100 кращих ідей дизайну великої передпокою та коридору
Величезна кількість публікацій присвячена тому, як відремонтувати спальню, дитячу кімнату, вітальню чи кухню. Безперечно, ці приміщення – основа будь-якого житла. Але не варто забувати і про допоміжні простори, такі як передпокій, коридори, комора, пральня, мансарда та майданчики між поверхами. Серед утилітарних приміщень є ті, що зазвичай приховані від очей гостей, лише господарі потрапляють до комори чи підвалу. Але наша публікація буде присвячена просторам, які представлені загальному огляду і часто є першим, що бачить будь-хто, хто входить у домоволодіння або квартиру. Передпокій, коридори, невеликі майданчики біля сходів – ці простори не просто виконують функцію з’єднання житлових кімнат, вони можуть бути використані з практичної та естетичної точки зору.
Призначення передпокої цілком виразно можна охарактеризувати як приміщення, яке «зустрічає» будь-кого, хто входить у житло. На жаль у рамках міських квартир стандартного планування, передпокій представлений зовсім невеликим простором, де важко вистачає місця, щоб розмістити систему зберігання верхнього одягу та сезонного взуття для всієї родини. Але якщо ваш передпокій має достатню площу, то ідеї для дизайнерської організації цього допоміжного приміщення з нашої добірки образів – для вас.
Вбудована система зберігання – найпоширеніший варіант меблювання для передпокою середніх розмірів. Такий гарнітур може стати не тільки функціональним предметом розміщення всього верхнього одягу та взуття, але й прикрасити ваше приміщення, урізноманітнити палітру кольорів.
Подумайте про те, в якому стилі буде виконано інтер’єр вашого передпокою. Якщо йдеться про заміський будинок, то стиль кантрі або еко-стилістика виглядатимуть дуже органічно, за умови, що вони не суперечать інтер’єру всього домоволодіння. Дерев’яні масиви для систем зберігання добре поєднуються з дверними отворами, оформленими за допомогою тієї ж породи деревини. Плитка на підлозі передпокою, безумовно, полегшить вам життя з погляду щоденного догляду, особливо, якщо в будинку є маленькі діти та домашні вихованці.
Інтер’єр із легким сільським нальотом забезпечать вам кантрі-елементи у передпокої, текстиль на вікнах, плетені кошики для парасольок, дерев’яні лавочки, декор, виконаний своїми руками.
Повністю облицьоване дерев’яними панелями приміщення передпокою не тільки налаштовує нас на заміське життя, але й дарує тепло природних відтінків, затишку та домашнього комфорту.
Раціональне використання всього наданого мешканцям простору дає неймовірні результати. У результаті можна організувати м’яку зону прямо під сходами, де частина щаблів служить поличками для будь-яких дрібниць.
У цій передпокої немає стандартних шаф для одягу та поличок для взуття, немає навіть підставки для парасольок. Зате є зручна кушетка з подушками, дзеркальний комод, розкішна люстра і все це в білій обробці просторого приміщення.
Багато хто воліє не захаращувати простору передпокої, щоб залишалося багато місця для маневру відразу кількох людей, що входять або виходять з приміщення. Скромна лава, невелика поличка і картина на стіні – ось і вся обстановка для мінімалістської передпокою у білих тонах.
Якщо ж вас цікавить виключно сучасний стиль для оформлення просторої передпокою, то дизайнерські елементи декору, художні твори та футуристичного вигляду вам знадобляться. У цій передпокої здивування будь-якого вхідного починає виявлятися вже біля дверей нетривіального дизайну. Просторе приміщення з нейтральною обробкою вражає насамперед набором декору.
А деякі передпокій настільки просторі та розкішні, що можуть дозволити собі камін із вбудованою навпроти м’якою зоною. Деревина та камінь у оздобленні незвичайного приміщення додали природної теплоти простору.
Залежно від розмірів ваших допоміжних приміщень, вони можуть служити не тільки провідниками з одного пункту переміщення в інший, але і стати бібліотекою, послужити місцем для розміщення предметів колекціонування, художніх робіт або сімейних фотографій. У коридорах можна з успіхом розміщувати всілякі системи зберігання, для яких у житлових кімнатах часто не вистачає місця.
Книжкові стелажі відкритого та комбінованого типу – часті представники меблювання у просторих коридорах. Ця біла конструкція з яскравими фоновими вставками стала практичною системою зберігання та цікавим предметом декору для допоміжного приміщення.
Вбудована в книжкові стелажі система підсвічування допомагає не лише організувати додаткове освітлення в коридорі, а й позначити найдорожчі для домовласників експонати на відкритих полицях.
Такі книжкові полиці не займають багато місця і не заважають пересування коридором, але при цьому дуже місткі і створюють певну симетрію в облаштуванні інтер’єру коридору.
Перед вами – оригінальний спосіб використання торцевої частини вбудованої системи зберігання перед входом у кухонний простір. Відкриті полички можна використовувати як книжковий стелаж, вітрину чи винну шафу.
