100 найкращих ідей дизайну басейну в заміському будинку
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 найкращих ідей дизайну басейну в заміському будинку


Присутність басейну в приміщенні або дворі заміського будинку говорить не лише про фінансове благополуччя домовласників, а й про можливість проводити час активно та з користю для здоров’я у межах власного житла.

Завдяки сучасним технологіям, організувати басейн на присадибній ділянці або в будівлі заміського котеджу можна навіть не володіючи великими просторами та великими грошовими сумами. Але важливо пам’ятати, що на послугах інженерів та проектувальників заощаджувати не варто, як і на будівельних матеріалах.

Футуристичний басейн

Для тих, хто планує облаштування басейну на дачі або присадибній ділянці, ми підібрали безліч ідей, що надихають, для дизайн-проектів штучних водойм різних форм, розмірів і функцій.

Невеликий басейн

Ідеї ​​облаштування басейну у приміщенні

Для тих, хто проводить за містом більшу частину року, підійде варіант організації басейну в підвалі або на першому поверсі будівлі. Вище підніматися не варто через правила безпеки та особливості організації інженерних систем для домашніх водойм.

В приміщенні

Басейн в приміщенні надає масу переваг для домовласників — користуватися ним можна будь-якої пори року, незважаючи на негоду за вікном, доглядати за водоймою в приміщення набагато простіше і дешевше.

Яскравий акцент
Лазур та біж

Дизайн басейну в приміщенні не вимагає особливих вишукувань, досить простих та лаконічних форм, нейтральної кольорової гами та кількох яскравих акцентів для підняття настрою. Адже основним завданням цього утилітарного приміщення є надання можливості насолодитися плаванням і розслабитися.

Критий басейн

В оформленні басейнів у критому приміщенні дизайнери часто звертаються до прийомів східного стилю. Однотонне оздоблення всіх поверхонь, мінімум аксесуарів та обов’язкові контрастні плями.

В сауні

Рідкісна сауна, розташована в приватному заміському будинку, обходиться без басейну. Невелика водойма з прохолодною водою освіжить і додасть тонусу після гарячої парної. Контраст температур – відмінний спосіб загартовування та підтримання здоров’я на належному рівні.

Камінь та дерево

У дизайні цього просторого приміщення для басейну використано класичний прийом гармонійного поєднання прохолоди темно-сірого граніту з теплотою деревних відтінків оздоблення стелі та частини стіни.

Дизайн басейну просто неба

Більшість домовласників воліють розташовувати штучне водоймище поблизу котеджу, на присадибній ділянці, наприклад. Безумовно, плавання в басейні на свіжому повітрі – більш активний відпочинок, ніж алогічні події у приміщенні.

Класика

Але й невеликі складності цього способу розміщення басейну є – обмеження погодними умовами, набагато ретельніше очищення води (листя, гілки та інше сміття можуть збиратися на поверхні) та необхідність проведення профілактичних заходів, пов’язаних з можливим промерзанням водойми в зимовий час. З усіма цими незручностями впоратися нескладно, тим більше, що в наш час досить високотехнологічних способів допомоги домовласникам із басейнами на вулиці.

Басейн на повітрі
Біля сходів

Прямокутні вуличні басейни

Як правило, вуличні басейни виконують прямокутну форму. Такий варіант простий у виконанні, легко вписується в загальний ландшафтний дизайн присадибної ділянки та невибагливий у догляді порівняно зі своїми побратимами химерніших форм.

Симетрія у всьому

До простої та правильної форми набагато простіше підібрати навколишній антураж і зберегти гармонію симетрії. Геометричність водойми та обстановки навколо створює відчуття стабільності, практичності та комфорту.

Прямокутна форма
Дерев'яний поміст
Незвичайні тапчани
Палуба з дерева

Як правило, біля басейну організують невелике місце для відпочинку та приймання повітряних ванн. Часто лежаки, тапчани та шезлонги розміщують на дерев’яних настилах чи палубах.

Обідня зона
Зона відпочинку
З підсвічуванням
Деревина навколо
М'яка зона

На палубі, виконаній з деревини можна розташувати і обідню зону, яка поєднує в собі функції місця для відпочинку.

Місце для розслаблення

Альтернативою використання дерев’яних настилів є облицювання кам’яною плиткою простору біля басейну.

