100 ідей дизайну сходів для сучасного заміського будинку на фото
Якщо у вас є бажання мати заміський будинок, і ваше бажання збігається з вашими можливостями, то ця стаття допоможе вам оптимально здійснити це бажання та дізнатися про деякі його аспекти.
Одним з них є питання дизайну сходів, тому що сьогодні рідко який заміський будинок не має їх. І звичайно, ці сходи повинні відповідати сучасному стилю, тобто стилю модерн.
Отже, розглянемо, якими мають бути сходи в будинку з інтер’єром у стилі модерн, адже, як відомо, все в будинку має бути підпорядковане єдиному обраному стилю.
Види та конструктивні особливості сходів
Насамперед ознайомимося з видами сходів, їх конструктивними особливостями, тому що ця інформація буде необхідна при проектуванні вашого будинку. Його планування та, звичайно, ваш смак будуть впливати на вибір конструкції сходів. Існують такі види внутрішньобудинкових сходів:
- Прямі
- Гвинтові
Прямі сходи
Використовуються в досить великих будинках, де площа дозволяє спокійно розташувати сходи.
Цей вид сходів поділяється на одномаршеву конструкцію та двомаршеву. Перша конструкція не вимагає роз’яснень, а по другій можна сказати, що в цьому випадку сходи розташовуються кутом уздовж двох стін, що утворюють цей кут.
Двомаршеві сходи мають два види переходу між маршами:
- За допомогою перехідного майданчика – найпростіший вид з’єднання маршів
- За допомогою забіжних щаблів – дуже оригінальний та красивий вигляд. До того ж, у цьому випадку, підйом і спуск такими сходами набагато легше і зручніше, так як висота сходів в ній менше, ніж при використанні майданчика.
Гвинтові сходи
Прекрасно вписуються в інтер’єр невеликих площ, тому що їх конструкція не займає серйозної площі в кімнаті. Для гвинтових сходів цілком достатньо 1-1,5 квадратного метра.
Але цей вид, незважаючи на оригінальність його виконання, все ж таки не так зручний в експлуатації: зазвичай їх ширина не дозволяє підняти на другий поверх громіздкі предмети, наприклад, меблі, та й ходьба по них передбачає певну вправність, особливо, при швидкому пересуванні.
І все ж, гвинтові сходи дозволять вам зробити інтер’єр сміливим та оригінальним.
Дизайн сходів у стилі модерн
Тепер, оскільки ви бажаєте мати будинок у стилі модерн, ознайомимося, чим сходи в цьому стилі відрізняються від сходів інших стилів.
Відразу зазначимо, що сходи в стилі модерн відрізняються, перш за все, своїми лаконічними, строго геометричними формами та мінімалізмом у декорі. За великим рахунком, майже весь декор сходів укладений в оригінальності її конструкції та матеріалах. З матеріалів, найчастіше використовуються дерево та метал, вкрай рідко, камінь. Дерево використовується міцних порід, так як сходи повинні бути міцними і зносостійкими. Дерев’яні сходи надають теплоті приміщенню, за що і віддається перевага дереву при виборі матеріалу.
Металеві сходи вписуються далеко не у всякий інтер’єр, але модерн – це стиль для неї, оскільки деяка холодність його інтер’єру чудово поєднуватиметься з металевими конструкціями сходів. Але цей вид не має такої популярності, як з дерева: погодьтеся, що ходьба холодним металом – не з кращих відчуттів.
Як вже сказано вище, що, як такий, дизайн сходів стилю полягає в їх конструкції, і одним із найпопулярніших елементів дизайну є перила.
Поруччя можуть бути зроблені з дерева, металу і навіть скла, але в стилі модерн частіше перила робляться з металу.
Іноді сходи не мають поручнів, що надають їй особливого шарму, щоправда, не зовсім безпечного – відсутність поручнів може викликати запаморочення літніх або хворих на гіпертонію людей. У цьому випадку, навіть сходова огорожа, виконана зі скла, не позбавить неприємностей.
Якщо сходовий майданчик має вільний для встановлення журнального столика або тумбочки простір, то це шанс для демонстрації якогось предмета у стилі модерн. Це може бути все, що завгодно, навіть звичайне крісло, але обов’язково з високою спинкою.
Відмінним варіантом декору буде картина в стилі модерну або розписана стіна.
