100 найкращих ідей: дизайн маленької кухні 2019
Планування маленької кухні
Перше, з чого слід розпочати ремонт – створення плану розміщення меблів. Планування кухні може бути кутовим, лінійним, П-подібним або дворядним, вибір залежить від особистих уявлень і бажань.
Лінійне планування
Лінійне розміщення меблів значно заощаджує простір. Коли всі шафки, ящики та плита розташовані вздовж однієї стіни, господині не тільки зручно пересуватися, та й зручний сам процес приготування їжі.
Кутове планування
Варіант кутового розташування гарнітура не менш практичний у маленьких кухнях. У цьому випадку меблі встановлюють під прямим кутом біля стін. Така кухня дозволяє розмістити достатньо шафок, а навпаки гарнітура поставити обідній стіл.
П-подібна кухня
З П-подібним плануванням вільного простору на кухні буде менше, ніж у двох попередніх варіантах, але таке розміщення можна також ефективно застосувати. Це чудовий варіант для тих, хто бажає максимально практично і функціонально використовувати маленьку площу. На кухні зручно розміститься побутова техніка і багато кухонного начиння, але обідній стіл доведеться розмістити у вітальні або їдальні (якщо така є).
Дворядне планування
У невеликих кухнях нерідко використовують дворядне планування, коли меблі встановлюють у двох протилежних сторін. Як правило, з одного боку – робоча зона, з іншого – обідня.
Особливості меблювання маленької кухні
Меблі — головний елемент кухні, але стандартні гарнітури не підійдуть для маленьких приміщень, тому господарям доведеться купувати кухню на замовлення. Але і дизайн у цьому випадку буде відповідати всім вашим побажанням. Власний смак плюс поради дизайнерів допоможуть створити ідеальну атмосферу в маленькій кухні.
Рекомендації щодо розміщення меблів на невеликій кухні:
- функціональність і мінімум деталей – два основних принципи, яким потрібно слідувати при розміщенні меблів. Відкидні стільниці, глибокі скриньки, вузькі та високі шафи, висувні системи, складні стільці та мінімум корпусних меблів – все це актуально для маленької кухні;
- чудовою альтернативою звичайному столу може стати барна стійка, яка буде ще декоративним елементом на кухні;
- якщо є ніша, її можна зайняти гарнітуром. Звичайно, велику кухню тут не розмістити, зате мийку, плитку або кухонний стіл (залежно від розмірів ніші) цілком можливо;
- прозорі, як ширяючі елементи меблів (стульчики або стільниці) — ефективний і відомий прийом для маленьких кухонь. Вони надають легкості та легкості компактному приміщенню.
2. Розділіть кухню на зони – робочу та обідню, використовуючи кілька джерел світла, що відрізняються за кольором світлового потоку. Це допоможе створити максимально комфортні умови для відпочинку, і для приготування їжі.
3. Розташуйте точкові світильники по нижньому краю шафи. Таке ефектне підсвічування – відмінний прийом дизайну, що дозволяє візуально розсунути межі простору, не вдаючись до зміни планування та дорогого ремонту. Ваша кухня ніби сяятиме зсередини.
4. Не забувайте про таке природне і абсолютно безкоштовне джерело світла, як вікно – жоден світильник не замінить мерехтливих сонячних відблисків у приміщенні. Не захаращуйте вікно щільними фіранками.
7. Великий світильник створить потрібну атмосферу, тому уважно поставтеся до вибору. Виберіть тканинний абажур – він пропускатиме ненав’язливе м’яке світло, наповнюючи кухню затишком та теплом. Розмістіть світильник над обіднім столом так, щоб світло від нього повністю захоплювало простір стільниці.
Колірне оформлення
Завдяки сучасним кухонним системам, техніці, інноваційним технологіям та професійним навичкам досвідчених дизайнерів ідеально організувати простір маленької кухні не складе труднощів.