100 красивих ідей інтер’єру на фото
Зміст:
- Основні характеристики стилю
- Різноманітність інтер’єрів
- Яким кухням підходить готика
- Приклади модного дизайну
- Оздоблювальні матеріали
- Меблі та аксесуари
Готичний стиль не є ні популярним, ні особливо коханим. В епоху сучасних кухонних рішень та тенденцій до яскравих кольорів готика знаходиться у досить віддаленому положенні. Тим не менш, цей стиль, як і будь-який інший, має свої прихильники, і на нього варто звернути трохи уваги, навіть заради цікавості. Можливо, читачам цієї статті сподобається цей напрямок інтер’єру, а також з’явиться бажання впровадити елементи готики у свої кухні.
Що таке готичний стиль?
Як випливає з назви, цей стиль покликаний залучити якнайбільше елементів, пов’язаних з архітектурними рішеннями, типовими для пізнього середньовіччя, коли готика поширилася з Франції, а потім з Англії до інших частин Європи. Взяті елементи включають необроблену цеглу, коване залізо та метал. Домінуючими кольорами є відтінки чорного, сірого, інакше кажучи, темні, гнітючі забарвлення, хоча це не правило. Настрій, створений інтер’єрами в готичному стилі, прохолодний, похмурий і загадковий. Такий дизайн часто нагадує середньовічний льох, в’язницю, інтер’єри замку або похмурі будинки.
Різноманітність готичного стилю
Готичний стиль досі радує архітекторів та дизайнерів. Його вплив у різних формах можна побачити у сучасній архітектурі та дизайні інтер’єру, навіть у таких тенденціях, як:
- готичний гламур;
- нова готика;
- романтична готика;
- імперська готика;
- фентезійна готика;
- вампірська готика.
Трохи темний клімат, що ґрунтується на домінуючих кольорах чорного, сірого, з домішкою золота та червоного, є характерним елементом цього стилю. Ви можете створити його на кухні — вмілий вибір квітів і декорацій створить простір, що інтригує в кімнаті. Важливо, що інтер’єр у готичному стилі не повинен бути холодним та похмурим. Дізнайтеся, як легко створити інтер’єр кухні, натхненний готикою.
Яким кухням підходить готичний стиль?
Готичний стиль найбільш підходить для високих інтер’єрів старих будівель або багатоквартирних будинків, у типовій квартирі буде нелегко досягти очікуваного ефекту. Якщо вам подобається готичний стиль, але у вас немає можливості збільшити кімнати, вам не потрібно організовувати всю кухню в цьому стилі, іноді досить лише кілька елементів, які додадуть правильний настрій.
Елегантність, загадковість та піднесена атмосфера – це готичний стиль, одне з пікових здобутків середньовічної європейської архітектури. Правильний вибір кольорів та елементів, взятих із готики, дозволяє передати її дивовижну ауру прямо в інтер’єр кухні. Це спосіб захоплюючої подорожі у часі!
Приклади кухні у готичному стилі
Готичний стиль асоціюється з архітектурними рішеннями, характерними для середньовічної Франції та Англії, а натхненні інтер’єри нагадують замкові кімнати. Хоча нині мало кого надихає повернення у так звані темні віки з вибором сучасних та мінімалістських інтер’єрів, вони все ще оповиті таємницею.
Як ви можете бачити на фото вище, для облаштування кухні часто використовуються лише елементи, які надають атмосфері. Насамперед, металеві стільці чорного кольору впадають у вічі, що надає інтер’єру різкого і характерного стилю для ранніх епох. До цього додається цегла темно-сірого кольору на стіні між підвісними і меблями, що стоять. Ще один елемент — чорна лампа, що висить над столом, і дуже темна дерев’яна підлога. Хоча стіни та меблі досить світлі, готичні вставки надають кухні зловісний, трохи темний настрій.
Відповідні матеріали для обробки готичної кухні
Ще один матеріал, який добре працює у готичній стилізації – камінь. Ви можете обробити їм стіни, які створюють імітацію сховища, що нагадує внутрішню частину підвалів чи підземель. Стилізовані дерев’яні меблі дуже добре поєднуються з цим рішенням. Кам’яна стільниця ще більше підвищує необробленість кухонного декору. Кульмінацією всього є чорна кована люстра, що імітує підвісний свічник.
На відміну від спальні в готичному стилі кухні стіни можуть бути у темніших тонах. Додаткові елементи, які не можуть бути пропущені — це мотиви з цегли або каменю, вони створюють в інтер’єрі враження минулого часу. Не завжди можливо використовувати ці оздоблювальні матеріали в квартирі, тому варто інвестувати в шпалери або плитку, що їх імітують. Підлога, обов’язково дерев’яна, має бути дуже темно-коричневого або чорного кольору. Там також може бути люстра, що нагадує церковні моделі, які зазвичай називають павуками, звичайно, в темних тонах: чорний або фіолетовий.
Меблі та аксесуари для кухні в готичному стилі
У готичній кухні найбільш важливі меблі: дерев’яні, потужні і масивні, виготовлені з дуба, також у темних тонах. Високі серванти з безліччю скління, срібні або посріблені ручки, стіл на масивних ніжках та стільці з металевим оздобленням. Любителів не тільки готичного стилю в архітектурі, а й субкультури, ймовірно, спокусять елементи, що належать до вампіризму та жахів, які можна придбати за запитом. Як і у будь-якому стилі на межі артистизму, прикраси у готичному стилі важливі. Це можуть бути:
- срібний посуд та столові прилади;
- набір білої порцеляни;
- кришталевий графін та склянки;
- старий чорний годинник з циферблатом і римські цифри.
На додаток до вибору кольорів, ви також повинні подбати про внутрішнє оздоблення та відповідні аксесуари, які ідеально доповнять всю композицію. У приміщеннях, витриманих у готичному стилі, добре підійдуть дерев’яні меблі. Старий комод і довгий стіл із темного дерева нагадують середньовічну камеру. Також можуть бути крісла та дивани у вікторіанському стилі. Наступним кроком у створенні бажаного клімату є покриття вікон важкими шторами фіолетового або темно-зеленого кольору.
Ви також створите чарівну атмосферу особистого простору, правильно підібравши освітлення. Хорошим рішенням є використання декоративних, чавунних люстр та прикрашених світильників. Великі дзеркала у стилізованих рамах та металеві свічники, які наповнять кімнату дещо романтичною аурою, знайдуть своє місце у готичному оформленні кухні. Залежно від естетичних переваг ви також можете ввести мотиви драконів або горгулій, включені в різні аксесуари, наприклад, годинник або фасад шаф.
Готика у сучасній архітектурі інтер’єру перевідкривається. Це надзвичайно елегантний стиль, який поєднує у собі таємничу замкову темряву та романтичну нотку. Простір, який використовує готичне натхнення, є пропозицією для людей, які бажають, щоб їхня квартира була трохи відокремлена від реальності та створила чарівний притулок, наповнений казковими мотивами.