100 фото та ідей дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 фото та ідей дизайну

Дерев'яні паркани: 100 фото-ідей

Огородження з дерева використовувалися нашими предками ще з доісторичних часів. Вони не втрачають актуальності і в наш час, залишаючись одними із найпопулярніших розмежувальників. Приємна натуральна естетика, практичність та простота встановлення – саме за ці характеристики власники приватних будинків зберегли відданість таким парканам.

Види дерев’яних огорож

Дерев’яні огорожі можуть набувати абсолютно різного вигляду. Далі ми розповімо про основні різновиди конструкцій та їх оформлення.

Класичний дерев’яний паркан

Це один із найпоширеніших варіантів дерев’яних споруд. Він відрізняється легкістю зведення, не вимагає великої кількості матеріалів і при цьому здатний прослужити довгі роки.

Як опору використовуються сталеві профільні труби, які фіксуються в ґрунті бетоном із заглибленням від 1 до 1,5 м – залежно від складу ґрунту. Між ними встановлюються балки безпосередньо до яких прикріплюються дерев’яні дошки.

Види дерев'яних парканів.
Види дерев'яних парканів.

Частокіл

Класичний частокіл складається із загострених колів. Така форма колод робить паркан міцним та надійним. Термін експлуатації споруди більший, ніж, наприклад, у плетеного виробу, але все ж таки не дуже великий в порівнянні з багатьма іншими сучасними конструкціями. Так як у огорожі немає міцної основи, згодом вона може розхитуватися і просідати. До того ж, матеріалів для зведення знадобиться чимало.

Виходячи з вищеописаного, такий тип огорожі сьогодні використовується досить рідко. Однак його можна замінити подібною конструкцією з бамбука або зробити класичний частокіл у вигляді кольорових олівців – вийде дуже весело.

Види дерев'яних парканів.
Види дерев'яних парканів.

Вертикальний штакетник

Цей різновид більш універсальний, ніж попередній. Штакетник декоративний і водночас здатний створити приватність. З метою підвищення міцності конструкція з деревних ламелей спирається на металеві труби. Між рейками залишаються невеликі проміжки, які сприяють циркуляції повітря.

Дуже привабливо виглядає штакетник, встановлений на кам’яну основу.

Види дерев'яних парканів - Вертикальний штакетник
Види дерев'яних парканів - Вертикальний штакетник
Види дерев'яних парканів - Вертикальний штакетник
Види дерев'яних парканів - Вертикальний штакетник

Горизонтальний штакетник

Горизонтальний штакетник простий і лаконічний. Саме такий образ огорожі найбільш гармонійний більшість сучасних будівель. Він може бути із зазорами або без них – на ваш розсуд. Ялинка, ранчо та шахівниця – це варіації цього виду. Залежно від конструкції, він матиме характерні властивості та зовнішній вигляд. Трохи докладніше розглянемо далі.

Види дерев'яних огорож - Горизонтальний штакетник
Види дерев'яних огорож - Горизонтальний штакетник
Види дерев'яних огорож - Горизонтальний штакетник

Ранчо

Такі паркани нагадують традиційні огорожі, що використовуються американськими фермерами. Але схожі споруди можна зустріти і на наших просторах – у селах та селах ними часто окреслюються городи, палісадники та пасовища.

Дізнатися такі огорожі нескладно – конструкція являє собою вертикальні бруси із закріпленими на них горизонтальними дошками, з великими просвітами між ними. Ранчо може також називатися і проста невисока огорожа з вертикальними дошками у сільському стилі. Побудувати самостійно цю огорожу досить просто. Воно чітко окреслить межі території, проте не зможе стати перепоною від поглядів сторонніх.

Види дерев'яних парканів - Ранчо
Види дерев'яних парканів - Ранчо
Види дерев'яних парканів - Ранчо

Шаховий дерев’яний паркан

Шахматка – це складніший різновид штакетника. Цей варіант підійде для багатьох стильових рішень ландшафтної території. Ви можете зупинитися на глухій споруді або вибрати огорожу з просвітами. Остання виглядає досить оригінально та цікаво, але в першому випадку ви зможете зробити ділянку закритою від сторонніх.

Види дерев'яних парканів - Шаховий паркан
Види дерев'яних парканів - Шаховий паркан
Види дерев'яних парканів - Шаховий паркан

Дерев’яний паркан «ялинка»

Не завжди достатньо звести декоративну огорожу, що провітрюється. До таких випадків можна віднести ділянки, розташовані біля галасливих доріг. Тут краще віддати перевагу глухому паркану, який захистить територію від вихлопних газів, нав’язливих звуків та пилу. Це зможе забезпечити дерев’яну огорожу «драбинка», також відома як «ялинка». Воно прикрасить як негабаритну дачну ділянку, так і велику сучасну будову.

Види дерев'яних огорож - Дерев'яний паркан «ялинка»
Види дерев'яних парканів - Дерев'яний паркан

Гратчастий дерев’яний паркан

Забір з дерева не обов’язково повинен мати строгу вертикальну або горизонтальну форму. Якщо ви встановите паркан з акуратними невеликими дошками, він виглядатиме досить легко і ажурно, особливо – в білому кольорі. Щоб вас не турбували цікаві очі людей, що проходять повз, висадіть густі кучеряві рослини, така жива огорожа зробить ще більш вражаючий ефект. Огородження встановлюється швидко і просто, оскільки його складові – це вже готові секції, виготовлені на виробництві.

Види дерев'яних парканів - Ґратовий дерев'яний паркан
Види дерев'яних парканів - Ґратовий дерев'яний паркан
Види дерев'яних парканів - Ґратовий дерев'яний паркан

Комбінований дерев’яний паркан

Щоб огорожа була більш надійною, привабливою, а іноді й не такою дорогою, використовуйте додаткові матеріали для спорудження: камінь у різних конфігураціях, цегла, штакетник з металу, непрямі матеріали, бетон, кований метал.

Як правило, ці матеріали є надійним фундаментом для спорудження або його вертикальними опорами. Але також вони можуть виконувати виключно декоративну функцію, як у випадку з кованими деталями.

Види дерев'яних парканів - Комбінований дерев'яний паркан
Види дерев'яних парканів - Комбінований дерев'яний паркан
Види дерев'яних парканів - Комбінований дерев'яний паркан
Види дерев'яних парканів - Комбінований дерев'яний паркан

Особливості спорудження дерев’яних огорож своїми руками

Багато хто відмовляється від ідеї самостійного зведення дерев’яного огородження через уявну складність процесу. Справді, якщо у вас недостатньо часу або немає бажання спорудити щось самому, то можна найняти робітників і віддати цю роботу їм. Але якщо ви хочете збудувати огорожу вашої мрії своїми руками, то поспішаємо вас порадувати — все не так складно, як може здатися на перший погляд.

Насамперед подбайте про якісну обробку деревини. Для збереження природного забарвлення покрийте матеріал лаком – так дерево не піддасться впливу вологи і стане темнішим. Не забудьте і про спеціальні просочення, які запобігають негативному впливу рідин та шкідників завдяки протигрибковим засобам та інсектицидам у складі.

Весь процес установки виглядає так:

1. Спершу встановіть фундамент або інші опорні конструкції.
2. Далі зафіксуйте на них дошки залежно від виду огорожі.
3. Щоб підвищити показники міцності, варто скористатися куточками з металу, до яких безпосередньо прикріплюються дошки.

Це дуже узагальнений алгоритм зведення. Для детальнішого вивчення всього циклу монтажу необхідно визначитися з бажаною конфігурацією забору. Якщо ви вперше намагаєтеся зайнятися установкою самостійно, то зупиніться на простих формах — так ви отримаєте всі шанси чудово впоратися з роботою.

Дерев’яні паркани зможуть не лише захистити ділянку та позначити її межі, а й декоративно її доповнити. Вибирайте такий тип огорожі, щоб, якщо житлова будівля чи ландшафтна територія вже оснащена іншими дерев’яними елементами, матеріали гармонували між собою за фактурою та кольором.

Дерев'яні паркани - Особливості спорудження своїми руками
Дерев'яні паркани - Особливості спорудження своїми руками
Дерев'яні паркани - Особливості спорудження своїми руками
Дерев'яні паркани - Особливості спорудження своїми руками

Колірне рішення для дерев’яного паркану

Отже, необроблене дерево не зможе прослужити довго, через руйнівний вплив навколишнього середовища. Тому, якщо ви віддаєте перевагу природному виду деревини, попередньо її слід обробити відповідними засобами. Щоб забарвлення виглядало яскравіше, можна скористатися морилкою або напівпрозорим лаком. Справді, природна фактура виглядає дуже благородно та гармонійно в оточенні рослинності на ділянці. Навіть якщо будинок виконаний з використанням металу, скла, бетону, тону деревини тільки зіграють у плюс, надавши дизайну теплі ноти.

Можна піти іншим шляхом і пофарбувати матеріал. Одним із найбільш універсальних та виграшних кольорів залишається білий. Він надасть оформленню всієї ландшафтної території неймовірну легкість та пахощі. Особливо ефектно білий паркан буде виглядати, якщо такий відтінок присутній на інших елементах садових, житлових або господарських споруд – меблів, перголі, даху, балконі, альтанці тощо. Так ви зможете досягти єдиного урочистого образу композиції.

Вважаєте, що відтінки білого кидки та непрактичні? Скористайтеся приглушеними тонами зеленого, синього чи сірого. Щоб така огорожа не виглядала тривіально і нудно, наголосіть на оригінальності форми, можна навіть просто підібрати вертикальні дошки з різною висотою — це нескладно, але результат вийде більш симпатичним.

Для любителів яскравих фарб та веселого настрою підійдуть різнокольорові огорожі. Можна змайструвати кольоровий частокіл із простих гілок. Таке оформлення зробить конструкцію з’єднаних гілок різного розміру єдиним цілим, і непридатний матеріал стане своєрідним арт-об’єктом.

Забарвити в різні відтінки можна і огорожу зі штакетника. На свій смак підберіть кольорову гаму – яскраву, контрастну та соковиту, всіх кольорів веселки, м’яку розмиту акварельну палітру або пару-трійку кольорів, що поєднуються. Все залежатиме від ваших особистих уподобань та, звичайно, загального настрою та посилення ландшафтної території.

Вирішивши зробити паркан кольоровим, підберіть дійсно якісні фарби – вони повинні бути не тільки красивими, але й мати захисні властивості. Це дуже важливо, оскільки фарба і сама огорожа може прослужити не один-два сезони, а набагато довше. Неприємно буде помітити, що до наступного року огорожа псуватиметься, а покриття – тріскатиметься.

Дерев'яні паркани
Дерев'яні паркани
Дерев'яні паркани
Дерев'яні паркани

Дерев’яні паркани.

Побачити ще більше цікавих ідей оформлення паркану з дерева ви зможете у нашій добірці фото. Можливо, саме тут ви знайдете своє джерело натхнення. Приємного перегляду!

Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.
Дерев'яні паркани.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *