100 модних тенденцій та новинок дизайну на фото
Зміст:
Подивіться сучасні та стильні композиції віталень у бірюзовому кольорі. Достатньо всього однієї стіни або аксесуарів цього шикарного забарвлення, щоб оживити будь-який інтер’єр. Бірюзова вітальня була синонімом гарного смаку та приглушеної елегантності протягом багатьох сезонів. Бірюзовий не помпезен, не привносить перебільшення або гламуру, але все ж таки він чудово поєднується з хорошим смаком сучасності. Бірюзові стіни у вітальні – найпростіший рецепт чудового, продуманого розташування. Бірюза може панувати в кімнаті або стати доречним доповненням для інших кольорів.
Вітальня в бірюзових кольорах: елегантність та сучасний характер
Назва цього кольору походить від дорогоцінного каменю – бірюзи. Подібність стосується не лише термінології, а й кольору (як у випадку із смарагдом чи малахітом). Можна сказати, що бірюза — це блакитний з домішкою смарагдово-зеленого. Його часто помилково приймають за блакитний, який, проте, блідіший і світліший.
Бірюзова вітальня — це не тільки стіни, хоча останнім часом провідні виробники настінних фарб пропонують цілу палітру кольорів. За власною перевагою може бути обраний будь-який відтінок: від дуже світлого до темного і приглушеного, що підходить тільки для того, щоб підкреслити одну зі стін.
Світліші бірюзові кольори можна успішно використовувати на всіх стінах, але в цьому випадку вони краще виглядають з білою стелею, а меблі можуть бути обрані у вигляді різних відтінків сірого. Щоб зробити більш характерним біло-бірюзовий інтер’єр можна додати невеликі контрастні елементи.
Бірюза асоціюється з морем та небом. Колір жвавий і прохолодний, тому добре працює у невеликих приміщеннях, забезпечуючи ефект глибини.
Бірюзовий колір в інтер’єрі вітальні: оригінальні ідеї оформлення кімнати
Бірюзовий — це колір, який протягом багатьох років проявляється в облаштуванні квартир і будинків, найчастіше у вигляді невловимих доповнень, таких як декоративні подушки, або більш витончених композиціях у вигляді штор, килимів або м’яких меблів. Однак з появою моди на стильні меблі бірюзовий колір повернувся до житлових кімнат у чудовому оформленні, який багато років тому вважався ознакою кітчу або характерною лише для сільських інтер’єрів. Сьогодні він наголошує на характері модного мінімалізму у формі меблів з білого лаку.
Бірюзова кімната виглядає найкраще з глянсовими білими лакованими меблями, які додають гламуру і сучасності всій обстановці, а також у поєднанні з теплим помаранчевим або чорним.
Можна підкреслити одну зі стін бірюзовими шпалерами з модними геометричними візерунками чи різнокольоровими колами. У цьому випадку меблі, тобто тумба під телевізор, лавка, полиці, комод, стіл та стілець краще вибрати з натурального дерева. М’які меблі з бірюзи виглядають найкраще з тонким білим або сірим малюнком.
Щоб досягти ефекту сучасної прохолоди, ви можете використовувати бірюзові, гладкі тканини різних відтінків, від дуже світлих і ніжних на великій поверхні дивана до міцних і темних у вигляді стільців або штор. Добре виглядає вітальня з бірюзовими стінами та білими меблями, а для підкреслення сучасного характеру інтер’єру використовуються світлі жалюзі.
Ще одна пропозиція щодо створення бірюзового інтер’єру — пофарбувати одну або дві стіни обраним відтінком даного кольору, а наступні — білим або світло-сірим. У такому інтер’єрі будуть чудово виглядати як білі, так і сірі меблі. Щоб осяяти весь простір, потрібно подбати про те, щоб забезпечити адекватне освітлення, тому прекрасною ідеєю буде люстра та лампа зі справжніми або набагато дешевшими штучними кристалами, які красиво відбивають та розсіюють світло. При використанні бірюзи як основа не слід боятися доповнень у гламурному виконанні, оскільки вони не змінять сучасний характер композиції, а лише нададуть їй трохи розкоші.
Вітальня у бірюзовому кольорі: дизайн з різними поєднаннями
Відомо, що чим більш насиченим і інтенсивним є основний колір, тим менша область, в якій повинні його використовувати, щоб не перевантажувати інтер’єр. Розташування залишиться легким і тонким, якщо ви фарбуватимете лише фрагмент стіни, наприклад, нішу або дверну раму насиченою бірюзою. Щоб досягти оптимальних пропорцій, варто пом’якшити колір за допомогою відтінків білого, нечіткого сірого, пісочного або ніжного кольору коричневого. Плануйте менш інтенсивну бірюзу на великих секціях, окремих стінах або на всьому інтер’єрі. Приглушені та нечіткі відтінки будуть ідеальними, наприклад, там, де насичений синій переплітається із сірими.
Бірюзовий плюс білий: завжди вдале поєднання Бірюза чудово поєднується з білизною. Такий дует нагадує чарівні будинки на Середземному морі (переважно в Греції). Якщо ви прикрасите інтер’єр у морському стилі, бірюза може стати одним із безлічі відтінків синього. Декор буде більш яскравим та цікавим.
Бірюзовий плюс салатовий та світло-зелений: всі ці кольори чіткі та приємні для очей, тому їх варто поєднувати. Переважно у вигляді двох або триколірних смуг, наприклад, шпалерах на стіні, оббивці меблів або фіранках.
Бірюзовий плюс коралово-червоний: це простий спосіб створити барвисті акценти в інтер’єрі з натяком на екзотику
Бірюзовий колір плюс бежеві та натуральні відтінки дереваЯкщо вам подобаються більш класичні інтер’єрні рішення, вибирайте поєднання бірюзового з пісочно-бежевим, світлого натурального дерева або темного, покритого лаком до високого блиску.
Колір, який гармонійно поєднується з бірюзою, підкреслюючи його унікальну елегантність та сучасний характер, — насичений помаранчевий, але тільки у формі невеликих акцентів, а також чорний, який надає бірюзовим нотам екстравагантності та сучасної прохолоди.
Штори та інші аксесуари у вітальню бірюзового кольору
При оформленні вітальні в бірюзових тонах ви також повинні ретельно продумати колір доповнень. На щастя, всі відтінки бірюзи дуже відкриті навіть для дивовижних деталей та сміливих поєднань. Жовті кольори чудово виглядають у її компанії. Вапно, канарковий, сонячні відтінки — вибір за вами. Бірюзові штори впишуться чудово, прикрашаючи кімнату. Диван з гірчичною оббивкою стане основою в стилі ретро, а золота лампа, що мерехтить, доповнить чарівність інтер’єру. Бірюзовий у вітальні також швидко вступить у діалог із бежевим чи білим, щоб розробити, наприклад, скандинавську тему. А ось стіл та стільці з темного дерева чудово підійдуть навіть у сучасному інтер’єрі. Бірюза дає десятки можливостей, стаючи чудовим полотном для експериментів.
Пам’ятайте, що необхідно створити угоду між стіною та аксесуарами. Тому інтер’єр, пофарбований у бірюзовий колір, також доповнюють деталі у тому ж відтінку, наприклад, штори. Це універсальний рецепт модної бірюзової зали.
У сучасних інтер’єрах часто панують мінімалізм та стримана палітра кольорів. Тим не менш, ви можете бачити, що дизайнери все частіше хочуть додати бірюзові акценти як модні акценти. Подивіться, як можна використовувати цей колір у сучасній вітальні.