Якщо простори коридорів або тамбурів перед житловими кімнатами досить великі, то чому б не розмістити зручні місця для відпочинку. Розташовані біля вікон м’які сидіння можуть організувати куточок для читання або творчості. Для темного часу доби можна помістити поруч торшер, або підвісити світильник на стіну.
У цьому розкішному коридорі з арочними прорізами вдалося органічно комбінувати систему зберігання та місце для відпочинку, поєднуючи матеріал виготовлення меблів із текстилем та оригінальними підвісними світильниками.
Деякі коридори своєю шириною дозволяють навіть організовувати робочі місця, поміщені у нішу. Біле оздоблення стін з використанням декоративних панелей і молдингів в тон меблюванню створило розкішну, але при цьому затишну атмосферу.
Ще один приклад організації робочого місця перед входом до загальної кімнати. Невелика консоль з настільною лампою та стілець – що ще потрібно для міні-кабінету?
У цьому світлому, з пастельним оздобленням коридорі центром загальної уваги стали розкішні люстри незвичайного дизайну. Серед скромної, дуже мінімалістської обстановки коридору, освітлювальні елементи виділяються насамперед.
Для багатьох домовласників коридор – це простір з порожніми стінами, де можна розмістити художні твори або незвичайні предмети декору, яким не знайшлося місця в житлових кімнатах.
А цей коридор – приклад того, як можна максимально використовувати весь наявний простір для розміщення цікавих арт-об’єктів.
У цьому коридорі знайшли притулок предмети колекціонування та сімейні фото, розміщені у незвичайних нішах. Цегляна обробка однієї зі стін стала кольоровим містком між білою палітрою коридору та рудуватим покриттям для підлоги з деревини.
У цьому просторому коридорі домоволодіння, виконаного у змішанні стилістик кантрі та лофт, знайшлося місце для підвісного плетеного крісла відомого дизайнера. Для «пом’якшення» прохолодної палітри великих приміщень для оформлення вікон був використаний текстиль, а плитку для підлоги прикрасив килимок з кольоровим орнаментом.
Простір на мансарді, де стелі мають найбільший скіс, досить складні для оформлення. Але і тут можна організувати системи зберігання, які не заважатимуть руху домочадців коридором, але при цьому дозволять розмістити досить велику кількість речей. Безумовно, у випадку з асиметричними, невеликими приміщеннями, світле оздоблення всіх поверхонь буде кращим.
Це приміщення, що знаходиться біля виходу на заднє подвір’я, оформлене з великим апломбом. Яскравий декоративний елемент у тон килимовому покриттю став центром фокусування уваги, серед різьблених крісел та скульптури.
А ці допоміжні приміщення, виконані в сучасному стилі з домішкою мінімалізму, підійдуть для домовласників, які не бажають розміщувати шафи або стелажі в коридорах, а ось до художніх творів тяжіють.
Простір біля сходів
Для всіх домовласників, у чиїх оселях налічується більше одного рівня, рано чи пізно порушується питання облаштування просторів біля сходів та майданчиків між поверхами. Безумовно, ці приміщення можна використовувати як тло для оригінального та красивого декору, але й про функціональну навантаженість утилітарних просторів забувати не варто.
Дерев’яні покриття для підлоги в тон меблів, великі дзеркала, місця для сидіння — все в цьому просторі біля сходів працює не тільки на створення розкішного інтер’єру, але і організацію комфортної обстановки для всіх домочадців.
Це шикарне приміщення, що прилягає до сходів, оформлене в теплих пастельних тонах і рясніє всіляким декором. Але еклектичний підбір прикрас для простору не ріже очей, а лише пропонує уважніше придивитися до цікавої обстановки.
Цей невеликий простір біля сходів оформлений як міні-вітальня. М’який невеликий диван та столики з лампами організували затишне та комфортне місце для читання та бесід. Можливо, така зона відпочинку не використовуватиметься щодня, але під час прийомів, званих вечерь та просто скупчення великої кількості гостей, знадобиться обов’язково.
Ще один приклад організації невеликого місця для відпочинку та спілкування біля сходових прольотів. Гармонійне поєднання вбудованих меблів та корпусних меблів, сучасних елементів та старовинного декору, оригінальні колірні рішення – все це допомогло створити справді затишну та витончену атмосферу приміщення.
У цих приміщеннях, розташованих біля сходів, вдалося вбудувати не тільки систему зберігання для одягу та взуття, а й місце, де можна сісти, щоб з комфортом взутися. Застосування однієї породи деревини для сходів та меблювання створює гармонійно оформлене приміщення.
Сходові прольоти також можуть бути корисними з погляду розміщення систем зберігання або предметів декору. Світла палітра обробки допоміжних приміщень допомагає не навантажувати погляд у просторах, які часто не мають вікна і є замкнутими, скромними за розмірами.
Стиль кантрі у найчистішому своєму прояві знайшов відображення в інтер’єрі цього приміщення біля сходів. Велика кількість дерев’яних поверхонь у поєднанні з кам’яною обробкою створюють атмосферу розкішного заміського будинку.