100 фото стильних ідей в інтер’єрі
Зміст:
Вітальня завжди вважалася своєрідною візитною карткою кожного будинку. Саме тут прийнято приймати гостей, а також проводити час серед найближчих. Тому її оформлення приділяється особлива увага. Що стосується шафи, то вона по праву вважається невід’ємною складовою інтер’єру. У ньому зберігають не лише особисті речі, а й посуд, фотографії та різноманітні аксесуари. Тим не менш, підібрати функціональний і відповідний за стилем до загального інтер’єру шафа — завдання не просте.
Шафа для вітальні: основні різновиди
Існує досить багато різновидів шаф, кожна з яких має свої особливості. Загалом, за конструкцією можна виділити два види:
- корпусна шафа, яка має бічні стінки, задню підкладку, дверцята, цоколь та кришку. Цей варіант має безліч переваг. Існує велика кількість моделей на будь-який смак, що дозволяє максимально точно підібрати конструкцію до інтер’єру вітальні. Завдяки простій технології виготовлення вартість готового виробу досить низька. Така шафа точно буде місткою. Ну і, звичайно, чи не головною перевагою корпусної конструкції є можливість переміщати його в зібраному вигляді. Серед недоліків можна відзначити те, що меблі з ДСП мають короткий термін експлуатації. Тому не варто розраховувати на те, що шафа прослужить довго.
- вбудована шафа, на відміну від попередніх, зовсім не обов’язково повинна складатися з такої ж кількості елементів. Даний варіант виготовляється на індивідуальне замовлення, тому він переважно завжди місткий і чудово вписується в загальний інтер’єр. Також варто відзначити значну економію на матеріалах та вільному просторі у вітальні. Недоліком вбудованої шафи є висока вартість. Крім того, його неможливо пересунути без попереднього демонтажу.
Також можна виділити кілька типів шаф:
- розстібний варіант складається з корпусу, а також передніх дверей. Цікаво, що він може бути не лише самостійною шафою, а й входити до меблевої композиції з комодом, стелажем, а також модулем-антресолью.
- шафа купе зустрічається досить часто в інтер’єрі сучасної вітальні. На відміну від попереднього варіанту, двері тут розсуваються в сторони. Це практичне рішення для квартири невеликого розміру.
- кутова шафа також дуже популярна завдяки тому, що з її допомогою можна цілком вдало приховати недоліки. Це можуть бути труби або кабелі, які псують весь інтер’єр вітальні. Кутні шафи можуть виглядати зовсім по-різному. Трикутний варіант пом’якшує кути, що виступають, у той час як трапецієподібна конструкція візуально коригує габарити кімнати. Г-подібна шафа допоможе візуально подовжити вітальню.
За призначенням існують такі варіанти:
- книжкова шафа в основному має у верхній частині дверцята, а внизу глухі. Зверху зберігають переважно книги, сімейні альбоми чи фотографії. Нижні полиці більше підходять для документів, особистих зошитів, брошур, листівок тощо.
- Стелаж представлений у вигляді відкритої конструкції, що складається з полиць. При цьому задня стінка та дверцята практично завжди відсутні. В основному стелаж призначений для зберігання книг та журналу для щоденного використання.
- Платтяна шафа зазвичай представлена у вигляді шафи купе. Він має кілька поперечин для речей різної довжини, а також полиці та ящики для зберігання особистих речей.
Як вибрати шафу для вітальні?
Перший крок, який обов’язково треба зробити – виміряти простір, де буде встановлена шафа. З урахуванням цих даних буде набагато простіше підібрати модель. Важливе значення має матеріал, який використовується для основи конструкції. Вважається, що оптимальним рішенням щодо співвідношення ціни та якості є шафа із МДФ. Альтернативою може бути ДСП, але цей матеріал більш токсичний. Найбільш якісним, красивим та екологічним по праву можна назвати дерево. Втім, така шафа має один вагомий недолік — це його вартість. Але будьте впевнені, що він того вартий, адже дана конструкція має високу зносостійкість і прослужить багато років. У деяких випадках для оформлення шафи використовується метал, ротанг та скло.
Важливу роль відіграє стиль інтер’єру. Від цього необхідно відштовхуватися у виборі колірного рішення шафи та її форми. Наприклад, для класичної вітальні найкраще підійде лаконічна модель нейтрального відтінку. У свою чергу, інтер’єр у стилі кантрі краще доповнити грубо обробленими меблями. Для мінімалізму оптимальним варіантом буде лаконічна, світла шафа без додаткових деталей.
Де розмістити шафу у сучасній вітальні?
Якщо проблем з вибором відповідної шафи не виникло, то її розташування у вітальні часто викликає запитання. Щоб не допустити часті помилки, рекомендуємо дотримуватися рекомендацій.
Загалом дизайнери пропонують встановлювати шафу купе в кутку кімнати або в спеціальній ніші. Вважається, що чим більшого розміру, тим менше він буде помітний в інтер’єрі. Саме тому часто можна побачити шафу купе на всю стіну. Але пам’ятайте, що він обов’язково має відповідати оформленню вітальні. Щодо класичної шафи, то тут все трохи простіше. Великі конструкції краще встановлювати до більш короткої стіни, а плоский варіант до довгої.
Шафа зі склінням завжди повинна бути помітною, тому вибирайте найбільш підходящий для неї простір. Чого не скажеш про класичний пеналь і стелаж, які чудово виглядають практично в будь-якому місці. Навісні шафи доречні скрізь, окрім зони над входом до кімнати.
Як бачите, існує досить багато різновидів шаф, які ідеально підходять для вітальні. Кожен з них має свої особливості, а також переваги та недоліки, тому враховуйте це у процесі вибору.