Незважаючи на те, що модерн, якоюсь мірою, аскетичний стиль, присутність рослин у будинку буде чудовим декором. Сходи з живими квітами – це те, що прикрасить ваш заміський будинок.
Проектуючи свій заміський будинок, майте на увазі, що сходи, розташовані біля великого високого вікна, створять відчуття стрімкого руху по вертикалі, що додасть вашому інтер’єру чимало позитивних якостей.
Балясини в стилі модерн відіграють ту ж роль, що і в інших стилях — підтримка поручнів сходів та забезпечення безпеки пересування нею. Однак їх вигляд у цьому стилі зовсім інший: конструкція балясини не має хитромудрих кованих або дерев’яних елементів.
Балясини суворо дотримуються концепції стилю модерн – простота, строгість геометричних ліній, мінімум декору. Форми балясини різноманітні. Вони можуть виглядати як прості вертикальні стійки з металу або дерева, частота їх установки може бути різною. Аналогічне почуття викликають сходи, в конструкції яких є сталеві підвіси (струни) з нержавіючої сталі, що підтримують щаблі. Сходи на підвісах представляють оригінальну конструкцію, створюючи у вас враження її легкості та легкості.
У такій конструкції струни виконують одночасно функції декору та огороджувального елемента сходів. Крім цього, струни можна використовувати для монтажу поручнів.
Види огорож сходів у стилі модерн
Огородження сходів у стилі модерн прості та водночас оригінальні. Це може бути виконано за рахунок частої установки балясини, що використовується в багатьох конструкціях сходів.
Якщо ви вирішили мінімізувати кількість балясин, то вам доведеться заповнити проміжок між ними огорожею, конструкція якого досить різноманітна, але обов’язково концептуальна стилю.
У разі рідкісного розташування балясини, як огородження можуть служити натягнуті між балясинами металевими струнами або гратами.
Даному стилю характерно використання скла як огородження сходового прольоту. Ходьба сходами з такою огорожею викликає у людини, яка вперше ступила на неї, деяку скутість через почуття небезпеки. Згодом ці почуття зникають, замінюючись захопленими.
Скляне огородження багатофункціональне: воно може бути використане як підвіс сходів і як балясина — підтримувати поручні сходів. Такий варіант – три в одному.
Огородження може бути виконане у вигляді суцільної перегородки, виконаної з ДСП або цегляної стіни, яка одночасно відділятиме сходовий марш від кімнатного простору. Непоганий варіант — дерев’яні грати
Як огородження можуть використовуватися підвіси.
Освітлення сходів
Сходи, як об’єкт підвищеної травмонебезпеки, повинні мати хороше освітлення, інакше травм не уникнути. Для забезпечення необхідної освітленості використовують загальне освітлення. Це може бути люстра або підвіс у центрі прольоту сходів, але найчастіше – це вбудовані в стелю або стіни точкові світильники.
Світильники повинні розміщуватися рівномірно по довжині сходів, приділивши при цьому особливу увагу початку та кінцю сходів. Непогано мати на сходах підсвічування сходів. Зазвичай робиться світлодіодне підсвічування, яке допоможе вам не тільки убезпечити пересування сходами, а й заощадити електроенергію в нічний час.
Простір під сходами
Простір під сходами – це втрата корисної площі будинку. Але може бути грамотно використано.
Під сходами можна організувати робоче місце у вигляді невеликого столика або тумбочки з маленьким світильником, що буде дуже доречним для виконання швидкоплинної роботи. Тут можна поставити меблі для відпочинку, зберігання речей. Бібліотека під сходовим маршем – оптимальний варіант використання цього простору.
При проектуванні сходів слід дотримуватися деяких порад фахівців:
- Кількість сходів у сходовому марші бажано мати непарне, що робить її зручною для ходьби, тому що людина починає і закінчує рух сходами однією і тією ж ногою.
- Двомаршеві сходи, по можливості, робити правосторонньою з однаковою кількістю щаблів в обох маршах.
- Забіжні щаблі у вузькому місці доїлаються шириною 10-13 сантиметрів, що важливо з практичної та психологічної точки зору.
- Мінімальна ширина сходів має становити 60 сантиметрів, а висота до стелі не менше 1,8 м. Поруччя сходів робляться на висоті 90 сантиметрів від проступу.