100 КРАЩИХ фото, різновиди, ідеї дизайну
Для більшості людей дача – це місце затишку, відпочинку та поєднання з природою. Саме тут кожен хоче відволіктися від міської метушні, побути в колі рідних та близьких, посидіти з ними за одним великим столом. Деякі ж намагаються максимально захопитися природою та її природною красою, подумати про щось приємне або просто помріяти. Відпочинок справа хороша, але що робити, коли захочеться їсти? Традиційною відповіддю на це невигадливе питання стають смачні та соковиті шашлики. Саме смажене м’ясо максимально зближує із природою, повертає людину в первісність, відволікаючи від усього зайвого.
Однак зараз мало хто захоче їхати далеко до лісу чи до річки, шукати потрібне місце, щоб там було чисто, безпечно та зручно. Саме тому більшість замислюється над тим, щоб облаштувати мангал у себе на дачі, а ще краще — альтанку з мангалом. Адже тут можна посидіти за великим сімейним столом, поспілкуватися з друзями та близькими, насолодившись при цьому гарячим шашликом, не переживаючи про «капризи» природи.
Вибираємо оптимальну конструкцію
Альтанка з мангалом може будуватися з різних матеріалів, головне, щоб вона виглядала органічно. Споруда повинна максимально вписуватися в ландшафт, при цьому не порушуючи його дизайн. У більшості випадків як основний матеріал використовується цегла, метал або дерево.
Дерев’яна альтанка
Альтанка з мангалом з дерева чудово вписується в будь-який ландшафт завдяки своїй натуральності та екологічності. Така споруда доповнює ділянку незалежно від її стилю, оскільки дерево вважається універсальним матеріалом, який можна обробляти таким чином, як того забажає власник території.
Переваги дерев’яної альтанки:
- Невеликі фінансові витрати. Вартість деревини не дуже висока, інструменти, необхідні для будівництва, також знаходяться в доступному ціновому сегменті.
- Правильно оброблена деревина може служити тривалий термін, при цьому гарантує високий рівень надійності.
- Будівництво споруди досить просте та швидке.
- Економія на фундаменті Дерев’яна споруда досить легка, а отже, не потрібно витрачається на масивний фундамент, буде досить полегшеного варіанту.
Довговічна цегляна альтанка
Якщо планується капітальна споруда на довгі роки, то найкраще застосовувати цеглу. Однак, при цьому варто враховувати те, що потрібно використовувати повноцінний та міцний фундамент. Вартість альтанки буде набагато дорожчою, порівняно з дерев’яною конструкцією.
Недоліки зрозумілі, а що з достоїнствами? Їх також варто згадати, адже серед них:
- Високий рівень пожежної безпеки. У альтанці з мангалом це вкрай важливо, адже іскра може потрапити на поверхню стіни, у випадку з цегляною спорудою переживати нема про що.
- Будівництво не потребує трепетного догляду чи періодичного ремонту, оскільки робиться довгі роки.
- За допомогою каменю або цегли можна створити не просто альтанку, що захистить від вітру, а й маленький будиночок, здатний обігріти навіть узимку. Любителі природи можуть тут не лише відпочивати влітку, а й зустрічати зимові свята із шашликом у руках.
Шикарна кована альтанка
Кована альтанка – це досить складна, але цікава за своїм зовнішнім виглядом конструкція. Займатися її будівництвом самостійно не варто, тому що для цього потрібні спеціальні навички та краще запросити професіонала. Вже той зможе не тільки спорудити споруду, а й допоможе втілити у життя всі оригінальні ідеї та задуми. Вартість конструкції безпосередньо залежатиме від кількості матеріалу, складності роботи та дизайну.
Кована споруда відкриває перед своїм господарем такі можливості:
- Можна створити альтанку з оригінальним дизайном та неповторним зовнішнім виглядом. З неї можна зробити справжню особливість дачної ділянки.
- Для повної гармонії можна використовувати ковані декоративні елементи та відповідний мангал.
- Застосувавши спеціальні фарби з антикорозійними властивостями можна зберегти цілісність альтанки на багато років.
- Є можливість комбінування, поєднуючи ковані елементи з деревом чи каменем.
Вибір мангалу
Вигляд мангалу та його тип найкраще визначати на початкових етапах, перш ніж розпочинати проектування альтанки. Найчастіше в альтанках використовуються звичайні переносні мангали, проте вбудований буде набагато цікавішим, а сама споруда стане більш функціональною.
Вбудований мангал є величезною конструкцією, зведеною з каменю, металу або їх комбінації. Найчастіше такий тип мангалу має ряд додаткових складових — полиця для дров, стіл для оброблення м’яса, ніша для посуду та інше. Для того, щоб встановити таку споруду, потрібно укласти якісний фундамент.
Для того, щоб мангал був безпечнішим, можна не використовувати дерев’яні дрова, а застосовувати каміння вулканічного походження. Така жаровня може працювати як на газі, так і на електриці. Розігріті камені є предметом передачі тепла, коефіцієнт корисної дії буде вдвічі вище, ніж в дров. Гідність полягає у повній відсутності диму та економному використанні ресурсів. Термін служби таких каменів – 3 роки чи 600 розігрівів.
Розміри мангалу, його форми та зовнішні дані залежать тільки від смаку господаря та його фінансового потенціалу. Мангал-барбекю потрібно встановлювати в північній частині альтанки, вбудований мангал повинен мати димозбірник і спеціальну трубу для виведення диму.
Догляд за альтанкою
Для того щоб альтанка з мангалом змогла прослужити довгі роки, вона повинна отримувати своєчасний догляд, а саме:
- Відкрита альтанка на зимовий час «укутується» стретч-плівкою з вентиляційними отворами.
- Дерев’яна альтанка повинна очищатися від листя з дерев: якщо листя відволожиться, то воно спровокує гниття деревини, а в результаті руйнування конструкції.
- Металева та дерев’яна конструкції повинні оброблятись спеціальними речовинами, здатними захистити матеріал від негативного впливу природи.
- Дерево вимагає шпаклівки, оскільки згодом воно може почати розтріскуватися.
- У зимовий час тут краще не зберігати нічого зайвого, забираючи переносні елементи та предмети до будинку.
Прислухаючись до ряду елементарних вимог можна не тільки приємно проводити час за шашликами на природі довгі роки, але й насолоджуватися максимальним комфортом та затишком.