100 красивих варіантів дизайну: заміські котеджі зовні
Вперше котеджі почали з’являтися у містах Англії, являли собою невеликі одноповерхові будинки, що будувалися для сім’ї. Найчастіше горище обладналося під мансарду, за рахунок чого збільшували корисну площу житла. У середньому площа котеджу складала близько ста квадратних метрів.
Зараз все трохи інакше, сучасні варіанти будівель мають ряд відмінностей у порівнянні з класичним уявленням про котеджі. Нині вони є житловими будинками, що можуть будуватися як у місті, так і десь за його межею, а розміри котеджу можуть сягати трьохсот квадратних метрів. Зараз всі сучасні споруди оснащені комфортними системами комунікацій, біля будинку облаштована територія, вони стали більш функціональними та практичними.
Матеріали для стін
Спочатку потрібно вирішити використати готову споруду або почати з нуля, обравши проект. При виборі проекту потрібно враховувати матеріали, що використовуються, розглянути їх переваги і недоліки для того, щоб вибрати оптимальний будинок, що зможе прослужити сім’ї довгі роки.
Дерево
Дерев’яні матеріали є класичними для будівництва котеджів. Для стін найкраще використовувати звичайний або оциліндрований брус, колоди.
Розглянемо варіанти дерев’яних котеджів:
- Зроблений з колод, рубаний. Доступні за ціною варіанти, особливо якщо будиночок за містом, ближче до лісових районів. Для низької теплопровідності краще використовувати стовпчастий фундамент. Нестача будинку в його нетривалі терміни служби, високої пожежонебезпеки.
- Котеджі із бруса. Простий і зручний варіант, будується швидко, однак коштує дорого.
- Оциліндрований брус. Гарний, довговічний та безпечний котедж, але дуже складний у будівництві та має високу ціну.
Цегла
Котедж із цегли варіант не з дешевих, проте тривалий термін експлуатації це повністю виправдовує. Єдине лихо може статися, якщо не буде дотримано правил монтажу. Особливу увагу потрібно приділити фундаменту, його правильному укладання. Для того, щоб фундамент був міцнішим, потрібно провести армування.
Загалом цегляний будинок пожежобезпечний, міцний і надійний. Єдиний, але дуже різкий недолік такої споруди – її опалення взимку. Цегла дуже важко прогрівати, тому тут потрібно ретельно продумувати систему опалення, приділити їй особливу увагу та знатно витратитись. Крім цього, потрібно подбати про додаткову теплоізоляцію як усередині, так і зовні будинку.
Пінобетон
Пінобетон – це сучасний матеріал, який використовується для будівництва котеджів, що має низку переваг. У такому будинку завжди буде тепло та безпечно щодо можливих пожеж. Крім цього, варто зазначити, що вартість матеріалу нижча, ніж у цегли, що також позитивно впливає на вибір покупців. Єдиний недолік, що багатьох засмутить – недовговічність, оскільки термін служби матеріалу дуже обмежений, а міцність стає дедалі гіршою з кожним роком.
Дах
Залежно від геометричної форми даху розділять на:
- Односхилі – плоска поверхня, що спирається на стіни різної висоти, вартість такого даху дуже маленька, але горище побудувати під нею не вийде.
- Двосхилі — найпопулярніший варіант, дах ділиться на дві площини, немов трикутник. Оригінальні та цікаві дахи зовні, під ними можна спорудити відмінне горище.
- Шатрові – зазвичай використовуються для будинків квадратної форми, такий дах хороший для захисту від капризів погоди у вигляді дощу та снігу.
- Вальмові – використовують там, де постійні сильні вітри, горище облаштувати можна, але він буде не більшим, а збирається дах із 4 площин.
- Багатощипцеві – зовні схоже на ламаний багатокутник. Складні в конструктивному плані, важко побудувати, проте воно того варте, тому що зовнішній вигляд приємно здивує кожного.
- Купольні та конічні – варіанти, що використовуються не дуже часто. Такі дахи стильно та оригінально виглядають, підходять для будинків, що мають кругову форму, проте будувати та укладати такий дах дуже важке завдання.
- Ломані – використовуються для покриття мансарди. Ламаний дах включає два скати під великим кутом зламу, опора відбувається на фронтони. Оптимальний варіант, якщо планується активне використання горищного приміщення.
- Комбіновані — являють собою дах, що поєднує кілька із запропонованих варіантів.
Загалом тип покрівлі потрібно вибирати, враховуючи форму котеджу та його площу, крім цього потрібно орієнтуватися на кліматичні особливості місцевості, де будуватиметься будинок.
Після того, як форма даху була вибрана, потрібно визначитися з матеріалом, що використовуватиметься для покриття. Зараз на вибір покупця пропонуються різні матеріали, що мають свої характеристики та ціни. Загалом усі варіанти можна розділити на листові та штучні.
Листові – це матеріали, що випускаються у формі листа, до них відноситься металочерепиця, азбестоцементний шифер, профнастил, ондулін та фальцева покрівля.
Шифер хоч і має низку переваг, але його краще не використовувати, оскільки він небезпечний в екологічному плані. Також усі вищезгадані матеріали мають один недолік – за їх допомогою не можна створити складну конструкцію.
Штучні є невеликі елементи, що спеціально розроблені для покриття даху. Найчастіше вони виглядають красиво, дозволяють створювати складні геометричні конструкції, при цьому відходів практично немає.
До штучного матеріалу можна віднести черепицю, що виготовляється з різних матеріалів: кераміка, цемент, сланець та бітум.
Планування котеджу
Насамперед потрібно визначитися з кількістю поверхів, після чого розділити будинок на функціональні зони. Якщо котедж має два поверхи, то перший поверх краще зробити денною зоною та розташувати там прохідні кімнати, що постійно використовуються (кухня, вітальня, санвузол для гостей), а на другому поверсі краще облаштувати спальні, дитячі кімнати.
Загалом кількість кімнат та їх функціональність безпосередньо залежить від переваг господаря, кількості членів сім’ї та їх соціального статусу. Для того, щоб вибрати оптимальний тип котеджу і зробити його максимально функціональним, потрібно вирішити, чи будуть тут гості, які основні функції покладаються на будинок.