100 фото стильних рішень, особливості облаштування
Зміст:
- Особливості дизайну вузької кухні
- Вузька кухня: дизайн з диваном
- Вузька кухня дизайн з вікном
- Дизайн вузької кухні з балконом
- Маленька вузька кухня
Вузькі кухні переважно можна зустріти у старому фонді. Втім, навіть новобудови часом вирізняються таким рішенням. Звичайно ж, часто в них досить тісно, але, на думку дизайнерів, навіть у маленькому просторі можна зробити сучасне функціональне оформлення. Про особливості вузької кухні, варіанти її облаштування та багато іншого ви дізнаєтеся прямо зараз.
Особливості дизайну вузької кухні
Перш ніж приступати до вибору меблів та оформлення даного приміщення, дуже важливо розібратися в його особливостях. Дизайнери інтер’єру наголошую, що найбільш оптимальними для кухні будуть стіни у світлих чи пастельних тонах. Також підходить кремовий, молочний та персиковий відтінки. Вони виглядають нейтрально, не надто привертають увагу. Що стосується меблів, то рекомендуємо придивитися до світлих фасадів. Це нейтральне рішення, завдяки якому можна іноді експериментувати з аксесуарами на кухні і тим самим змінювати її колірне рішення. Крім того, чудово виглядають комбіновані варіанти меблів. Вони припускають, що нижня частина виконана у темному або яскравому відтінку. Тоді як верхня частина переважно світла.
Особливо важливу роль у дизайні кухні грає покриття для підлоги. Оскільки за рахунок укладання та колірного рішення воно може візуально розширити приміщення. Наприклад, чорний колір підлоги робить його вищим, а світлий — довшим. Причому зовсім не має значення, який саме варіант покриття придбати. Плитку рекомендують укладати по діагоналі, а ламінат перпендикулярно до довгої стіни кухні.
У свою чергу, стеля краще робити світлим. За рахунок нього приміщення здаватиметься більш просторим та високим. Часто глянцеві натяжні стелі використовують саме для цієї мети. Якщо на кухні досить високі стелі, то можна сміливо оформляти їх полотнами з різними візерунками на власний смак.
Вузька кухня: дизайн з диваном
У вузькій кухні нерідко для створення додаткових посадочних місць встановлюють невеликий диван. Він не займає багато місця, але при цьому дозволяє трохи заощадити місце. В основному його розміщують біля вікна, щоб візуально виділити обідню зону. Тому зверніть увагу на те, що колірне рішення повинне відповідати гамі столу та кухонного гарнітуру. Адже в маленькому приміщенні особливо важливо, щоб все виглядало гармонійно.
Вузька кухня дизайн з вікном
Єдиним джерелом природного висвітлення на кухні є вікно. Тому у вузькій кухні його треба максимально використати. Найкраще, якщо фіранки будуть напівпрозорими та по можливості короткими. Це забезпечить найбільшу кількість сонячних променів. Якщо ви плануєте встановити жалюзі, то вибирайте світлі відтінки. Пам’ятайте, що портьєри та занадто щільні штори для кухні – табу.
До речі, нерідко саме біля вікна облаштують обідню зону. Вона включає обідній стіл, а також стільці або невеликий диван. Все залежить від параметрів приміщення. Щоб правильно зонувати кухню, радимо використовувати освітлення. Уздовж робочих зон по стелі обов’язково мають бути точкові лампи. Вони забезпечують комфорт під час приготування їжі. Також за бажанням по центру можна розташувати гарну фігурну люстру, яка доповнить загальний стиль кухні.
У деяких випадках робочу зону переносять для зручності. Наприклад, якщо розмістити її вздовж стіни, все приміщення буде використано раціональніше. Якщо ви плануєте перепланування, розмістити раковину можна біля вікна, особливо якщо там є гарний вигляд. У питаннях перепланування слідуйте за своїми уподобаннями.
Дизайн вузької кухні з балконом
Мабуть, справжньою знахідкою на кухні є балкон. Особливо в тому випадку, якщо планується перепланування. Тобто поєднання кухні з балконом без дверей з вікном. Завдяки такому рішенню приміщення стає значно більшим. Тим більше, що на балконі можна організувати повноцінну їдальню, а на кухні буде набагато просторіше.
Маленька вузька кухня
Безперечно, вузька кухня сама по собі досить складна в облаштуванні. Але якщо вона ще й надто маленька, то оформляти її варто за участю дизайнера. Найпростішим рішенням у цьому випадку буде організація столової зони у сусідній кімнаті. Звичайно ж, далеко не кожна квартира дозволить вчинити саме так. Тому за наявності балкона можна організувати на ньому їдальню, але при цьому поєднавши з ним кухню. Розширити простір можна також за рахунок коридору. У будь-якому випадку для кожної кухні підійде індивідуальне рішення.
Якщо ж такі кардинальні зміни не передбачаються, можна зробити за своїм проектом вузький кухонний гарнітур. Це суттєво заощадить простір. Що стосується приготування їжі, то можна придбати вужчу газову або електричну плиту. Такий варіант ідеально підходить для сімей, у яких члени сім’ї не надто багато часу проводять на кухні.
Верхні шафки також не є обов’язковими. Любителі мінімалізму часто роблять відкриті полиці невеликого розміру. Вони підходять для зберігання посуду, келихів та чашок, які потрібні на кожен день. Сковороди та побутова техніка поміститься в нижній частині гарнітура. Ще одним функціональним предметом може бути підвіконня. Його часто переобладнують у барну стійку або відкидний столик. Такий варіант підійде для маленької родини.
Ну і, мабуть, головне правило – відсутність захаращеності. На робочих поверхнях має бути ідеальний порядок із мінімальною кількістю предметів. Адже набагато краще як акцент використовувати тематичне панно, картину або постер.
Незважаючи на складність влаштування вузької кухні, вона може виглядати ідеально і бути максимально функціональною. У разі головне – мислити не стандартно, застосовувати сучасні рішення і боятися нового. Тільки при цьому дизайн радуватиме вас протягом багатьох років.