Бетонне покриття

Використання бетону, штучного або натурального каменю – все залежить від смакових переваг домочадців, їхнього способу життя та бюджету, відведеного на облаштування простору біля вуличного водоймища.

Природний камінь

З погляду зовнішнього вигляду, природний камінь та штучний мало чим відрізняються. Але, якщо судити про надійність, зносостійкість, міцність і довговічність, то натуральному матеріалу немає рівних у використанні для обробки вуличних поверхонь.

Світлі відтінки

Кам’яна плитка світло-бежевих відтінків чудово гармонує з білою обробкою стін будинку і такими ж лежаками.

Яскравість

Світлий мармур часто вибирають для оздоблення ділянки біля басейну, він чудово поєднується практично з будь-яким кольором оздоблення фасаду головної будівлі.

Незвичайні форми басейнів на свіжому повітрі

Якщо площа, відведена під басейн, не дозволяє розмістити прямокутну або квадратну форми, або просто вам хочеться відступити від звичної геометрії, можна організувати водоймище на вулиці довільних параметрів. Перед вами кілька цікавих варіантів асиметричних форм для вуличних басейнів.

Будиночок біля озера

Казковий вид басейну та дизайну простору навколо нього, створює воістину чарівну атмосферу. Відчуття присутності у невеликому затишному будиночку біля озера.

Трикутний басейн

Часто невеликий простір заднього дворика саме диктує вибір форми для басейну. Витончене оформлення простору навколо водойми додає зовнішньому вигляду ділянки елегантного спокою.

Креативна стіна

Невеликий відступ від традиційної симетричної форми, оригінальний дизайн стін біля басейну – і такий куточок для плавання стане родзинкою будь-якого дворика.

Довільна форма
Античність

Трапляється, що басейн займає весь простір між будовами одного архітектурного ансамблю. Безумовно, така споруда вимагатиме великих зусиль з погляду догляду, але такий приголомшливий зовнішній вигляд того вартий.

З пальмами
Неправильна форма
Асиметрія
Півколом

Іноді асиметрія басейну просто обумовлена ​​розташуванням будівель по сусідству з вуличною водоймою.

Кругла форма

А іноді незвичайна форма просто є відображенням смакових переваг домовласників.

Дизайн переливних басейнів

У подібних штучних водоймищах рівень води знаходиться вище або врівень з бортиком, в результаті вода переливається через край у бічні збірні резервуари. Крім візуального значного ефекту, таким чином відбувається фільтрація води, адже з отворів на підлозі басейну постійно надходить чистий потік.

Переливний басейн

Купання в такому басейні схоже на чаклунство. Відчуття, що можна спливти на край світу, надає тонусу будь-якому купанню.

На одному рівні
Над прірвою

Якщо будинок розташований на пагорбі або будь-якій іншій височині, то ефект від установки переливного басейну буде вдвічі приголомшливим.

Двохрівневий переливний

Басейни з різним рівнем глибини

Для домовласників з дітьми установка басейну з подвійним варіантом глибини може стати чудовою можливістю не турбуватися про безпеку підростаючого покоління.

Два рівні
Зі свічками

Басейн з різними рівнями глибини, що є, крім іншого, переливним, виглядає захоплюючим. Розташований край обриву бортик, створює гострі відчуття в усіх плаваючих.

Різна глибина

Але іноді подібні конструкції не пов’язані з присутністю дітей, а обумовлені бажанням та можливостями домовласників.

На задньому подвір'ї

Цей невеликий басейн, розташований на задньому дворі приватного домоволодіння – яскравий приклад того, що організувати зону відпочинку можна навіть на скромній ділянці землі. Затишний та компактний – цей куточок відпочинку та розслаблення виглядає надихаючим та по-святковому цікавим.

Яскравість
В іспанському стилі

Цей оригінальний та вишуканий басейн чудово виглядає в ансамблі з віллою в іспанському стилі.

З водоспадом

Незвичайний спосіб подачі чистої води створює враження присутності водоспаду, додаючи елегантності усьому дизайну.

У м'якій зоні

Яку форму, розмір. Розташування та вид фільтрації ви не обрали для організації басейну в заміському будинку, обов’язково скористайтесь послугами професіоналів. Правильний вибір будівельних та оздоблювальних матеріалів, встановлення інженерних систем та поради щодо догляду за басейном, допоможуть вам насолоджуватися цим корисним та приємним пристроєм довгі роки.

У блакиті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *