-центр.

Яскравий торшер

Активний колір

Колінчастий штатив

Торшери-прожектори

Назва цього типу освітлювальних приладів говорить сама за себе. З промислового та освітлення та сфери соціальної, культурної, суспільної, прожектори, а точніше їх зменшені варіанти, перейшли до зони домашніх інтер’єрів.

Прожектор

Як правило, торшер-прожектор є триногою (іноді «ноги» чотири) із встановленою на верхівці великою лампою. Найчастіше прямонаправлене світло від досить потужних ламп прямує на важливий предмет інтер’єру або служить як підсвічування, наприклад, для настільних ігор чи читання.

Торшер-прожектор

Прожектор на тринозі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *